Konkurs narciarski na ferieKonkurs narciarski na ferie – Do wygrania jest 5 zestawów, a w każdym:

– skarpetki narciarskie InMove Ski Silver – 2 pary – dla rodziców
– skarpetki narciarskie InMove Ski Kid – 1 para dla dziecka
– krem do masażu z imbirem – Reumoterapia.

Zasady konkursu:

Aby wygrać 1 z 5 zestawów narciarskich:

Wejdź na naszą stronę Modanaurode.pl na FB i Polub Nas, udostępnij konkurs na swoim profilu FB oraz odpowiedz na pytanie konkursowe:

„Napisz, jak wyobrażasz sobie rodzinne ferie na nartach”

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: konkurs@modanaurode.pl prosimy o podanie adresu do wysyłki nagrody z dopiskiem, że wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Konkurs trwa od 19.12.2017r. do 29.12.2017r.

Regulamin Konkursu

OPIS NAGRODY:

Ski Silver Deodorant® – podkolanówki narciarskie

Jazda na nartach tylko pozornie wygląda na sport łatwy, lekki i przyjemny. Przekonujemy się o tym w momencie, kiedy instruktor nauki jazdy ustawia nas na stoku. Nie lada wyzwaniem jest intensywna praca nóg i całego ciała – o czym doskonale wiedzą fani zimowego szaleństwa. Wiedzą również, jak ważny jest odpowiedni dobór skarpetek do wyprawy na ośnieżone stoki. Świetnie sprawdzą się w tej roli Podkolanówki Ski Silver Deodorant® z kolekcji InMove®.

Podkolanówki Ski Silver Deodorant® z kolekcji InMove® mają specjalną, profilowaną konstrukcję trójwarstwowego frotte w częściach nogi narażonych na urazy i otarcia w czasie jazdy na nartach. Projektowane i doskonalone we współpracy ze sportowcami.

Specjalna konstrukcja cholewki, czyli ściągacza podkolanówki, i niewielka domieszka nowoczesnej Lycry® w składzie sprawiają, że dopasowują się świetnie do nogi, przylegając do niej jak druga skóra. Podkolanówki są dostosowane do anatomicznego kształtu lewej i prawej stopy – na każdej jest oznaczenie „L” (lewa) albo „R” (prawa). Efekt ten osiągnięto dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu frotte i specjalnemu ukształtowaniu innego konturu przędzy wokół palców lewej i prawej stopy.

Prążki z cieńszej dzianiny po stronie przeciwnej do pięty sprawiają, że podkolanówka lepiej się układa na zgięciu (nie marszczy się). Miejsca nogi narażone na otarcia i urazy (goleń, pięta, ścięgno Achillesa, palce i spód stopy) są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Część podkolanówki nad stopą jest cieńsza, co ułatwia odprowadzanie wilgoci.

Dwie opaski elastyczne − na śródstopiu i nad kostką − uniemożliwiają niepożądane przesuwanie się skarpetki na nodze, nawet podczas gwałtownych ruchów. Płaskie, miękkie łączenie nad palcami („Patent Rosso”) nie uwiera podczas chodzenia i zapobiega powstawaniu otarć również w ekstremalnych warunkach. Komfortowy ściągacz nie uciska łydki, a tzw. pięta „Y” (głęboko wyprofilowana dzianina w tym miejscu) zapobiega zsuwaniu się podkolanówki, doskonale przylega do stopy i stabilizuje ją.

Podkolanówki hamują rozwój grzybów i bakterii, zapobiegając przykremu zapachowi podczas użytkowania. To zasługa przędzy PROLEN® Siltex z jonami srebra – ma ona długotrwałe działanie antygrzybicze i antybakteryjne. Dzięki jej konstrukcji wilgoć odprowadzana jest do warstw oddalonych od skóry, zaś stopy pozostają zawsze suche.
Podkolanówki Ski Silver Deodorant® InMove® to świetny wybór dla osób, które uprawiają narciarstwo.

Mają szczególne właściwości, bo:

zapewniają najwyższy komfort użytkowania, niezbędny dla osób aktywnie spędzających czas,
są stworzone z myślą o osobach uprawiających narciarstwo i sporty zimowe,
chronią przed urazami i otarciami,
są bardzo elastyczne – dlatego doskonale przylegają do nogi,
zapewniają stabilizację na nodze dzięki odpowiednio umiejscowionym opaskom elastycznym,
gwarantują optymalne wentylowanie stopy i odprowadzanie wilgoci,
są antyzapachowe (działają jak bezzapachowy dezodorant, dlatego skarpetki nie mają zapachu nawet po całym dniu noszenia),

Skład: bawełna (75%), PROLEN® Siltex ze srebrem (22%), Lycra® (3%)
Rozmiary: 32-34, 35-37, 38-40, 41-43, 44-46
Kolory: grafitowy + biały, czarny + zielony, czarny + niebieski, czarny + czerwony

Cena: ok. 32 zł
Ski Kid Deodorant® – podkolanówki narciarskie dla dzieci

Żele z serii TERAPIA – naturalnie na ból

Jesteśmy pokoleniem, które zdecydowanie częściej niż nasi rodzice i dziadkowie skarży się na dolegliwości bólowe układu ruchu. Więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, co zdecydowanie nie sprzyja zdrowiu naszego kręgosłupa, mięśni i stawów. Nawet teoretycznie będąc w ruchu (bo przemierzamy przecież codziennie ogromne odległości i wiecznie brakuje nam czasu), również siedzimy… za kierownicą naszego auta, w autobusie albo w metrze w drodze do pracy.

Rośnie liczba sprzedawanych codziennie w aptekach maści przeciwbólowych i preparatów do łykania, które mają uśmierzyć dolegliwości bólowe i złagodzić stany zapalne. Jest ich do wyboru naprawdę dużo. Paradoksalnie jednak – mając pod ręką tysiące najnowocześniejszych preparatów, staramy się znaleźć coś działającego skutecznie, ale naturalnie. Dobrym rozwiązaniem jest seria żeli z serii TERAPIA firmy Nes Pharma. Dołączył do nich również niedawno Krem Reumo TERAPIA do masażu z imbirem.

Wybierając naturalny produkt, potwierdzamy skuteczność powszechnej edukacji zdrowotnej. Dzięki kampaniom edukacyjnym i mediom wiemy, że skuteczne preparaty przeciwbólowe i przeciwzapalne nie są zupełnie nieszkodliwe dla naszego organizmu. Bóle kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów, bóle mięśni neuralgie (neurobóle) – to dolegliwości, na które lekarze zwykle zalecają niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Są skuteczne – łagodzą ból i zapalenie – ale obojętne dla naszego zdrowia z pewnością nie są.

Pierwszym krokiem w skutecznej terapii jest poznanie swojego problemu – lekarze niezbyt chętnie tłumaczą nam, dlaczego musi tak strasznie boleć. Tymczasem nie ma w tym niczego tajemniczego. Nasz organizm jest tak zbudowany, że wszystko ma jakąś przyczynę.

Przewlekły i powracający ból to najczęściej objaw choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, stawów albo choroby reumatycznej. Bóle krzyża, czyli dolnej części kręgosłupa to swoista choroba cywilizacyjna, a właściwie zespół chorób, bo przyczyn może być kilka, a objawy podobne. Najczęściej mechanizm powstawania bólu wygląda tak: przesunięte (w wyniku urazu, przeciążenia, stanu zapalnego) krążki międzykręgowe uciskają struktury nerwowe i zaczyna strasznie boleć.

Dolegliwościom bólowym towarzyszy bardzo często obrzęk zaatakowanych zapaleniem tkanek i upośledzenie zdolności ruchowych. Za te objawy odpowiadają tak zwane mediatory zapalenia (prostaglandyny, histamina) i cytokiny prozapalne. To substancje drażniące wytwarzane przez komórki odpornościowe naszego organizmu i komórki tkanki kostnej.

Preparaty o działaniu przeciwzapalnym (na przykład NLPZ) zmniejszają ich produkcję, szczególnie jednych z nich − wspomnianych prostaglandyn. Należy dodać, że prostaglandyny naturalnie występują w naszym organizmie i są odpowiedzialne za szereg procesów życiowych (tzw. prostaglandyny fizjologiczne), utrzymując homeostazę, czyli równowagę procesów życiowych. W momencie zapalenia pojawiają się tzw. prostaglandyny indukowane , które z kolei odpowiadają za rozprzestrzenianie się procesu zapalnego.

Mechanizm działania leków z grupy NLPZ polega na hamowaniu powstawania tychże prostaglandyn indukowanych. Przy okazji jednak hamują one powstawanie prostaglandyn fizjologicznych, stojących na straży stanu homeostazy naszego organizmu. Jedne z nich są odpowiedzialne za produkcje ochronnego śluzu w żołądku. Osłabienie bariery śluzowej żołądka to prosta droga do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego stosowanie NLPZ to jeden z dwóch czynników (oprócz bakterii Helicobacter pylori), wywołujących wrzody żołądka.

To największe zagrożenie związane z ich stosowaniem. Dodatkowo NLPZ działają przeciwbólowo, maskując często objawy towarzyszące pojawieniu się wrzodów. To z kolei może prowadzić do nagłych i dramatycznych sytuacji związanych z perforacją ściany żołądka. Konsekwencje mogą być bardzo groźne i często kończą się zgonem pacjenta.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne mające w swoim składzie ketoprofen, naproxen, diclofenac lub ibuprofen stosuje się w schorzeniach układu ruchu zarówno w postaci tabletek, jak i preparatów zewnętrznych, mających działać miejscowo w rejonie bólu. Zwłaszcza te ostatnie, dostępne zwykle bez recepty w postaci maści albo żelu, cieszą się ogromną popularnością. Większość pacjentów nie zdaje sobie jednak sprawy, że lista działań niepożądanych (zwykle bagatelizowana, bo skoro specyfik jest dostępny bez recepty, widocznie nie szkodzi) jest długa i obejmuje wiele aspektów zdrowia.

Mimo że maści i żele stosuje się zewnętrznie i pozornie nie powinny one mieć wpływu na całość organizmu, to żeby działać skutecznie, muszą się one wchłaniać w głębszych warstwach skóry i mieć dobrą dla naszego organizmu tzw. biodostępność. Termin ten określa w procentach tę część składnika aktywnego preparatu, która z zastosowanej dawki dostaje się do układu krążenia.

Szczególnie niebezpieczne jest stosowanie działających miejscowo preparatów z grupy NLPZ równocześnie z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi aplikowanymi doustnie w dużych dawkach. Te ostatnie nie pozostają bez wpływu na układ pokarmowy (uszkadzają błonę śluzową i wiedza o tym jest na szczęście coraz powszechniejsza, również z powodu obowiązkowych ostrzeżeń towarzyszących reklamom tych specyfików w prasie i telewizji). Stosowanie dwóch różnych leków z grupy NLPZ może pogłębić działania niepożądane i osłabić działanie każdego z nich, niwecząc skuteczność terapii.

Preparaty do stosowania miejscowego z ketoprofenem (jednym z grupy leków NLPZ, stosowanym w Europie od 1978 roku) zostały kilka lat temu przeniesione z grupy leków OTC (dostępnych bez recepty) do grona leków, które można stosować dopiero w wyniku zalecenia lekarza. Uznano, że ryzyko interakcji ketoprofenu ze światłem słonecznym i niektórymi filtrami UV dodawanymi do kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry jest na tyle duże, że celowość kuracji powinien za każdym razem rozważyć lekarz. Musi on też poinformować pacjenta o właściwym sposobie stosowania tych leków, żeby zapobiec występowaniu ciężkiej nadwrażliwości skóry na światło – w skrajnym przypadku – i mniej groźnych miejscowych podrażnień, wyprysków kontaktowych, świądu albo obrzęku.

Alternatywą (również dla chorych zmuszonych do zażywania doustnych form NLPZ) są preparaty z serii TERAPIA. To żele do wmasowywania w bolące miejsca, aż do pierwszych oznak wchłonięcia. Ich skuteczność to wynik synergii działania poszczególnych, naturalnych składników preparatu i sposobu jego aplikowania. Należy je wcierać, a właściwie wmasowywać w bolące miejsca – kilka razy dziennie, na przemian ruchami kolistymi i posuwistymi, przypominającymi masaż. Warto zauważyć tę różnicę – żelu nie rozsmarowujemy na skórze, tylko go wmasowujemy. Za każdym razem na rękę nakładamy porcję ok. 2-3 cm żelu. Preparat nie gęstnieje w czasie aplikowania, nie istnieje problem wałkowania się żelu.

W skład receptury preparatów z serii TERAPIA wchodzi 9 olejków eterycznych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, miorelaksacyjnym oraz regenerującym (goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy) – skomponowano je tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania. Skład uzupełniają pozyskiwane naturalnie substancje chemiczne.

Unikalny skład preparatów oparto na sprawdzonej, ponad stuletniej recepturze opracowanej przez Grzegorza Mendla, twórcę współczesnej genetyki.

Współczesne badania kliniczne potwierdzają skuteczność żeli z serii TERAPIA. W 2005 roku zespół pod kierownictwem prof. Tadeusza Gaździka, prof. Józefa Opary i dr. Dyszkiewicza przeprowadził badania kliniczne, randomizowane, porównawcze z ketoprofenem w żelu na zasadzie podwójnej ślepej próby. Leczeniu poddano 42 pacjentów z tzw. konfliktem krążkowo-korzeniowym L5-S1 (rwa kulszowa). Okazało się, że skuteczność przeciwbólowa żelu Neuro TERAPIA jest o 12,5 proc. wyższa niż ketoprofenu.

Ogromną zaletą Neuro TERAPII i Reumo TERAPII jest ich szybkość działania. Jedno z badań klinicznych (prof. Hakla) potwierdza, że efekt przeciwbólowy pojawia się już po 10 minutach. Wykazano to poprzez badanie termograficzne i badanie oporu skóry. W tym badaniu wykazano również podobną skuteczność Neuro TERAPII i Reumo TERAPII w żelu w porównaniu z żelem diclofenac. Wskazaniem, w którym badano żele, był zespól schorzeń kręgosłupa.

Należy dodać, że żaden ze składników nie osiąga stężeń farmakologicznych, jednak wspomniany efekt synergii składu i sposobu aplikacji powoduje pojawienie się pożądanych rezultatów terapeutycznych. Dzięki temu preparaty z serii TERAPIA są w pełni bezpieczne, można je długotrwale stosować oraz łączyć z innymi lekami, nawet z grupy NLPZ.

Żel Neuro TERAPIA z ekstraktem goździka korzennego jako wyrób medyczny leczy, łagodzi i zapobiega bólom kręgosłupa wynikającym z dyskopatii, zwłaszcza części szyjnej i lędźwiowej, oraz zespołom bólowym występującym w trakcie zmian zwyrodnieniowych. Można go stosować w przypadku neuralgii różnego pochodzenia, bólu stawów towarzyszącego zmianom zwyrodnieniowym oraz innych bólów pourazowych bez złamań.

Żel Reumo TERAPIA z mentolem ma za zadanie leczyć, łagodzić i zapobiegać: bólom stawów występującym w trakcie zmian zwyrodnieniowych, neuralgiom różnego pochodzenia, zespołom bólów pourazowych bez złamań. Jego stosowanie warto rozpocząć również wtedy, gdy jesteśmy po zabiegu wszczepienia endoprotezy dużego stawu, kiedy odczuwamy dolegliwości wynikające z przetrenowania albo reumatycznego zapalenia stawów.

Nowy Krem Reumo TERAPIA do masażu z imbirem przynosi ulgę stawom i mięśniom, również po nadmiernym wysiłku fizycznym. Dobrze się wchłania, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi i odprężenia nawet przez 8 godzin.

W skład serii TERAPIA wchodzi też żel Veno TERAPIA z ekstraktem z kasztanowca. Stworzono go, aby leczył, łagodził objawy i zapobiegał dolegliwościom związanym z zaburzeniami mikrocyrkulacji krwi w nogach oraz ich opuchlizną. Łagodzi uczucie tzw. ciężkich nóg, na które uskarżają się głównie kobiety. Polecić go można również w przypadku pojawienia się krwiaków pourazowych.
Żadnego z preparatów z serii Terapia nie należy stosować na rany z przerwaniem ciągłości skóry. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, należy zasięgnąć porady lekarza.

Żele TERAPIA, cena − ok. 17 zł (tuba 75 g)
Krem Reumo TERAPIA, cena – ok. 17 zł (tuba 60 g)

KONKURS ZAKOŃCZONY – ROZWIĄZANIE KONKURSU 05.01.2018r.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Mateusz K. z miejscowości Lubliniec
Urszula J. z miejscowości Lublin
Marta Z. z miejscowości Skarżysko Kamienna
Anna W. z miejscowości Tarnowskie Góry
Krystyna W. z miejscowości Poznań

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, nagrody zostaną wysłane na adres podany w zgłoszeniu konkursowym.

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ

4 nieoczywiste fakty o diecie ketogennej

Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tylko 11 proc. Polaków wie, że jest ona niefarmakologiczną metodą leczenia…
CZYTAJ

Radosna Wielkanoc z HARIBO

W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach…
CZYTAJ

Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych miłośników zdrowych przekąsek!

Roślinny pudding chia z mlekiem owsianym, kaszką owsianą i owocami to świetna opcja na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu…
CZYTAJ

Dieta dla zestresowanych – co jeść, aby zmniejszyć napięcie nerwowe?

To, co jemy, wywiera ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także na funkcjonowanie mentalne. Wybór odpowiednich składników…
CZYTAJ

Make-up no make-up trendem wiosny Pielęgnacja i makijaż w duecie

Wiosna to czas, gdy na scenę wkraczają nowe makijażowe trendy. W tym roku jednym z kluczowych stylów makijażu jest make-up…
CZYTAJ

Multiplikacja korzyści dla anti-agingu Jak działa potrójny kwas hialuronowy?

Potrójny kwas hialuronowy to król anti-agingu i regeneracji skóry. Jego popularność w kosmetyce zabiegowej nie gaśnie. To zdecydowanie nie dziwi,…
CZYTAJ

ZDROWIE

VIEW ALL

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność,…
CZYTAJ

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita…
CZYTAJ

Milion. Aż tyle osób choruje w Polsce na niewydolność serca. Jak skutecznie diagnozować tę śmiertelną chorobę? 

- Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest w stanie…
CZYTAJ