Konkurs narciarski na ferieKonkurs narciarski na ferie – Do wygrania jest 5 zestawów, a w każdym:

– skarpetki narciarskie InMove Ski Silver – 2 pary – dla rodziców
– skarpetki narciarskie InMove Ski Kid – 1 para dla dziecka
– krem do masażu z imbirem – Reumoterapia.

Zasady konkursu:

Aby wygrać 1 z 5 zestawów narciarskich:

Wejdź na naszą stronę Modanaurode.pl na FB i Polub Nas, udostępnij konkurs na swoim profilu FB oraz odpowiedz na pytanie konkursowe:

„Napisz, jak wyobrażasz sobie rodzinne ferie na nartach”

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: konkurs@modanaurode.pl prosimy o podanie adresu do wysyłki nagrody z dopiskiem, że wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Konkurs trwa od 19.12.2017r. do 29.12.2017r.

Regulamin Konkursu

OPIS NAGRODY:

Ski Silver Deodorant® – podkolanówki narciarskie

Jazda na nartach tylko pozornie wygląda na sport łatwy, lekki i przyjemny. Przekonujemy się o tym w momencie, kiedy instruktor nauki jazdy ustawia nas na stoku. Nie lada wyzwaniem jest intensywna praca nóg i całego ciała – o czym doskonale wiedzą fani zimowego szaleństwa. Wiedzą również, jak ważny jest odpowiedni dobór skarpetek do wyprawy na ośnieżone stoki. Świetnie sprawdzą się w tej roli Podkolanówki Ski Silver Deodorant® z kolekcji InMove®.

Podkolanówki Ski Silver Deodorant® z kolekcji InMove® mają specjalną, profilowaną konstrukcję trójwarstwowego frotte w częściach nogi narażonych na urazy i otarcia w czasie jazdy na nartach. Projektowane i doskonalone we współpracy ze sportowcami.

Specjalna konstrukcja cholewki, czyli ściągacza podkolanówki, i niewielka domieszka nowoczesnej Lycry® w składzie sprawiają, że dopasowują się świetnie do nogi, przylegając do niej jak druga skóra. Podkolanówki są dostosowane do anatomicznego kształtu lewej i prawej stopy – na każdej jest oznaczenie „L” (lewa) albo „R” (prawa). Efekt ten osiągnięto dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu frotte i specjalnemu ukształtowaniu innego konturu przędzy wokół palców lewej i prawej stopy.

Prążki z cieńszej dzianiny po stronie przeciwnej do pięty sprawiają, że podkolanówka lepiej się układa na zgięciu (nie marszczy się). Miejsca nogi narażone na otarcia i urazy (goleń, pięta, ścięgno Achillesa, palce i spód stopy) są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Część podkolanówki nad stopą jest cieńsza, co ułatwia odprowadzanie wilgoci.

Dwie opaski elastyczne − na śródstopiu i nad kostką − uniemożliwiają niepożądane przesuwanie się skarpetki na nodze, nawet podczas gwałtownych ruchów. Płaskie, miękkie łączenie nad palcami („Patent Rosso”) nie uwiera podczas chodzenia i zapobiega powstawaniu otarć również w ekstremalnych warunkach. Komfortowy ściągacz nie uciska łydki, a tzw. pięta „Y” (głęboko wyprofilowana dzianina w tym miejscu) zapobiega zsuwaniu się podkolanówki, doskonale przylega do stopy i stabilizuje ją.

Podkolanówki hamują rozwój grzybów i bakterii, zapobiegając przykremu zapachowi podczas użytkowania. To zasługa przędzy PROLEN® Siltex z jonami srebra – ma ona długotrwałe działanie antygrzybicze i antybakteryjne. Dzięki jej konstrukcji wilgoć odprowadzana jest do warstw oddalonych od skóry, zaś stopy pozostają zawsze suche.
Podkolanówki Ski Silver Deodorant® InMove® to świetny wybór dla osób, które uprawiają narciarstwo.

Mają szczególne właściwości, bo:

zapewniają najwyższy komfort użytkowania, niezbędny dla osób aktywnie spędzających czas,
są stworzone z myślą o osobach uprawiających narciarstwo i sporty zimowe,
chronią przed urazami i otarciami,
są bardzo elastyczne – dlatego doskonale przylegają do nogi,
zapewniają stabilizację na nodze dzięki odpowiednio umiejscowionym opaskom elastycznym,
gwarantują optymalne wentylowanie stopy i odprowadzanie wilgoci,
są antyzapachowe (działają jak bezzapachowy dezodorant, dlatego skarpetki nie mają zapachu nawet po całym dniu noszenia),

Skład: bawełna (75%), PROLEN® Siltex ze srebrem (22%), Lycra® (3%)
Rozmiary: 32-34, 35-37, 38-40, 41-43, 44-46
Kolory: grafitowy + biały, czarny + zielony, czarny + niebieski, czarny + czerwony

Cena: ok. 32 zł
Ski Kid Deodorant® – podkolanówki narciarskie dla dzieci

Żele z serii TERAPIA – naturalnie na ból

Jesteśmy pokoleniem, które zdecydowanie częściej niż nasi rodzice i dziadkowie skarży się na dolegliwości bólowe układu ruchu. Więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, co zdecydowanie nie sprzyja zdrowiu naszego kręgosłupa, mięśni i stawów. Nawet teoretycznie będąc w ruchu (bo przemierzamy przecież codziennie ogromne odległości i wiecznie brakuje nam czasu), również siedzimy… za kierownicą naszego auta, w autobusie albo w metrze w drodze do pracy.

Rośnie liczba sprzedawanych codziennie w aptekach maści przeciwbólowych i preparatów do łykania, które mają uśmierzyć dolegliwości bólowe i złagodzić stany zapalne. Jest ich do wyboru naprawdę dużo. Paradoksalnie jednak – mając pod ręką tysiące najnowocześniejszych preparatów, staramy się znaleźć coś działającego skutecznie, ale naturalnie. Dobrym rozwiązaniem jest seria żeli z serii TERAPIA firmy Nes Pharma. Dołączył do nich również niedawno Krem Reumo TERAPIA do masażu z imbirem.

Wybierając naturalny produkt, potwierdzamy skuteczność powszechnej edukacji zdrowotnej. Dzięki kampaniom edukacyjnym i mediom wiemy, że skuteczne preparaty przeciwbólowe i przeciwzapalne nie są zupełnie nieszkodliwe dla naszego organizmu. Bóle kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów, bóle mięśni neuralgie (neurobóle) – to dolegliwości, na które lekarze zwykle zalecają niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Są skuteczne – łagodzą ból i zapalenie – ale obojętne dla naszego zdrowia z pewnością nie są.

Pierwszym krokiem w skutecznej terapii jest poznanie swojego problemu – lekarze niezbyt chętnie tłumaczą nam, dlaczego musi tak strasznie boleć. Tymczasem nie ma w tym niczego tajemniczego. Nasz organizm jest tak zbudowany, że wszystko ma jakąś przyczynę.

Przewlekły i powracający ból to najczęściej objaw choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, stawów albo choroby reumatycznej. Bóle krzyża, czyli dolnej części kręgosłupa to swoista choroba cywilizacyjna, a właściwie zespół chorób, bo przyczyn może być kilka, a objawy podobne. Najczęściej mechanizm powstawania bólu wygląda tak: przesunięte (w wyniku urazu, przeciążenia, stanu zapalnego) krążki międzykręgowe uciskają struktury nerwowe i zaczyna strasznie boleć.

Dolegliwościom bólowym towarzyszy bardzo często obrzęk zaatakowanych zapaleniem tkanek i upośledzenie zdolności ruchowych. Za te objawy odpowiadają tak zwane mediatory zapalenia (prostaglandyny, histamina) i cytokiny prozapalne. To substancje drażniące wytwarzane przez komórki odpornościowe naszego organizmu i komórki tkanki kostnej.

Preparaty o działaniu przeciwzapalnym (na przykład NLPZ) zmniejszają ich produkcję, szczególnie jednych z nich − wspomnianych prostaglandyn. Należy dodać, że prostaglandyny naturalnie występują w naszym organizmie i są odpowiedzialne za szereg procesów życiowych (tzw. prostaglandyny fizjologiczne), utrzymując homeostazę, czyli równowagę procesów życiowych. W momencie zapalenia pojawiają się tzw. prostaglandyny indukowane , które z kolei odpowiadają za rozprzestrzenianie się procesu zapalnego.

Mechanizm działania leków z grupy NLPZ polega na hamowaniu powstawania tychże prostaglandyn indukowanych. Przy okazji jednak hamują one powstawanie prostaglandyn fizjologicznych, stojących na straży stanu homeostazy naszego organizmu. Jedne z nich są odpowiedzialne za produkcje ochronnego śluzu w żołądku. Osłabienie bariery śluzowej żołądka to prosta droga do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego stosowanie NLPZ to jeden z dwóch czynników (oprócz bakterii Helicobacter pylori), wywołujących wrzody żołądka.

To największe zagrożenie związane z ich stosowaniem. Dodatkowo NLPZ działają przeciwbólowo, maskując często objawy towarzyszące pojawieniu się wrzodów. To z kolei może prowadzić do nagłych i dramatycznych sytuacji związanych z perforacją ściany żołądka. Konsekwencje mogą być bardzo groźne i często kończą się zgonem pacjenta.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne mające w swoim składzie ketoprofen, naproxen, diclofenac lub ibuprofen stosuje się w schorzeniach układu ruchu zarówno w postaci tabletek, jak i preparatów zewnętrznych, mających działać miejscowo w rejonie bólu. Zwłaszcza te ostatnie, dostępne zwykle bez recepty w postaci maści albo żelu, cieszą się ogromną popularnością. Większość pacjentów nie zdaje sobie jednak sprawy, że lista działań niepożądanych (zwykle bagatelizowana, bo skoro specyfik jest dostępny bez recepty, widocznie nie szkodzi) jest długa i obejmuje wiele aspektów zdrowia.

Mimo że maści i żele stosuje się zewnętrznie i pozornie nie powinny one mieć wpływu na całość organizmu, to żeby działać skutecznie, muszą się one wchłaniać w głębszych warstwach skóry i mieć dobrą dla naszego organizmu tzw. biodostępność. Termin ten określa w procentach tę część składnika aktywnego preparatu, która z zastosowanej dawki dostaje się do układu krążenia.

Szczególnie niebezpieczne jest stosowanie działających miejscowo preparatów z grupy NLPZ równocześnie z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi aplikowanymi doustnie w dużych dawkach. Te ostatnie nie pozostają bez wpływu na układ pokarmowy (uszkadzają błonę śluzową i wiedza o tym jest na szczęście coraz powszechniejsza, również z powodu obowiązkowych ostrzeżeń towarzyszących reklamom tych specyfików w prasie i telewizji). Stosowanie dwóch różnych leków z grupy NLPZ może pogłębić działania niepożądane i osłabić działanie każdego z nich, niwecząc skuteczność terapii.

Preparaty do stosowania miejscowego z ketoprofenem (jednym z grupy leków NLPZ, stosowanym w Europie od 1978 roku) zostały kilka lat temu przeniesione z grupy leków OTC (dostępnych bez recepty) do grona leków, które można stosować dopiero w wyniku zalecenia lekarza. Uznano, że ryzyko interakcji ketoprofenu ze światłem słonecznym i niektórymi filtrami UV dodawanymi do kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry jest na tyle duże, że celowość kuracji powinien za każdym razem rozważyć lekarz. Musi on też poinformować pacjenta o właściwym sposobie stosowania tych leków, żeby zapobiec występowaniu ciężkiej nadwrażliwości skóry na światło – w skrajnym przypadku – i mniej groźnych miejscowych podrażnień, wyprysków kontaktowych, świądu albo obrzęku.

Alternatywą (również dla chorych zmuszonych do zażywania doustnych form NLPZ) są preparaty z serii TERAPIA. To żele do wmasowywania w bolące miejsca, aż do pierwszych oznak wchłonięcia. Ich skuteczność to wynik synergii działania poszczególnych, naturalnych składników preparatu i sposobu jego aplikowania. Należy je wcierać, a właściwie wmasowywać w bolące miejsca – kilka razy dziennie, na przemian ruchami kolistymi i posuwistymi, przypominającymi masaż. Warto zauważyć tę różnicę – żelu nie rozsmarowujemy na skórze, tylko go wmasowujemy. Za każdym razem na rękę nakładamy porcję ok. 2-3 cm żelu. Preparat nie gęstnieje w czasie aplikowania, nie istnieje problem wałkowania się żelu.

W skład receptury preparatów z serii TERAPIA wchodzi 9 olejków eterycznych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, miorelaksacyjnym oraz regenerującym (goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy) – skomponowano je tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania. Skład uzupełniają pozyskiwane naturalnie substancje chemiczne.

Unikalny skład preparatów oparto na sprawdzonej, ponad stuletniej recepturze opracowanej przez Grzegorza Mendla, twórcę współczesnej genetyki.

Współczesne badania kliniczne potwierdzają skuteczność żeli z serii TERAPIA. W 2005 roku zespół pod kierownictwem prof. Tadeusza Gaździka, prof. Józefa Opary i dr. Dyszkiewicza przeprowadził badania kliniczne, randomizowane, porównawcze z ketoprofenem w żelu na zasadzie podwójnej ślepej próby. Leczeniu poddano 42 pacjentów z tzw. konfliktem krążkowo-korzeniowym L5-S1 (rwa kulszowa). Okazało się, że skuteczność przeciwbólowa żelu Neuro TERAPIA jest o 12,5 proc. wyższa niż ketoprofenu.

Ogromną zaletą Neuro TERAPII i Reumo TERAPII jest ich szybkość działania. Jedno z badań klinicznych (prof. Hakla) potwierdza, że efekt przeciwbólowy pojawia się już po 10 minutach. Wykazano to poprzez badanie termograficzne i badanie oporu skóry. W tym badaniu wykazano również podobną skuteczność Neuro TERAPII i Reumo TERAPII w żelu w porównaniu z żelem diclofenac. Wskazaniem, w którym badano żele, był zespól schorzeń kręgosłupa.

Należy dodać, że żaden ze składników nie osiąga stężeń farmakologicznych, jednak wspomniany efekt synergii składu i sposobu aplikacji powoduje pojawienie się pożądanych rezultatów terapeutycznych. Dzięki temu preparaty z serii TERAPIA są w pełni bezpieczne, można je długotrwale stosować oraz łączyć z innymi lekami, nawet z grupy NLPZ.

Żel Neuro TERAPIA z ekstraktem goździka korzennego jako wyrób medyczny leczy, łagodzi i zapobiega bólom kręgosłupa wynikającym z dyskopatii, zwłaszcza części szyjnej i lędźwiowej, oraz zespołom bólowym występującym w trakcie zmian zwyrodnieniowych. Można go stosować w przypadku neuralgii różnego pochodzenia, bólu stawów towarzyszącego zmianom zwyrodnieniowym oraz innych bólów pourazowych bez złamań.

Żel Reumo TERAPIA z mentolem ma za zadanie leczyć, łagodzić i zapobiegać: bólom stawów występującym w trakcie zmian zwyrodnieniowych, neuralgiom różnego pochodzenia, zespołom bólów pourazowych bez złamań. Jego stosowanie warto rozpocząć również wtedy, gdy jesteśmy po zabiegu wszczepienia endoprotezy dużego stawu, kiedy odczuwamy dolegliwości wynikające z przetrenowania albo reumatycznego zapalenia stawów.

Nowy Krem Reumo TERAPIA do masażu z imbirem przynosi ulgę stawom i mięśniom, również po nadmiernym wysiłku fizycznym. Dobrze się wchłania, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi i odprężenia nawet przez 8 godzin.

W skład serii TERAPIA wchodzi też żel Veno TERAPIA z ekstraktem z kasztanowca. Stworzono go, aby leczył, łagodził objawy i zapobiegał dolegliwościom związanym z zaburzeniami mikrocyrkulacji krwi w nogach oraz ich opuchlizną. Łagodzi uczucie tzw. ciężkich nóg, na które uskarżają się głównie kobiety. Polecić go można również w przypadku pojawienia się krwiaków pourazowych.
Żadnego z preparatów z serii Terapia nie należy stosować na rany z przerwaniem ciągłości skóry. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, należy zasięgnąć porady lekarza.

Żele TERAPIA, cena − ok. 17 zł (tuba 75 g)
Krem Reumo TERAPIA, cena – ok. 17 zł (tuba 60 g)

KONKURS ZAKOŃCZONY – ROZWIĄZANIE KONKURSU 05.01.2018r.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Mateusz K. z miejscowości Lubliniec
Urszula J. z miejscowości Lublin
Marta Z. z miejscowości Skarżysko Kamienna
Anna W. z miejscowości Tarnowskie Góry
Krystyna W. z miejscowości Poznań

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, nagrody zostaną wysłane na adres podany w zgłoszeniu konkursowym.

Objętość, elastyczność i zdrowy wygląd 3 wyzwania dla delikatnych włosów

Pielęgnacja i stylizacja włosów cienkich, delikatnych lub pozbawionych objętości to prawdziwe wyzwanie. Eksperci wskazują na perfekcyjne działanie protein, keratyny i…
CZYTAJ

Magia Kina Pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler wiosna/lato 2023

„Magia kina” - to tytuł najnowszej kolekcji Deni Cler na sezon wiosna/lato 2023, której premiera odbyła się 26 stycznia w…
CZYTAJ

SUPER KONKURS: Wygraj kieszonkowe od MAOAM!

Marka MAOAM zaprasza wszystkich fanów soczystych i owocowych gum rozpuszczalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie, w którym do wygrania jest…
CZYTAJ

TikTok gra razem z WOŚP!

TikTok po raz pierwszy oficjalnie dołącza do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zachęca wszystkich swoich użytkowników do wzięcia udziału…
CZYTAJ

Kurze łapki potrafią postarzyć twarz o kilka lat. Jak skutecznie im zapobiegać i się z nimi rozprawić!

Kurze łapki potrafią postarzyć twarz o kilka lat. Jak skutecznie im zapobiegać i się z nimi rozprawić, aby zachować dłużej…
CZYTAJ

Czym są suplementy diety i czy warto z nich korzystać?

Tempo naszego życia sukcesywnie wzrasta. Chronicznie cierpimy na brak czasu, co przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Na stan…
CZYTAJ

Uzdrowisko Ustroń na ferie– wyjątkowe połączenie przyrody, modernizmu i historii

Ustroń to miejscowość, która słynie przede wszystkim z górskich pejzaży oraz leczniczych zasobów solanki i borowiny, a wraz z nadejściem…
CZYTAJ

Czas na owoce morza! Krewetki z chorizo, pomidorami i smażone boczniaki

Czas na owoce morza! Zasmakuj krewetek w wariancie wytrawnym i na ostro. Krewetki to rarytas, który przywodzi na myśl wakacyjny…
CZYTAJ

5 pytań o przeszczepy, które warto sobie zadać

Transplantologia to niezwykle ważna dziedzina nauk medycznych, która bardzo często jest jedynym sposobem na uratowanie czyjegoś życia. 26 stycznia obchodzimy…
CZYTAJ

Trendy w branży beauty – podsumowanie 2022 roku, co będzie na topie w 2023 roku

Branża beauty stanowi spory segment rynku światowego. Kosmetyki pielęgnacyjne, kosmetyki do makijażu oraz do higieny osobistej… Nic dziwnego, że globalną wartość…
CZYTAJ

5 porad jak wybrać idealny rower dla siebie

Wybór roweru dla siebie to zadanie, które warto bardzo dokładnie przemyśleć. Przed zakupem należy zastanowić się nie tylko nad tym,…
CZYTAJ

Brawura na bok, start od rozgrzewki. W te ferie na nartach jeżdżę bezpiecznie

Ferie to dla wielu z nas czas zimowego szaleństwa na nartach czy snowboardzie. Sympatycy tych sportów z niecierpliwością wyczekują swoich…
CZYTAJ

ZDROWIE

VIEW ALL

5 pytań o przeszczepy, które warto sobie zadać

Transplantologia to niezwykle ważna dziedzina nauk medycznych, która bardzo często jest jedynym…
CZYTAJ

Brawura na bok, start od rozgrzewki. W te ferie na nartach jeżdżę bezpiecznie

Ferie to dla wielu z nas czas zimowego szaleństwa na nartach czy…
CZYTAJ

Babciu, Dziadku – zadbaj o swoje zdrowie, czyli o profilaktyce dla seniora

Już w najbliższy weekend, 21. i 22. stycznia obchodzimy Dzień Babci i…
CZYTAJ

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu ASICS przedstawia wyniki przełomowego eksperymentu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym,…
CZYTAJ

Sezon grypowy w pełni. Jak wzmacniać odporność organizmu? Co warto wiedzieć na temat grypy?

Jesteśmy w okres zwiększonej liczby infekcji dotyczących dróg oddechowych. W tym roku…
CZYTAJ