Nasza skóra. 3 zabiegi ratujące cerę w sezonie grzewczym.



Już na początku jesieni w naszych mieszkaniach, zwłaszcza w blokach, robi się duszno i sucho. Wszystko to za sprawą kaloryferów, które buchając ciepłem sieją spustoszenie w gospodarce wodnej naszego organizmu.

Zaczyna zasychać nam w gardle i w nosie, a skóra staje się bardziej szorstka, matowa, łuszcząca, a czasem nawet pęka. 

– Nasza skóra zawiera około 20 procent całej wody występującej w organizmie. Optymalny poziom nawilżenia może zostać zaburzony przez różne czynniki, także te zewnętrze, takie jak zbyt mała wilgotność otoczenia. Nawilżacze powietrza, ręczniki na kaloryferach i dostępne w drogeriach kosmetyki zazwyczaj nie są w stanie rozwiązać problemu. Woda wprowadzana z zewnątrz, powierzchniowo, bardzo szybko wyparowuje i nie jest zatrzymywana wewnątrz skóry. Dlatego w taki wypadku ważne jest, by oddziaływać na jej głębsze warstwy – tłumaczy dr Barbara Dudka-Żyrek z Body Care Clinic w Katowicach.

Regenerujące właściwości slimaka

Choć w pierwszej chwili połączenie ślimaka z nowoczesną kosmetologią wydaje się zaskakujące, to jednak warto przyjrzeć się temu zestawieniu. Ślimaki posiadają niebywałą zdolność „samoleczenia” czyli odbudowywania własnej skorupy oraz ciała. Dlatego wzbudziły zainteresowanie dermatologów, którzy poddali procesom biotechnologicznym ich wydzielinę, odpowiednio wzbogacili ją i pozyskali wyciąg o wyjątkowych właściwościach.

Substancja składa się m. in. z allantoiny, kolagenu, elastyny, kwasu glikolowego, witamin i naturalnego antybiotyku. Czyli wszystkiego, co dobroczynnie wpływa na stan naszej skóry. Podczas zabiegu z użyciem wyciągu dochodzi do pobudzania naturalnego procesu odbudowy tkanek. Komórki rozrastają się, odbudowując odpowiedni kształt i strukturę skóry. Odbudowana i zregenerowana tkanka zapewnia odpowiednią gospodarkę wodną,  a skóra odzyskuje gładkość i elastyczność. Wyciąg z białka ślimaka charakteryzuje się także działaniami antybakteryjnymi.



Moc kwasu migdalowego

W okresie przedświątecznych przygotowań szukamy zabiegów szybkich i przyjemnych. Jednym z nich jest zabieg z użyciem kwasu migdałowego. Dzięki wysokiej chemicznej sile działania, wykazuje on dużą zdolność przebudowy skóry.

– Substancja otrzymywana z wyciągu z gorzkich migdałów stosowana jest w różnym stężeniu. To od niego w głównej mierze zależy rezultat, jaki otrzymamy. Niższe stężenie kwasu zapewnia  intensywne nawilżenie oraz regenerację skóry przy zupełnie niewidocznym złuszczaniu się naskórka. Pozwala to na normalne funkcjonowanie, bez konieczności izolowania się przez kilka dni w domu. Przy wyższym stężeniu kwasu migdałowego, oprócz wspomnianych wcześniej efektów, uzyskujemy wyraźny peeling, silne działanie antybakteryjne – wyjaśnia  dr Barbara Dudka-Żyrek.

Skóra po zabiegu nabiera kolorytu, staje się gładsza, bardziej elastyczna. Zaskórniki i drobne niedoskonałości stają się mniej widoczne. Dodatkową zaletą tej metody pielęgnacji skóry jest fakt, że bez przeszkód można łączyć ją z opalaniem. To ważne dla tych pań, które zimowe urlopy spędzają w cieplejszych krajach.

modanaurode.pl -zabiegi ratujace cere

Trzy elementy w jednym

Metoda Cryolift wyróżnia się tym, że złożona jest aż z trzech zupełnie różnych rodzajów oddziaływania na skórę. Wszystkie one mają na celu zregenerowanie skóry, a także przygotowanie jej na przyjęcie jak największej ilości składników odżywczych tak, by dostały się one do odpowiednich warstw i pozostały w nich możliwie najdłużej.

Wspomniane trzy sposoby działania, to terapia światłem LED, liftingujące działanie zimna oraz użycie nowoczesnych preparatów bogatych w dobroczynne składniki. Dzięki użyciu najnowszych technologii wszystkie substancje regenerujące, nawilżające i odżywcze

transportowane są wgłęb skóry. To metoda dużo skuteczniejsza od działania powierzchownego. Działanie zimnem i ciepłem na przemian znane jest w kosmetyce od lat, jednak dopiero współczesne urządzenia pozwalają na tak kompleksową pielęgnację.

Cera najsilniej cierpi w okresie, gdy powietrze jest przesuszone przez działające urządzenia grzewcze. Istnieje jednak możliwość zadbania o inne partie ciała.

– Dzięki zabiegom takim jak mikrodermabrazja korundowa, mezoterapia bezigłowa czy fala radiowa możemy zadbać także o biust, dekolt, brzuch i pośladki. Mają one właściwości regenerujące i nawilżające, co wzmacnia i odbudowuje skórę w trudnym dla niej okresie – kończy dr Barbara Dudka-Żyrek. Stosowanie nawilżaczy powietrza, kosmetyków nawilżających i picie wody mineralnej, to świetne działania dodatkowe.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ