Pozbądź się rozstępów raz na zawsze!



Pozbądź się rozstępów raz na zawsze

Rozstępy to problem, który dotyczy niemal 90% kobiet w ciąży i co drugiej osoby w okresie dojrzewania. Osób, dla których zmorą są szpecące skórę biustu, brzucha, ud czy pośladków pasma, jest jednak więcej. Podpowiadamy jak skutecznie leczyć mało estetyczne pręgi na ciele.

Rozstępy to nic innego jak podskórne uszczerbki w tkance, widoczne na jej powierzchni. Najczęściej są to czerwone albo fioletowe pasma, które w formie zaawansowanej przybierają kolor perłowo-biały, stając się wtedy wyczuwalne w dotyku.

Nieestetyczny problem

Z rozstępami oprócz kobiet w ciąży i dziewcząt oraz chłopców w okresie pokwitania zmagają się osoby genetycznie predysponowane, szybko rosnące i gwałtownie przybierające na wadze. Problem dotyczy również osób z wrodzonymi chorobami tkanki łącznej, mających zaburzenia hormonalne oraz amatorów sportów siłowych. Pasma pojawiają się w okolicach, gdzie skóra najczęściej narażona jest na napinanie i naciąganie, w wyniku zbyt szybkiego rozerwania części włókien kolagenowych skóry. W efekcie, rozstępy widoczne są najczęściej na plecach, pośladkach i brzuchu, wewnętrznej stronie ud czy piersi oraz na barkach.

Pasma na skórze nie znikną w wyniku regeneracji. Z kolei za pomocą preparatów i kosmetyków można jedynie sprawić, żeby stały się mniej widoczne. Dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej sprawiły, że metod usuwania rozstępów jest przynajmniej kilka. Najskuteczniejszą spośród nich jest zabieg bazujący na mikroigłowym systemie frakcyjnym RF.




Skuteczna metoda usuwania rozstępów

– Dotychczas z rozstępami, które pojawiły się na ciele trzeba było się pogodzić. Dziś można je skutecznie usunąć, bez dużej ingerencji w ciało, poddając się zabiegowi DeAgeEX – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.  DeAgeEX nie ma ograniczeń lasera ponieważ podczas zabiegu energia impulsu elektrycznego prądu RF doprowadzana jest do skóry właściwej, więc z pominięciem naskórka, bezpośrednio do miejsca, w którym powstały rozstępy. Energia zadana jest za pomocą bardzo cienkich mikroigieł. W zależności od rodzaju odstępów (wiek, szerokość, miejsce) głębokość zabiegowa wynosi od 0.1 mm do 4.0 mm. Precyzyjna zmiana energii pozwala indywidualnie dostosować parametry. Skutkuje to obkurczeniem porów i stymulacją fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne i gojenie – uzupełnia Urszula Sztwertnia.

Zaawansowany technologicznie aparat pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości działania mikroigieł dzięki czemu zabieg jest skuteczny i małoinwazyjny. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności w ciągu 1-2 dni. Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej będziemy mieć idealnie gładką skórę i bez rozstępów. Aby uniknąć ponownego problemu z rozstępami w przyszłości, polecane są masaże, naprzemienne polewanie ciała ciepłą i zimną wodą, specjalne kosmetyki oraz zbilansowana dieta. Wymienione działania zwiększą elastyczność skóry, a dieta pozwoli uniknąć gwałtownego przybrania na wadze.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ