Pozbądź się rozstępów raz na zawsze!



Pozbądź się rozstępów raz na zawsze

Rozstępy to problem, który dotyczy niemal 90% kobiet w ciąży i co drugiej osoby w okresie dojrzewania. Osób, dla których zmorą są szpecące skórę biustu, brzucha, ud czy pośladków pasma, jest jednak więcej. Podpowiadamy jak skutecznie leczyć mało estetyczne pręgi na ciele.

Rozstępy to nic innego jak podskórne uszczerbki w tkance, widoczne na jej powierzchni. Najczęściej są to czerwone albo fioletowe pasma, które w formie zaawansowanej przybierają kolor perłowo-biały, stając się wtedy wyczuwalne w dotyku.

Nieestetyczny problem

Z rozstępami oprócz kobiet w ciąży i dziewcząt oraz chłopców w okresie pokwitania zmagają się osoby genetycznie predysponowane, szybko rosnące i gwałtownie przybierające na wadze. Problem dotyczy również osób z wrodzonymi chorobami tkanki łącznej, mających zaburzenia hormonalne oraz amatorów sportów siłowych. Pasma pojawiają się w okolicach, gdzie skóra najczęściej narażona jest na napinanie i naciąganie, w wyniku zbyt szybkiego rozerwania części włókien kolagenowych skóry. W efekcie, rozstępy widoczne są najczęściej na plecach, pośladkach i brzuchu, wewnętrznej stronie ud czy piersi oraz na barkach.

Pasma na skórze nie znikną w wyniku regeneracji. Z kolei za pomocą preparatów i kosmetyków można jedynie sprawić, żeby stały się mniej widoczne. Dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej sprawiły, że metod usuwania rozstępów jest przynajmniej kilka. Najskuteczniejszą spośród nich jest zabieg bazujący na mikroigłowym systemie frakcyjnym RF.




Skuteczna metoda usuwania rozstępów

– Dotychczas z rozstępami, które pojawiły się na ciele trzeba było się pogodzić. Dziś można je skutecznie usunąć, bez dużej ingerencji w ciało, poddając się zabiegowi DeAgeEX – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.  DeAgeEX nie ma ograniczeń lasera ponieważ podczas zabiegu energia impulsu elektrycznego prądu RF doprowadzana jest do skóry właściwej, więc z pominięciem naskórka, bezpośrednio do miejsca, w którym powstały rozstępy. Energia zadana jest za pomocą bardzo cienkich mikroigieł. W zależności od rodzaju odstępów (wiek, szerokość, miejsce) głębokość zabiegowa wynosi od 0.1 mm do 4.0 mm. Precyzyjna zmiana energii pozwala indywidualnie dostosować parametry. Skutkuje to obkurczeniem porów i stymulacją fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne i gojenie – uzupełnia Urszula Sztwertnia.

Zaawansowany technologicznie aparat pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości działania mikroigieł dzięki czemu zabieg jest skuteczny i małoinwazyjny. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności w ciągu 1-2 dni. Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej będziemy mieć idealnie gładką skórę i bez rozstępów. Aby uniknąć ponownego problemu z rozstępami w przyszłości, polecane są masaże, naprzemienne polewanie ciała ciepłą i zimną wodą, specjalne kosmetyki oraz zbilansowana dieta. Wymienione działania zwiększą elastyczność skóry, a dieta pozwoli uniknąć gwałtownego przybrania na wadze.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ