Twój cel: perfekcyjna fryzura na wakacje!



Każdego roku wracasz z urlopu ze zniszczonymi, suchymi pasmami, które ciężko wystylizować? Tym razem będzie inaczej – wystarczy, że posłuchasz rad naszej ekspertki, Kariny Wojtczak, założycielki marki kosmetyków do pielęgnacji włosów, Kumazu.

 

Urlop to dla naszej czupryny prawdziwa szkoła przetrwania: słońce, wiatr i słona woda sprawiają, że włosy błyskawicznie tracą nawilżenie. Efekt to łamliwe, zniszczone pasma (tzw. „siano” na głowie), którym trudno przywrócić dawny blask… Zamiast „dzielić włos na czworo”, zastosuj kilka prostych rad, dzięki którym z tegorocznego urlopu wrócisz z zachwycającą fryzurą!

 

1.Siła natury

Latem pasma wymagają specjalnej formy pielęgnacji, w przeciwnym razie kondycja naszej czupryny zawiśnie na włosku (dosłownie i w przenośni!). Najlepiej więc odstawić wszelkie preparaty, które niepotrzebnie obciążają fryzurę, a zwrócić się w stronę naturalnych, ultralekkich produktów:

– Pokrzywa i skrzyp, przez wielu ludzi traktowane jako zwykłe chwasty, potrafią w niesamowity sposób wpłynąć na kondycję włosów, wzmacniając je od nasady, aż po końce. Powracające do łask mydlnica i tatarak pomogą pozbyć się zanieczyszczeń, żółtko jaja i mleczko pszczele odżywią pukle, a rzepa zapewni siłę i przyspieszy wzrost. Z kolei wyciągi z imbiru i żeń-szenia zapewniają włosom siłę i zdrowy wygląd. Efekt to piękny połysk, który nie jest efektem obciążającego i sklejającego pasma nabłyszczacza, lecz jest najlepszym dowodem na to, jak wielką siłę ma natura! – mówi Karina Wojtczak, pomysłodawczyni marki Kumazu.

 

2. Broń się przed UV

Chronimy przed słońcem skórę, ale często zapominamy o włosach. To podstawowy błąd, który sprawia, że nasza fryzura „o mały włos” może stracić zdrowy, naturalny wygląd. Prostym, ale niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów z filtrem ochronnym, które najczęściej mają postać wygodnego sprayu. Na plażę warto też zabrać nakrycie głowy!

 

3. Pod specjalną ochroną

Ekstremalne wakacyjne warunki każdego dnia błyskawicznie osłabiają pasma. Aby tego uniknąć, warto każdego dnia myć włosy naturalnym, ziołowym szamponem oraz stosować odpowiednie odżywki:

– Latem wprowadźmy rytuał pielęgnacyjny polegający na codziennym stosowaniu odżywek do włosów. Namawiam do wyboru lekkich preparatów zawierających naturalne wyciągi z ziół, które sprawią, że włosy będą cudownie nawilżone i puszyste.- mówi Karina Wojtczak z firmy Kumazu – Stosując odżywki, pamiętajmy o prostym tricku: spłukujmy je unikając gorącej wody, która rozszerza łuski włosa i w efekcie go osłabia. Chłodny prysznic domknie łuski włosa i wzmocni go aż po sam koniec!



4.(za) maskuj się!

Same odżywki, nawet jeśli będą regularnie stosowane, to za mało. W walce z niekorzystnymi, letnimi warunkami, warto sięgnąć po wsparcie silniejszych sprzymierzeńców. Maski czy olejki do włosów mogą zdziałać cuda, pod warunkiem jednak, że nie będą zawierać substancji szkodliwych:

– Namawiam, by odstawić produkty zawierające takie składniki jak: alkohol, silikon czy parabeny. Zamiast pomagać, znacznie wysuszają włosy i osłabiają ich kondycję. Polecam za to kosmetyki oparte na naturalnych wyciągach roślinnych. Skoro są stosowane od wieków, to muszą działać cały czas! – przekonuje Karina Wojtczak z firmy Kumazu.

 

5. A na koniec…  

Nie zapominajmy o pielęgnacji końcówek. Pomoże w tym kilka kropli specjalnego serum czy eliksiru. Stosowane na lekko wilgotne pukle nawilżą je i wzmocnią. Dzięki takim kosmetykom do zadań specjalnych, po urlopie włos ci z głowy nie spadnie!

Zapomnij o suchych, łamliwych pasmach – w tym roku z wakacji powrócisz z zachwycającą fryzurą. Wystarczy tylko, że do urlopowej walizki spakujesz kosmetyki marki Kumazu!

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ