Medycyna estetyczna – Komórki macierzyste w Anti Aging



Zatrzymanie procesu starzenia to odwieczny problem medycyny. Dziś w tym celu wykorzystuje się komórki macierzyste, które pochodzą z własnej tkanki tłuszczowej. Podane dożylnie lub wraz z transferem tłuszczowym, cofają nasz kalendarz biologiczny. W Polsce działa już klinika transplantacji i bank, dzięki czemu można je przechowywać i wykorzystać w przyszłości.

Co przyspiesza starzenie?

Starzenie się organizmu jest procesem złożonym i niestety nieuchronnym. Chociaż jest to proces naturalny, to istnieje wiele czynników, które go przyspieszają:

– choroby

– zatrucie środowiska

– nieprawidłowe odżywianie

– palenie papierosów

– stresy życia codziennego.

 

Komórki macierzyste regenerują organizm.

Dzięki komórkom macierzystym i regeneracyjnym, nasz organizm ma możliwość regeneracji komórek, tkanek i narządów, a tym samym spowolnienia procesu starzenia. Jednak ich liczba, wraz z wiekiem, zmniejsza się. W młodości mamy ok. 80 milionów komórek macierzystych, natomiast w 40 r.ż. ok. 35 milionów.

 

Dzięki nim, zdolność do częściowej odnowy, mają narządy (wątroba, nerki, trzustka, płuca), naczynia, nerwy, mięśnie czy kości. Regenerują się zużyte komórki nabłonka skóry czy śluzówka przewodu pokarmowego. Z komórek pierwotnych występujących w naszym szpiku, wielokrotnie odnawiają się z kolei, krwinki czerwone i białe.

 

Tłuszcz, który leczy.

Tkanka tłuszczowa jest najlepszym źródłem dorosłych komórek macierzystych w organizmie człowieka. Spowodowane jest to jej dostępnością i obfitością, a także faktem, iż jest w niej wielokrotnie więcej komórek macierzystych, niż w szpiku kostnym czy krwi obwodowej. Szpital Pulsmed izoluje komórki macierzyste z własnej tkanki tłuszczowej tzw. ADSC (Adipose Derived Stem Cell), które są następnie, z powrotem podawane Pacjentowi.



Terapie Anti Aging.

Komórki ADSC podawane dożylnie docierają do wszystkich tkanek i narządów, dzięki czemu polepszają ich funkcje i cofają kalendarz biologiczny. Po terapii obserwowana jest poprawa:

– funkcji immunologicznych, nastroju, wzrost energii życiowej

– koncentracji, jasności myślenia, mowy i pamięci

– libido i jakości życia seksualnego

– trawienia, spadek nadwagi

– wyglądu skóry i włosów

– stabilizacja poziomu cukru we krwi i ciśnienia

– widzenia, jakości snu.

 

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna.

Szpital wykorzystuje tkankę tłuszczową z ADSC, do lipomodelingu, czyli powiększania piersi, a także do lipofilingu tj. do wypełniania zmarszczek, modelowania sylwetki, powiększania pośladków czy polików. Przy użyciu tych komórek, wykonywany jest również zabieg nieinwazyjnego liftingu z zastosowaniem wchłanialnych nici tzw. liftation.

komorki_macierzyste medycyna estetyczna

Klinika transplantacji i bank.

Pulsmed posiada jedno z największych doświadczeń w kraju, jeśli chodzi o wykorzystanie w leczeniu komórek macierzystych, które pochodzą z własnej tkanki tłuszczowej Pacjentów. W grudniu 2016 r. otwarto w siedzibie szpitala, który mieści się w Łodzi, Klinikę Transplantacji i Bank, Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, jest to pierwsza placówka w Polsce, która posiada w tym zakresie odpowiednie zaplecze.

Dzięki klinice i bankowi, można przechowywać nadmiar tkanki tłuszczowej i wykorzystywać go, wraz z komórkami, wielokrotnie w przyszłości. W nowej jednostce funkcjonuje laboratorium badawczo-rozwojowe, jednym z zadań są również badania kliniczne. Ze względu na zaplecze i doświadczenie personelu, możliwe jest również podejmowanie współpracy z innymi klinikami czy specjalistami, w leczeniu wielu schorzeń, terapiach Anti Aging czy zabiegach medycyny estetycznej.

Więcej informacji http://pulsmed.com.pl/pl/anti-aging.html

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ