Karmienie butelką czyli karmienie według nowoczesnej mamy!



Ostatnio prawdziwy boom przeżywają akcesoria dla dzieci. Nowoczesne sprzęty dla maluchów zupełnie nie przypominają tych sprzed lat, zwłaszcza pod względem funkcjonalności. W dzisiejszych czasach rodzice dysponują szeregiem dodatkowych urządzeń i artykułów, które w znaczny sposób ułatwiają im życie.

Karmienie butelką nie ogranicza się jedynie do użycia zwykłej butelki i smoczka. Na półkach sklepowych zalegają rzędami akcesoria do karmienia, za którymi aż trudno nadążyć. Obok klasycznych modeli znajdują się artykuły charakteryzujące się nowoczesnym wzornictwem oraz współgrające z aktualnymi trendami.

Jaką butelkę wybrać?

Nowoczesne butelki są bardzo funkcjonalne. Dostępne są butelki z wbudowanym czujnikiem temperatury. Niektóre z nich zmieniają kolor, jeżeli mleko jest za gorące. Na rynku dostępne są też samopodgrzewające się butelki, które zdecydowanie ułatwiają życie rodzicom podczas spacerów i podróży.

Część butelek posiada specjalne zabezpieczenie, dzięki czemu zawartość butelki nie wyleje się w torebce mamy. Butelki zasadniczo różnią się też tworzywem, z którego zostały wykonane oraz kształtem. Spośród różnorakich form bardzo dobrze sprawdzają się te z szerokim wlotem, ponieważ ułatwiają wsypywanie mleka i wody. Bardzo wygodne w użytkowaniu są butelki przypominające kształtem elipsę – wygodnie się je trzyma oraz dozuje mleko.



 Butelki plastikowe – są bardzo lekkie, choć lubią się zabarwiać, zwłaszcza, jeżeli dziecko pije już soki i herbatki. Plastikowe akcesoria wymagają dokładnego szorowania i kilkukrotnej wymiany. Są bardzo podatne na zarysowania.

Mimo wszystko są bardzo popularne.

 Butelki szklane – są bardzo sterylne i łatwo je utrzymać w czystości. Nie zarysowują się i nie odbarwiają. Ich największą wadą jest ciężar oraz możliwość stłuczenia, co w przypadku starszego dziecka, które lubi sięgać po swoją butelkę, stawia ten wybór pod dużym znakiem zapytania.

 Butelki antykolkowe – są tak skonstruowane, by dziecko nie połykało powietrza podczas posiłków. Sprawdzają się w kłopotach z brzuszkiem, zwłaszcza u nowonarodzonego dziecka.

 Butelki samopodgrzewające się – posiadają one specjalne wgłębienie, kieszeń w kształcie stożka na wkłady podgrzewające. Kieszeń na wkłady jest wykonana ze stali, która błyskawicznie przewodzi ciepło.

modanaurode.pl  -  butelka do karmienia dziecka lovi

Wkłady nie mają bezpośredniego kontaktu z zawartością butelki i są bardzo ekologiczne – zawierają jedynie wodę i sól – nie wymagają użycia energii elektrycznej i są w 100% bezpieczne dla środowiska.

modanaurode.pl  -  butelka samosterylizujaca sie lovi

 Butelki samosterylizujące – posiadają one funkcję sterylizatora parowego, wystarczy napełnić je wodą oraz wstawić do kuchenki mikrofalowej. Rodzice, którzy rozważają zakup sterylizatora, mogą rozpatrzyć zakup właśnie tej butelki, dzięki czemu nie zagracą mieszkania kolejnym sprzętem i oszczędzą na dodatkowym wydatku.

patrz. (zdjęcie )

Wybór smoczka:

Jest równie trudny jak butelki. Obecnie dostępne są smoczki kauczukowe oraz silikonowe, które różnią się między sobą stopniem miękkości.

Niektóre z nich przypominają kształtem kobiecą pierś, zarówno wyglądem, jak i działaniem. Dziecko ssące taki smoczek wykonuje te same ruchy buzią i językiem, jak w

przypadku ssania piersi. Dodatkowo większość smoczków posiada odpowietrzacz (specjalną dziurkę z boku lub na górze), dzięki któremu dzieci nie połykają powietrza podczas karmienia. Oprócz butelek i smoczków dostępne są sterylizatory, podgrzewacze, specjalne szczotki i dozowniki, termoizolacyjne pojemniki i szereg dodatkowych akcesoriów.

(patrz zdjęcie smoczek aktywne ssanie)

modanaurode.pl  -  butelka i smoczek do karmienia aktywne ssanie

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ