Pokonaj AZS z marką Cherry Soap!



Pokonaj AZS z marką Cherry Soap! Dla atopowców jesień to wyjątkowo trudny czas, gdyż to właśnie o tej porze roku najczęściej dochodzi do nawrotu AZS. W leczeniu tej przypadłości nie zawsze pomocne będą emolienty, a nawet leki. Co wtedy?

Zalety jesieni trudno przecenić. O tej porze roku wszystkie nasze zmysły są rozpieszczane, a sama myśl o spacerze po bajecznie kolorowych parkowych ścieżkach lub o bogactwie warzyw i owoców, pod którymi uginają się stragany, napawa radością. Jest jednak grupa osób, którym jesienią wcale nie jest do śmiechu.

Mowa o atopowcach, którzy właśnie o tej porze roku doświadczają nawrotu choroby. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim, winę za ten stan rzeczy ponosi ograniczony kontakt z promieniami słonecznymi, które w znacznym stopniu łagodzą zmiany skórne, powodując latem nawet remisję, czyli „uśpienie” choroby.

Poza tym, wraz z nadejściem krótszych, chłodniejszych dni, zmieniają się też warunki pogodowe, w jakich zmuszeni jesteśmy funkcjonować. Szczególnie dotkliwe są różnice temperatur: chłodne poranki i znacznie cieplejsze popołudnia sprawiają bowiem, że skóra przestaje nadążać za tymi zmianami, staje się przesuszona i podrażniona, czemu towarzyszy świąd.

Dodajmy do tego suche, nagrzane powietrze w pomieszczeniach i niewłaściwy, prowadzący do przegrzania organizmu sposób ubierania, a otrzymamy niemal całe spektrum czynników wywołujących AZS.

Najprostszą drogą wiodącą do zniwelowania tych dolegliwości jest sięgnięcie po preparaty do zadań specjalnych – emolienty. Niestety, lekarze coraz częściej stwierdzają przypadki podrażnienia skóry wywołanego przez te ultradelikatne kosmetyki. Zdarza się również, że produkt, który kiedyś był skuteczny w walce z AZS, teraz nie przynosi już ratunku, gdyż nasz organizm zdążył uodpornić się na jego działanie.

Co ciekawe, wciąż rośnie grono osób, które twierdzą, że ulgi nie przynoszą im nie tylko emolienty, ale też specjalne leki dostępne na receptę. Co wtedy? Można eksperymentować dalej, można też… zrobić ukłon w stronę natury i sięgnąć po produkty marki Cherry Soap, które „uratowały skórę”, dosłownie i w przenośni, już niejednej osobie z atopowym zapaleniem skóry.

Najlepszym tego przykładem jest mydełko śliwkowe, zawierające w swym składzie kompleks luksusowych olejków, takich jak, olejek śliwkowy, awokado czy jojoba, które myjąc skórę, tworzą na niej specjalny ochronny film, dzięki czemu podrażnienia są złagodzone, a świąd ustępuje uczuciu komfortu.

Dla lepszych wyników, warto też sięgnąć po niekwestionowany hit marki Cherry Soap, balsam „Cukiereczek”. Unikalne połączenie wyłącznie naturalnych składników, bez substancji wypełniających i dodatków, które mogą podrażnić skórę, sprawiają, że balsam „Cukiereczek” to superfood nawet dla najbardziej wymagającej skóry.




Warto w tym miejscu podkreślić, że w przeciwieństwie do większości preparatów polecanych osobom z AZS, wszystkie balsamy marki Cherry Soap błyskawicznie się wchłaniają, nie pozostawiając uczucia nieprzyjemnej lepkości. Dzięki temu, pielęgnacja skóry atopowej staje się „czystą przyjemnością”, umożliwiając osobom cierpiącym na tę przypadłość normalne funkcjonowanie, wbrew trudnym, jesiennym warunkom. Słowem, kosmetyki Cherry Soap to zupełnie inny, ekskluzywny wymiar pielęgnacji!

Dzięki właściwej pielęgnacji i wyjątkowym kosmetykom marki Cherry Soap, atopowcy mogą na nowo odkryć uroki jesieni: feerię barw, bogactwo smaków i aromatów, a co najważniejsze: czystą przyjemność wynikającą z możliwości funkcjonowania ze zdrową skórą. Warto spróbować!

www.cherry-shop.pl

Joanna Bielas / I.D. MEDIA

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ