Włoski sposób na odmładzanie Polek – Sunekos



Włoski sposób na odmładzanie Polek – Sunekos. Kolejne badania potwierdziły, że Sunekos® to preparat skuteczny i bezpieczny. Tym razem obserwacje zostały przeprowadzone w Polsce, więc informacje pochodzą „z pierwszej ręki” i dotyczą kobiet takich jak my – żyjących w takim samym klimacie i stykających się z tymi samymi warunkami zewnętrznymi, mającymi znaczący wpływ na kondycję skóry. Warto poznać szczegóły!


Okolica oka PRZED ZABIEGIEM


Okolica oka PO ZABIEGU Pacjentka lat 44. Okolica oka. Zdjęcie przed i po 3 zabiegach.

Jak starzeje się skóra?

Starzenie się skóry to proces wielokierunkowy, wywołany różnymi czynnikami. Zaczyna się on w niewidoczny sposób około 25-30 roku życia, a jego przebieg ma indywidualny charakter. Na poziomie naskórka, z powodu tzw. fotostarzenia, dochodzi do zwiększonego obumierania komórek macierzystych, a w konsekwencji do zaburzenia pigmentacji i spowolnienia gojenia, natomiast na poziomie skóry właściwej występuje spadek zawartości kolagenu i elastyny w macierzy pozakomórkowej skóry (ECM).

Starzejąca się skóra staje się cienka, sucha i mało elastyczna z widocznymi licznymi zmarszczkami, szczególnie w okolicy oczu, ust, na szyi i grzbietach rąk. Z czasem jako efekt działania grawitacji i obniżenia w skórze ilości elastyny i kolagenu pojawia się też postępujące pogorszenie zarysowania owalu twarzy.

Remedium na te problemy jest Sunekos® – innowacyjny preparat do bioregeneracji skóry. – Wyjątkowość Sunekos® została potwierdzona już jakiś czas temu na podstawie włoskich badań klinicznych, które wykazały jego skuteczność i bezpieczeństwo w leczeniu fotostarzenia skóry. Teraz takie badania przeprowadziliśmy także w Polsce – mówi dr Krzysztof Kaczyński z kliniki Kaczyńscy Clinic.


Okolica policzka PRZED ZABIEGIEM


Okolice policzka PO ZABIEGU Pacjentka lat 52. Okolica policzka. Zdjęcie przed i po 3 zabiegach.




Polskie badania

– Uzyskane w niedawnych polskich badaniach wyniki potwierdziły, że preparat Sunekos® 200 to idealny wybór do leczenia okolicy oka, ze względu na znaczną likwidację cieni pod oczami, a także nawilżenie i poprawę elastyczności skóry, również w okolicy ust i policzków. Preparat doskonale sprawdza się także w leczeniu czoła, gładzizny i okolicy linii marionetki, a w przypadku bruzd nosowo-wargowych doskonale radzi sobie z jakością skóry – dodaje dr Kaczyński.

Sunekos® pojawił się w Polsce z początkiem marca 2018. W tym czasie rozpoczęło się także badanie obserwacyjne w 2 ośrodkach w Polsce (Kaczyńscy Clinic, Juwena). Do sierpnia 2018 wykonano na 20 pacjentkach 3 zabiegi preparatem Sunekos® 200, a następnie poddano je 2-miesięcznej obserwacji efektów leczenia.

– W ustalonych kryteriach oceny znalazły się m.in.: poziom zadowolenia pacjenta, proces gojenia i profil bezpieczeństwa, ale przede wszystkim skuteczność produktu z użyciem skali oceniającej głębokość zmarszczek. Wspólnie z pacjentami pierwsze efekty zaobserwowaliśmy już po drugim zabiegu, choć po zakończeniu badania dowiedzieliśmy się, że optymalny efekt występuje po 2 miesiącach od zakończonej pełnej terapii (seria 3-4 zabiegów). Lekarze i pacjenci uczestniczący w badaniu zgodnie podkreślają, że Sunekos® 200 idealnie wpisuje się w oczekiwania co do naturalnego sposobu odmładzania – mówi dr Krystyna Pawełczyk-Pala z kliniki medycyny estetycznej Juwena.


Okolica oka PRZED ZABIEGIEM


Okolica oka PO ZABIEGU Pacjentka lat 60. Okolica oka. Zdjęcie przed i po 3 zabiegach.

Polki polecają

Pacjentki, które poddały się zabiegowi i obserwacji, były zadowolone z efektów leczenia z wielu powodów. Oprócz satysfakcjonujących efektów wygładzenia zmarszczek i widocznego nawilżenia skóry, na uwagę zasługuje brak konieczności specjalnego przygotowania do zabiegu oraz postępowania po nim.

Istotny z punktu widzenia pacjentek jest też fakt, iż nie zgłaszały one istotnych działań niepożądanych w trakcie zabiegów oraz podczas kilkutygodniowej obserwacji. Obserwacja efektów działania Sunekos® przeprowadzona w Polsce potwierdziła dane zebrane wcześniej podczas badań klinicznych we Włoszech.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ