Młodsza dzięki własnym komórkom macierzystym



Utrzymanie skóry w nieskazitelnym stanie jest niezwykle trudne, zwłaszcza jeśli na przeszkodzie do osiągnięcia celu stają liczne czynniki zewnętrzne. Zadanie jest jednak o wiele łatwiejsze, kiedy komórki skóry zmotywuje się do odnowy skoncentrowanymi czynnikami wzrostu pozyskanymi z własnej krwi.

Praca nad nowymi technikami odmładzania skóry nie ustaje. O miano najskuteczniejszych walczą nowe technologie, choć nie tylko, bo jakiś czas temu w szranki z nimi stanęły również terapie biostymulujące. Rozwój tej części medycyny estetycznej nie zatrzymał się na spopularyzowanym na cały świat wampirzym liftingu, a przynajmniej nie na metodzie, którą stosowało się w gabinetach już kilka lat temu. W 2018 roku miano najlepszych rozwiązań regeneracyjnych przyznano zabiegom z użyciem skoncentrowanych czynników wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors).

CGF w służbie młodości

Zabieg regeneracji skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi pacjenta to przełom w świecie medycyny estetycznej, ponieważ gwarantuje większe bezpieczeństwo niż mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy autoprzeszczep tłuszczu. Szczególnie przełomowym okazało się połączenie CGF z komórkami macierzystymi CD34+ naturalnie występującymi w organizmie człowieka.

– Skoncentrowane czynniki wzrostu można podać pacjentowi w formie produktu CGF Liquid, czyli wstrzykując w skórę własne czynniki wzrostu i komórki macierzyste CD43+. Przeprowadza się to drogą mezoterapii igłowej w celu rewitalizacji skóry. Drugą opcją jest intensywna regeneracja CGF Harmony, gdzie komórki macierzyste i CGF zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Jego gęstość dobiera się do potrzeb poszczególnego pacjenta, co umożliwia osiągnięcie lepszych efektów w postaci silniejszej regeneracji skóry – wyjaśnia dr Krzysztof Kaczyński z kliniki medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic.




Zabieg poprzedzony jest pobraniem krwi i odseparowaniem z niej komórek macierzystych i czynników wzrostu. Podanie ich drogą iniekcji wspiera procesy regeneracyjne i przyczynia się do zwiększenia jędrności oraz elastyczności skóry, czy wreszcie zahamowania procesu łysienia.

Dzieje się tak dzięki właściwościom regeneracyjnym czynników wzrostu, które wraz z komórkami macierzystymi CD34+ biorą udział w procesach naprawy tkanek. CGF pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, wspomagają mikrokrążenie i wzmacniają zdolności naprawcze skóry, prowadząc do poprawy jej struktury oraz wygładzenia zmarszczek.

Lecznicza moc antyoksydantów

Odmładzanie skóry nie powinno kończyć się w chwili przeprowadzenia zabiegu medycyny estetycznej, bez względu na to, jaki by to zabieg nie był. Uzupełnieniem terapii zawsze jest pielęgnacja domowa zaawansowanymi technologicznie dermokosmetykami

Ponadto nie wolno zapominać, że tak po zabiegach, jak i profilaktycznie, zmarszczki najlepiej zwalczać intensywnie działającymi antyoksydantami oraz poprzez stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Dopiero pamiętając o zaleceniach dotyczących pielęgnacji i łącząc je z odpowiednią, zbilansowaną dietą, można spodziewać się zamierzonych efektów.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ