Jak wybrać kubek niekapek dla malucha?



Nauka picia z kubeczka to ważny krok, dzięki któremu maluch zdobywa kolejne umiejętności pozwalające mu osiągać coraz większą samodzielność. Zanim jednak dziecko zacznie korzystać z „dorosłych” szklanek czy kubków, musi przejść odpowiedni trening. Pomaga w tym m.in. kubek niekapek. Sprawdź, jak wybrać ten właściwy.

Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby w nauce picia wykorzystać „dorosłe” kubki, mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Powodów jest kilka, m.in. większe ryzyko zakrztuszenia się czy bardzo duże prawdopodobieństwo rozlewania płynów. Chcąc tego uniknąć, większość rodziców wybiera kubek niekapek.

Jak działa kubek niekapek?

Niezależnie od tego, na jaki kubek niekapek się zdecydujesz, zasada działania jest identyczna. Specjalny zaworek pod nakrętką uniemożliwia wydostawanie się płynów – pod warunkiem, że kubek jest solidnie dokręcony. Aby pobrać napój, koniecznością jest zassanie ustnika.

Na co zwrócić uwagę wybierając kubek niekapek?

Chociaż kubki niekapki wydają się podobne, różnią się detalami. I to właśnie szczegóły mogą zadecydować o przewadze jednego modelu nad drugim. Co zatem wziąć pod uwagę?

Pojemność

Pojemność kubka powinna być dostosowana do wieku malucha. Sześciomiesięcznym niemowlakom wystarczy pojemność 150 ml, dla dzieci starszych (12 miesięcy i więcej) niezbędny będzie kubek o pojemności 250 ml.

Ustnik

Wybierając niekapek, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest ustnik. W przypadku niemowląt świetnie sprawdzi się miękki ustnik silikonowy – dzięki czemu nie zrani delikatnych dziąseł. Natomiast dla dzieci starszych polecane są ustniki twarde wykonane z tworzywa.




Materiał wykonania

Wszystkie kubki niekapki wykonane są z tworzywa sztucznego. Ważne jest jednak to, aby plastik był wolny od BPA (bisfenolu A). Jest to szkodliwa substancja, która może przenikać do organizmu.

Regulacja siły ssania

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji siły ssania. Dzięki specjalnemu zaworkowi wyciek płynu możliwy jest wyłącznie na skutek ssania. Nie ma więc możliwości, aby zawartość wylała się – nawet jeśli kubek się przewróci.

Kompatybilność z innymi elementami

Osoby ceniące nowoczesne i oszczędne rozwiązania powinny zwrócić uwagę na kubki niekapki kompatybilne z innym i akcesoriami. Taką możliwość dają butelki i kubki od Lovi – wystarczy zmienić ustnik, aby butelka ze smoczkiem zmieniła się w niekapek. Warto przy tym podkreślić, że kubki niekapki tego rodzaju są kompatybilne z laktatorami tej marki.

Im więcej parametrów porównasz, tym większa pewność wyboru niekapka – bezpiecznego i dopasowanego do potrzeb dziecka.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ