Dziewczyno! Czy jesteś pewna, że dobrze malujesz paznokcie?



Malowanie paznokci może się wydawać czynnością błahą. Przejeżdżasz pędzelkiem po płytce i gotowe, prawda? No, nie do końca. Aby paznokcie były pomalowane poprawnie, a kontakt z lakierem nie uszkodził ich, musisz posiadać garść informacji. Sprawdź jakich!

Podstawy poprawnego i bezpiecznego malowania paznokci

Malowanie paznokci to nie tylko przejeżdżanie pędzelkiem po płytce – to również przygotowanie ich do zabiegu. By upewnić się, że lakier zostanie dobrze nałożony i nie odejdzie w kilka godzin później, należy dokładnie umyć i osuszyć dłonie (paznokcie nie mogą być tłuste). Kolejny krok to odsłonięcie płytki, aby koloryzacja była równomierna.

Warto usunąć skórki poprzez odcięcie ich lub zsunięcie. Dobrze również spiłować paznokieć na ulubiony kształt – po zakończeniu malowania nie będzie to miało sensu i uszkodzi nałożony lakier.

Zanim potraktujesz paznokcie lakierem, nałóż na nie cienką warstwę bazową w jasnym kolorze. Nie tylko dostarczy ona witamin, ale również ochroni paznokieć przed zmianą koloru – może się tak stać, gdy używasz lakieru regularnie – oraz sprawi, że kolor będzie się lepiej trzymał. Pamiętaj jednak, by baza nie była ciemniejsza od samego lakieru!

Etap właściwy: malowanie paznokci lakierem – jak robić to poprawnie?

Po wyschnięciu wzmacniającej i dostarczającej składników odżywczych bazy możesz przejść do malowania paznokci. Pędzelek powinnaś umieścić u nasady w środkowej części paznokcia, dociskając go i dopilnowując, aby włosie objął jak największą przestrzeń – być może uda się pomalować całą płytkę za jednym zamachem! Pędzelek przeciągaj wolno i nie zwalniając nacisku.




Tak pomalowanie paznokcie – potraktowane cienką bazą oraz jedną warstwą lakieru – są dokładnie w połowie przeprawy przez poprawnie wykonany zabieg. Teraz musisz chwilę zaczekać, by lakier dobrze wysechł. Gdy się upewnisz, że tak jest, ponów ostatnie działanie, by każdy paznokieć otrzymał podwójną warstwę lakieru.

Sprawi to, że efekt będzie cudowny – kolor wyrazisty, a pokrycie pełne. Nie spiesz się jednak. Jeśli zaczniesz nakładać lakier zbyt prędko, uszkodzisz pierwszą warstwę.

Nie mniej ważny od samego procesu malowania jest dobór lakieru. Jeśli znalazłaś buteleczkę z lakierem starym, zgęstniałym i pełnym drobinek kurzu, zrezygnuj z niego. Nawet jeśli to Twój ulubiony kolor, będziesz rozczarowana efektem – nie warto. Lakierów szukaj w internecie, gdzie wcześniej możesz zobaczyć opinie o produktach.

Wybieraj takie, które gwarantują doskonałe krycie już przy pierwszej warstwie i są kompleksowym połączeniem właściwości bazy, utwardzacza oraz odżywki wzmacniającej. Przejrzyj kolekcję Sally Hansen w e-drogerii, gdzie poza lakierami i odżywkami w atrakcyjnych cenach znajdziesz też akcesoria do paznokci.

Malowanie paznokcie – zwieńczenie

Ostatnim krokiem malowania paznokci jest użycie utwardzacza – mniej popularnego od odżywki bazowej, na szczęście stosowanego coraz częściej. Ten rodzaj zabezpieczenia wypływa na szybsze schnięcie lakieru oraz zapobiega odpryskiwaniu. Kolor jest wyrazistszy, nie blaknie od mycia, a górna warstwa nie odciska się podczas wykonywania czynności domowych.

Alternatywą dla utwardzacza jest nabłyszczacz (lakier nabłyszczający), a czasem kosmetyk typu 2 czy 3 w 1. Warto wybierać te, które w składzie zawierają witaminy oraz nie uczulają

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ