Przełom w odmładzaniu, czyli co powinnaś wiedzieć o HIFU



Bolesne i wymagające długiego okresu rekonwalescencji zabiegi medycyny estetycznej odchodzą już powoli w zapomnienie. I bardzo dobrze! Ciągły rozwój tej dziedziny sprawia, że są one coraz bardziej przystępne i odpowiadają oczekiwaniom współczesnego pacjenta, który często nie może sobie pozwolić na kilkudniowe wyłączenie z codziennego życia prywatnego i zawodowego. Na szczęście istnieją bezinwazyjne procedury, które dają widoczne efekty!

HIFU, bo o tej technologii mowa, wiedzie prym wśród ostatnich hitów medycy estetycznej. Coraz więcej Polek decyduje się na zabieg z jej użyciem. Niewątpliwie posiada wiele zalet, spośród których najbardziej cenione są dwie: świetna skuteczność i bezinwazyjność. Jak to właściwie działa i dlaczego warto spróbować?

Od zwalczania nowotworów po odmładzanie, czyli jak działa HIFU?

HIFU, z angielskiego high intensity focused ultarsound, w tłumaczeniu oznacza skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Jest to technologia znana w medycynie od lat, stosowana w leczeniu zmian nowotworowych.

– Skoncentrowane ultradźwięki wywołują przegrzanie, a wręcz kontrolowane mikrooparzenie komórek głębszych warstw skóry a także, co najistotniejsze w liftingu, na tkankę podskórną, czyli warstwę mięśniowo-powięziową SMAS. Żadna inna technologia nie dociera tak głęboko i na tym polega przewaga HIFU nad pozostałymi zabiegami stymulującymi. Działanie HIFU na różnych głębokościach stymuluje intensywne procesy naprawcze, skutkuje zagęszczeniem struktury komórkowej, a co za tym idzie – pozwala uelastycznić, unieść i ujędrnić skórę – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Włókna kolagenowe ulegają skróceniu, dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu. Pełny efekt liftingu możemy podziwiać już po kilku miesiącach, gdy komórki skóry całkowicie się zregenerują.

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg HIFU dedykowany jest osobom w wieku 35-50 lat, które zmagają się z problemem wiotczenia skóry, a nie chcą poddawać się liftingowi z użyciem skalpela. Świetnie sprawdza się w walce z oznakami starzenia się skóry twarzy, takimi jak utrata jędrności, opadająca powieka czy kurze łapki. Służy także w przeprowadzaniu liftingu innych części ciała: brzucha, pośladków, biustu oraz ramion.




Dlaczego warto?

Lifting z użyciem technologii HIFU podbił serca kobiet pragnących poprawić swój wygląd. Nie bez przyczyny!
Gwarantuje zdumiewające efekty. Zagęszcza, uelastycznia i wyraźnie ujędrnia skórę. W przypadku zabiegu na twarz – wyostrza jej kontur, redukuje zmarszczki i zmniejsza pory. Efekty utrzymują się od 18 miesięcy do nawet 2 lat.

Jest bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, nie pojawiają się sińce ani inne zmiany. Nie wymaga rekonwalescencji ani nie ma żadnych zaleceń pozabiegowych. W przypadku liftingu twarzy natychmiast po zabiegu można wykonać makijaż i wrócić do codziennych obowiązków.

Można łączyć go z innymi zabiegami odmładzającymi. Między niektórymi z nich należy jedynie zachować odpowiedni odstęp czasu. Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań, by HIFU stosować również jako uzupełnienie bądź wzmocnienie innych zabiegów medycyny estetycznej.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg HIFU nie wymaga żadnego przygotowania i odbywa się bez znieczulenia. Jedynym krokiem, który należy wykonać przed jego rozpoczęciem, jest (w przypadku liftingu twarzy) dokładny demakijaż. Następnie, po aplikacji na powierzchnię skóry specjalnego żelu, przystępuje się do zabiegu przy pomocy urządzenia do emisji ultradźwięków.

– Głowica urządzenia przesuwana jest na niewielką odległość, nawet co 1-2 mm. W efekcie zabieg może potrwać nawet ponad godzinę, co i tak stanowi niewiele czasu w porównaniu z tradycyjnym, wymagającym rekonwalescencji liftingiem. Odczucia podczas zabiegu można porównać do wbijanych igiełek – jest to konieczne i świadczy o tym, że wiązki ultradźwięków działają na komórki skóry – dodaje dr Kuźmińska.

Czy zabieg HIFU ma wady?

Wszystko ma swoje zalety i wady – zabieg HIFU nie jest tu wyjątkiem. Po jego wykonaniu na twarzy, przez kilka dni możliwe jest odczuwanie delikatnego dyskomfortu przy uciskaniu okolic kości np. na linii żuchwy. Nie jest to jednak objaw dokuczliwy, a raczej utwierdzający w skuteczności działania zabiegu.

HIFU, mimo że jest zabiegiem praktycznie bezinwazyjnym, ma kilka przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej. Nie wolno wykonywać go w przypadku chorób układu krążenia oraz nowotworu. Należy również wstrzymać się z nim w przypadku ciąży, aktywnych zmian skórnych i ostrych infekcji.

Skuteczne odmładzanie na miarę XXI wieku

Bez wątpienia, HIFU to technologia na miarę XXI wieku. Skuteczna, bezinwazyjna i o udowodnionym naukowo działaniu odmładzającym. To wyjątkowy zabieg, za który Twoja skóra będzie Ci wdzięczna i pozwoli Ci cieszyć się jej jędrnością i młodzieńczym blaskiem.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ