Pozbycie się blizn — Niemożliwe? A jednak!



Trudno znaleźć osobę, która nie miałaby na swoim ciele choć jednej, małej, nieestetycznej „pamiątki” w postaci blizny. Jeśli ślady na skórze znajdują się w miejscach łatwych do ukrycia, problem nie jest aż tak uciążliwy. Jednak kiedy blizny szpecą twarz, dekolt, ramiona czy inne często odkrywane części ciała – trzeba działać!

Jeśli proces gojenia się przebiega prawidłowo, blizna jest dość jasna i kształtem odpowiada zranieniu. Niekiedy jednak powstają blizny patologiczne – czerwone, zgrubiałe i przerosłe. W takim przypadku szczególnie należy podjąć próbę ich usunięcia.

Blizny to naturalny wytwór skóry w procesie gojenia się ran. Mniejsze są w stanie zregenerować się samodzielnie wraz z upływem czasu. Tym bardziej rozległym i głębokim należy po prostu pomóc. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które ułatwią to zadanie. Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiednią metodę leczenia do rodzaju blizny. Zima to doskonały okres, aby ostatecznie rozprawić się z nieestetycznymi pamiątkami raz na zawsze. Sprawdź jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza.

Jak samodzielnie pozbyć się blizn?

Myślisz zapewne, że wyeliminowanie blizn samemu jest niemożliwe. Owszem, nie ma sposobu, który zadziała jak czarodziejska różdżka i sprawi, że nieestetyczne znamiona znikną od razu. Najważniejszym celem jest to, aby blizna stała się niemal niewidoczna i nie sprawiała uczucia dyskomfortu. Istnieją jednak nowoczesne metody, które dzięki regularnemu stosowaniu, pomogą skutecznie pozbyć się tego problemu.

Jednym z ciekawych rozwiązań są plastry, które aplikuje się na blizny na noc. Stężona dawka substancji aktywnych działa wtedy bezpośrednio na bliznę, podczas gdy ty spokojnie śpisz. Aktywne składniki skutecznie pobudzają proces gojenia się skóry i zapobiegają przerostowi powstającej blizny. Dodatkowo w przeciwieństwie do popularnych maści, plastry rozwiązują problem brudzenia ubrań czy ścierania się substancji ze skóry.

Dodatkowo np. plastry na blizny Contractubex® wykorzystują efekt okluzji, który zapewnia odpowiednią wilgotność tkanki blizny. Dzięki długotrwałemu procesowi działania substancji (6-12 godzin) plastry pozytywnie wpływają na końcowy efekt leczenia. Co więcej, są proste w użyciu, a ich rozmiar można regulować dowolnie przycinając końce plastra. To sprawia, że pozbycie się blizn w domowym zaciszu staje się naprawdę proste.




Gdy potrzebny jest specjalista

Istnieją jednak takie rodzaje blizn, które ciężko zlikwidować bez pomocy specjalisty. Mowa tu głównie o bliznach starych, które zdążyły już wyblaknąć. Ale także o bliznowcach powstałych poprzez nieprawidłowe gojenie się ran. W takich przypadkach niezbędne jest udanie się do chirurga, który po dokładnym zbadaniu zarekomenduje odpowiednia metodę korekcji blizn.

Do najpopularniejszych zabiegów likwidowania blizn z użyciem innowacyjnych technologii zaliczany jest zabieg mikrodermabrazji. Polega on na ścieraniu naskórka, dzięki czemu blizny stają się mniej widoczne. Bardziej zaawansowaną technologią są sesje usuwania blizn z użyciem lasera.

Do tego typu zabiegów rekomendowane jest stosowanie laserów nieablacyjnych, które nie powodują uszkodzeń zewnętrznej warstw naskórka. Dzięki precyzyjnej pracy głowicy lasera leczenie blizn jest skuteczne i daje widoczne efekty już po pierwszej sesji. W sytuacjach, gdy blizny pokrywają duży obszar ciała i są nieestetyczne, jak np. blizny po poparzeniach, najczęstszą metodą stosowaną przez chirurgów jest przeszczep skóry z innych partii ciała.

Niezależnie od rodzaju i rozmiaru blizn na każdą znajdzie się w dzisiejszych czasach odpowiedni sposób. Można poradzić sobie z nimi w domowym zaciszu np. z pomocą plastrów Contractubex® lub udać się do lekarza. Bez względu na to jaki sposób wybierzesz pamiętaj, że zima to najlepszy okres na tego typu zabiegi.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ