Pozbycie się blizn — Niemożliwe? A jednak!



Trudno znaleźć osobę, która nie miałaby na swoim ciele choć jednej, małej, nieestetycznej „pamiątki” w postaci blizny. Jeśli ślady na skórze znajdują się w miejscach łatwych do ukrycia, problem nie jest aż tak uciążliwy. Jednak kiedy blizny szpecą twarz, dekolt, ramiona czy inne często odkrywane części ciała – trzeba działać!

Jeśli proces gojenia się przebiega prawidłowo, blizna jest dość jasna i kształtem odpowiada zranieniu. Niekiedy jednak powstają blizny patologiczne – czerwone, zgrubiałe i przerosłe. W takim przypadku szczególnie należy podjąć próbę ich usunięcia.

Blizny to naturalny wytwór skóry w procesie gojenia się ran. Mniejsze są w stanie zregenerować się samodzielnie wraz z upływem czasu. Tym bardziej rozległym i głębokim należy po prostu pomóc. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które ułatwią to zadanie. Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiednią metodę leczenia do rodzaju blizny. Zima to doskonały okres, aby ostatecznie rozprawić się z nieestetycznymi pamiątkami raz na zawsze. Sprawdź jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza.

Jak samodzielnie pozbyć się blizn?

Myślisz zapewne, że wyeliminowanie blizn samemu jest niemożliwe. Owszem, nie ma sposobu, który zadziała jak czarodziejska różdżka i sprawi, że nieestetyczne znamiona znikną od razu. Najważniejszym celem jest to, aby blizna stała się niemal niewidoczna i nie sprawiała uczucia dyskomfortu. Istnieją jednak nowoczesne metody, które dzięki regularnemu stosowaniu, pomogą skutecznie pozbyć się tego problemu.

Jednym z ciekawych rozwiązań są plastry, które aplikuje się na blizny na noc. Stężona dawka substancji aktywnych działa wtedy bezpośrednio na bliznę, podczas gdy ty spokojnie śpisz. Aktywne składniki skutecznie pobudzają proces gojenia się skóry i zapobiegają przerostowi powstającej blizny. Dodatkowo w przeciwieństwie do popularnych maści, plastry rozwiązują problem brudzenia ubrań czy ścierania się substancji ze skóry.

Dodatkowo np. plastry na blizny Contractubex® wykorzystują efekt okluzji, który zapewnia odpowiednią wilgotność tkanki blizny. Dzięki długotrwałemu procesowi działania substancji (6-12 godzin) plastry pozytywnie wpływają na końcowy efekt leczenia. Co więcej, są proste w użyciu, a ich rozmiar można regulować dowolnie przycinając końce plastra. To sprawia, że pozbycie się blizn w domowym zaciszu staje się naprawdę proste.




Gdy potrzebny jest specjalista

Istnieją jednak takie rodzaje blizn, które ciężko zlikwidować bez pomocy specjalisty. Mowa tu głównie o bliznach starych, które zdążyły już wyblaknąć. Ale także o bliznowcach powstałych poprzez nieprawidłowe gojenie się ran. W takich przypadkach niezbędne jest udanie się do chirurga, który po dokładnym zbadaniu zarekomenduje odpowiednia metodę korekcji blizn.

Do najpopularniejszych zabiegów likwidowania blizn z użyciem innowacyjnych technologii zaliczany jest zabieg mikrodermabrazji. Polega on na ścieraniu naskórka, dzięki czemu blizny stają się mniej widoczne. Bardziej zaawansowaną technologią są sesje usuwania blizn z użyciem lasera.

Do tego typu zabiegów rekomendowane jest stosowanie laserów nieablacyjnych, które nie powodują uszkodzeń zewnętrznej warstw naskórka. Dzięki precyzyjnej pracy głowicy lasera leczenie blizn jest skuteczne i daje widoczne efekty już po pierwszej sesji. W sytuacjach, gdy blizny pokrywają duży obszar ciała i są nieestetyczne, jak np. blizny po poparzeniach, najczęstszą metodą stosowaną przez chirurgów jest przeszczep skóry z innych partii ciała.

Niezależnie od rodzaju i rozmiaru blizn na każdą znajdzie się w dzisiejszych czasach odpowiedni sposób. Można poradzić sobie z nimi w domowym zaciszu np. z pomocą plastrów Contractubex® lub udać się do lekarza. Bez względu na to jaki sposób wybierzesz pamiętaj, że zima to najlepszy okres na tego typu zabiegi.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ