SOS dla wysuszonej przez ogrzewanie skóry



Zima to najbardziej wroga dla skóry pora roku. Niskie temperatury, wiatr i zanieczyszczenia powietrza fatalnie odbijają się na jej kondycji. Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem jest uchronienie jej przed czynnikami zewnętrznymi w ciepłym domu. Nic bardziej mylnego! To co przynosi nam ukojenie w mroźne dni, negatywnie wpływa na stan naszej cery. Mowa oczywiście o centralnym ogrzewaniu.

Ogrzewanie poza tym, że podnosi temperaturę w pomieszczeniu, równocześnie obniża wilgotność powietrza. Skóra, aby prawidłowo funkcjonować potrzebuje minimum 40% wilgotności powietrza. Podkręcając ogrzewanie w zimowe dni zaburzamy ten klimat i powodujemy jej nadmierne wysuszanie. W rezultacie osłabia się płaszcz lipidowy skóry, staje się ona cienka i nadwrażliwa. Często również pojawiają się zaczerwienienia, pieczenie, a nawet łuszczenie się naskórka. Czy można temu zapobiec?

Podstawowe zasady pielęgnacji skóry zimą

Przede wszystkim nie wolno zapominać o wietrzeniu pomieszczeń, szczególnie tych w których śpimy. Równie istotne jest nawilżanie wnętrz, np. poprzez zawieszenie ceramicznego pojemnika z wodą na kaloryferze lub za pomocą specjalnych nawilżaczy. Po drugie, kluczową rolę odgrywa odpowiednie nawodnienie organizmu od środka, tak aby skóra mogła czerpać wodę z jego wnętrza. Nawet w zimne dni powinniśmy pić ok 1,5 litra wody!

Niezbędna jest również specjalna pielęgnacja dostosowana do pory roku. Codzienny rytuał warto zacząć od stosowania intensywnie nawilżającego kremu zarówno rano, jak i wieczorem. Dopiero po wchłonięciu się kremu na dzień można nałożyć podkład, najlepiej z filtrem UV. Specjalną opieką należy otoczyć także skórę pod oczami, która jest cienka i w związku z tym bardziej wrażliwa.

Minimum raz w tygodniu warto poświęcić czas na nałożenie na skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz rąk maseczki głęboko nawilżającej. Wbrew pozorom suchej skórze przyda się także wykonanie 1-2 razy w tygodniu peelingu enzymatycznego. Dlaczego? Ponieważ zrogowaciały naskórek zatrzymuje wchłanianie aktywnych składników kosmetyków.




Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Co jednak zrobić, gdy przesuszona od ogrzewania skóra potrzebuje natychmiastowej pomocy? W takim wypadku na ratunek suchej cerze przychodzą specjaliści. Polecają oni szereg metod, które intensywnie nawadniają skórę, przynosząc jej natychmiastowa ulgę oraz efekt długotrwałego nawilżenia. Metoda, która cieszy się duża popularnością wśród pacjentów, a równocześnie jest polecana przez wielu doświadczonych specjalistów to aplikacja w specjalistycznym gabinecie unikalnego wypełniacza, który nawilży i odmłodzi wygląd twarzy.

Opracowany przez TEOXANE Laboratories, TEOSYAL®RHA 1 to wypełniacz w postaci aktywnego żelu na bazie kwasu hialuronowego, który ma podwójne zastosowanie.

Po pierwsze, zaraz po zaaplikowaniu przez lekarza, łagodnie niweluje zmarszczki mimiczne na twarzy, szyi i dekolcie.
Po drugie, działa długofalowo, zapewniając utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry i na długo wzmacnia jej elastyczność. Jednocześnie dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii, która uwzględnia wymagania ruchomych partii twarzy, zapewnia on naturalny efekt po zabiegu, pozwalając zachować ekspresję twarzy i jej pierwotne piękno.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ