Polki boją się „kaczego dzióbka”, ale i tak Polki poddają się zabiegom.



Polki boją się „kaczego dzióbka”, ale i tak Polki poddają się zabiegom.

Kacze dzióbki, wyprasowane twarze, zdziwione oczy – Polkom nie podobają się nowe twarze znanych celebrytek. Aż 61 proc. jest przekonana o tym, że są one efektem nieudanego zabiegu, a nie zaplanowanej metamorfozy. 34 proc. deklaruje, że nigdy nie podda się zabiegowi w obawie przed podobnym, nietrafionym efektem.  Nie zmienia to jednak faktu, że blisko co trzecia

Polka chciałaby coś zmienić w swojej twarzy. Najczęściej usta i kości policzkowe – wynika z sondy Body Care Clinic. – Polki coraz częściej i chętniej poddają się zabiegom na twarz, ale są przy tym rozważniejsze od Amerykanek czy Brytyjek. Niestety wciąż wiele z nich boi się efektów. Powodem jest zapatrzenie w twarze z okładek – mówi dr Justyna Wykręt, specjalizująca się w tego typu zabiegach.

Nie chcemy, ale chcemy

Czy można zachować naturalny wygląd twarzy poddając się jednocześnie zabiegom medycyny estetycznej? Zdaniem specjalistów – tak. Warunek jest jeden – nie możemy przesadzać z ich ilością. Niestety nie schodzące spod strzykawki hollywoodzkie gwiazdy nie zawsze robią dobrą reklamę popularnym zabiegom.



Aż 41 proc. Polek jest zdania, że twarze znanych aktorek, piosenkarek  i prezenterek, które przyznały się do zabiegów, nie wyglądają naturalnie. Szczególnie nie podobają się Polkom efekty wypełniania ust  tzw. kacze dzióbki – o tym, że wpływają one źle na wygląd twarzy przekonane jest 48 proc. Paniom nie podobają się także zbyt pełne kości policzkowe (41%) i przesadnie wygładzone twarze, zwłaszcza u dojrzałych kobiet (37 proc.). Zdaniem 39 proc. Polek, gwiazdy przed zabiegami wyglądały nieraz lepiej niż po.

Nie zmienia to jednak faktu, że jednocześnie aż 42 proc. Polek chętnie zmieniłaby coś w wyglądzie swojej twarzy.  43 proc. marzy o wygładzeniu zmarszczek, 19 proc. o pełniejszych ustach, 16 proc. o idealnych kościach policzkowych a la Angelina Jolie. Ponad 60 proc. gotowa byłaby sfinansować swoją metamorfozę z kredytu – wynika z sondy kliniki medycyny estetycznej Body Care Clinic w Katowicach.

Trzeba wiedzieć jak podać

– Polki chcą poddawać się zabiegom, niestety sugerują się kolorowymi magazynami, a tam nie zawsze widzą dobry przykład i zniechęcają się. Tymczasem odpowiednio podany botoks daje naturalny rezultat. Jeśli lekarz uwzględnia układ mięśni twarzy, podaje odpowiednia dawkę w określone miejsca, likwidując konkretny problem np. opadające kąciki ust lub zmarszczki palacza, efekt będzie zawsze wyglądał naturalnie, a twarz zachowa swoją mimikę – przekonuje dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic w Katowicach.

Botoks jest dziś jednym z najczęściej wybieranych zabiegów. Ponad 60 proc. Polek, które chciałoby poddać się zabiegowi medycyny estetycznej wybrałoby właśnie terapię tym preparatem. Na drugim miejscu znalazły się zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, czyli popularnych wypełniaczy – podaje Body Care Clinic.

 – Botulina i kwas hialuronowy to od wielu lat hity w polskich gabinetach. Zabiegi wybierają zarówno młode dziewczyny, jako część terapii anti-agingowej, jak i dojrzałe kobiety, chcące pozbyć się zmarszczek i wiotkiej skóry. To proste zabiegi dające natychmiastowy efekt, ale także stosunkowo tanie w porównaniu np. z laseroterapią lub zabiegami tzw. prasowania twarzy  – przekonuje dr Wykręt.

To dobra wiadomość dla kobiet, które dzięki takiemu zabiegowi chcą podnieść swoją samoocenę. O tym, że niewielka korekta twarzy może dodać pewności siebie przekonane jest aż 41 proc. Polek.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ