Marzysz o idealnie dobranych perfumach? Sprawdź nasze wskazówki



Perfumy skrojone na miarę naszej osobowości – która kobieta nie marzy, by każdego dnia otulać się takim zapachem? Dobrze dobrane perfumy mogą bowiem stać się naszą drugą skórą, definiować nasze upodobania i podkreślać charakter. Jeśli jednak wciąż szukasz tej idealnej kompozycji, ten krótki przewodnik pomoże ci odnaleźć się w świecie perfum.

 

Z pewnością każdy z nas zna osobę, która dobiera perfumy pod wpływem chwili i obecnego nastroju. W gronie naszych znajomych bez wątpienia nie brakuje także tych, którzy są wierni jednemu zapachowi od lat. To, do której grupy się zaliczasz, nie ma jednak większego znaczenia – w każdym z tych przypadków warto poświęcić trochę czasu na poznanie różnych rodzajów perfum.

 

Rodzaje zapachów

Podstawowy podział wyróżnia cztery rodzaje zapachów: kwiatowe, cytrusowe, orientalne i szyprowe. Najpopularniejszą grupą perfum są zapachy o wiodących nutach kwiatowych. Akordy przywołujące na myśl konkretny kwiat lub cały bukiet urzekają swą delikatnością i subtelnością, zaś połączone z nutami owocowymi czy drzewnymi, jak w przypadku perfum Donna Karan https://tagomago.pl/producent/83/donna-karan/, zaskakują swoją głębią i zmysłowym charakterem.

Spore grono fanów mają również zapachy cytrusowe. Perfumy zawierające olejki eteryczne tłoczone z cytryny, limetki czy bergamotki uznawane są za niezwykle orzeźwiające, a ponadto dodają energii i poprawiają nastrój.

marzysz-o-idealnie-dobranych-perfumach-donna-karan-1

Z kolei w obrębie zainteresowań zwolenników intensywnych, mocnych zapachów znajdować się będą głównie perfumy orientalne. Aromaty wanilii, drzewa sandałowego, piżma, ambry i cedru, jak również cynamonu, gałki muszkatołowej czy goździków występują w nich zdecydowanie najczęściej, choć bywają też łączone z nutami kwiatowymi i owocowymi.

Ostatnią grupą są zapachy szyprowe. Powstają one na bazie aromatu mchu dębowego, który komponowany jest między innymi z paczulą, różą i żywicą, przez co są dość ciężkie, ale zarazem bardzo intensywne.



Perfumy na miarę charakteru

Zgodnie z podstawową zasadą, perfumy powinny pasować przede wszystkim do pory dnia i okazji. Mimo to, poszukując idealnego zapachu, nie możemy nie wziąć pod uwagę dominujących cech naszego charakteru.

Romantyczki z reguły fantastycznie czują się w perfumach kwiatowych, które podkreślają ich wrodzoną subtelność i niewinność. Połączone z nutami owocowymi nabierają niezwykle oryginalnego charakteru, a także tworzą wokół właścicielki delikatną aurę tajemniczości.

marzysz-o-idealnie-dobranych-perfumach-donna-karan-3

Elegantkom natomiast poleca się głównie klasyczne zapachy, niemniej świetnie egzamin zdadzą także intensywne, orientalne aromaty z wiodącą nutą piżma, kardamonu, cynamonu czy mchu dębowego.

Urodzone uwodzicielki powinny stawiać na zmysłowe, intensywne i trwałe zapachy – nuty kwiatowe czy owocowe mogą okazać się dla nich zbyt delikatne. W tej roli fantastycznie odnajdują się perfumy z dominującym akordem jaśminu, skomponowanym z miodową nutą ylang-ylang i mleczną gardenią.

W ofercie perfumerii nie zabrakło oczywiście miejsca na perfumy dla sportsmenek. Kobiece wulkany energii powinny sięgać przede wszystkim po orzeźwiające i dodające świeżości zapachy, na które składają się głównie aromaty owoców cytrusowych.

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ