Magnetoterapia – pomoc w walce z bezsennością



Nie śpisz w nocy? Przyczyną mogą być dolegliwości bólowe, trawienne lub stres. Sprawdź więc, jak wykorzystać magnetoterapię dla zapewniania sobie spokojnego snu, w czasie którego zregenerujesz siły i zyskasz witalność.

 

Bezsenności, zarówno w kontekście jakości, jak i długości snu, nie należy lekceważyć. Do jej najczęstszych efektów należą bowiem: chroniczne uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego, złe samopoczucie oraz utrudnione funkcjonowanie zawodowe i społeczne. Pamiętaj też, że sam fakt wystąpienia tej przypadłości zawsze świadczy o zakłóconym stanie zdrowia.

Czy:

  • masz trudność w zasypianiu?
  • wybudzasz się w nocy?
  • budzisz się zbyt wcześnie?
  • wstajesz niewyspany?
  • odczuwasz zmęczenie w ciągu dnia?

Te symptomy mogą wskazywać na bezsenność!

Cierpi nawet 50 % z nas

Według aktualnych danych problemy z bezsennością rocznie zgłasza od 20 do nawet 50 % osób. Częściej doświadczają jej przy tym kobiety. Im jesteśmy starsi, tym zakłócenia stają się mocniejsze, co tłumaczy się wiekiem lub/i nadużywaniem leków czy alkoholu.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą:

  • zaburzenia psychiczne: 36 % przypadków
  • bezsenność pierwotna psychofizjologiczna: 15 % przypadków
  • zespół niespokojnych nóg: 12 % przypadków
  • zespół bezdechu sennego: 6 % przypadków
  • na skutek leków: 6 % przypadków
  • uwarunkowana innymi czynnikami: 4 % przypadków




Niepokojące skutki bezsenności

Przewlekła bezsenność prowadzi do trudności w codziennym funkcjonowaniu. W jej efekcie mogą wystąpić problemy z koncentracją, pamięcią roboczą i ogólną sprawnością umysłową. Nieleczona może doprowadzić do chorób niedokrwiennych serca, epizodów wieńcowych, nadciśnienia tętniczego, depresji, a nawet zaburzeń lękowych. Leczona źle dobranymi środkami farmakologicznymi może natomiast nasilić się i doprowadzić do uzależnienia od tabletek.

Magnetoterapia na bezsenność

Stosowanie magnetoterapii poprawia ukrwienie mózgu, dotlenia tkanki co jest niezbędne dla zdrowego, nieprzerywanego snu. Dodatkowo, PPM stymuluje mózg do produkcji endorfin, co polepsza samopoczucie i przyspiesza proces leczenia zaburzeń psychicznych. Standardowo wystarczy zastosować terapię 2-3 godziny przed snem, aplikując ją na obszar głowy, kręgosłupa szyjnego i plecy, żeby cieszyć się spokojnym i wartościowym snem. Magnetoterapia to naturalna, bezpieczna i co najważniejsze – bezinwazyjna metoda walki z dolegliwościami.

 

Artykuł opracowany przy współpracy z Violettą Grzesiak-Stołanowską. Diagnosta z Miasto Kobiet. Od wielu lat związana z branżą medyczną oraz nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w dziedzinach diagnostyki oraz terapii. Aktywnie poszukuje skutecznych, w tym przede wszystkim naturalnych, metod pomagających w procesach regeneracji, rehabilitacji i walki z bólem. Promotorka światłoterapii oraz magnetoterapii (stało i zmiennopolowej).

magnetoterapia

Artykuł poleca Miasto Kobiet. Centrum zdrowia, fizykoterapii i rehabilitacji Miasto Kobiet pomaga skutecznie walczyć z zagrożeniami współczesnej cywilizacji i dbać o czysty oraz zdrowy organizm.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ