Kick the Tick® Expert – zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy



Z rozrzewnieniem wspominamy czasy, kiedy wyprawa do lasu albo do parku oznaczała zdrowy i bezpieczny wypoczynek. I jedynym zagrożeniem, którego mogliśmy się spodziewać po takiej wyprawie, mógł być (zabójczy dla mieszczuchów) nadmiar świeżego powietrza i pokąsanie przez komary. Dzisiaj niepodzielnymi władcami terenów zielonych są… kleszcze.

Już w marcu słyszymy złowróżbne wieści, że się pojawiły i że jest ich wyjątkowo dużo. Pozostaje nam tylko zaopatrzyć się w bezpieczny repelent do ich odstraszania i łatwy do zastosowania w domu zestaw do usuwania, gdyby jednak trafił sie nam wyjątkowo żywotny osobnik. Pamiętać też musimy o zwierzętach, które same się nie ochronią, a są dla kleszczy wyjątkowo łatwą zdobyczą. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest Kick the Tick®, ekspert do bezpiecznego usuwania kleszczy. W serii jest również skuteczny repelent o tej nazwie.

Kick the Tick® to zestaw pierwszej pomocy do usuwania kleszczy u ludzi i zwierząt. Ten dostępny w aptece wyrób medyczny ułatwia samodzielne i bezpieczne usunięcie niechcianego intruza. Zasada jego działania jest bardzo prosta – na początku zamrażamy kleszcza, potem usuwamy go tak, żeby nie zdążył nam zaszkodzić.

Zamrażanie jest błyskawiczne i powoduje zatrzymanie funkcji metabolicznych kleszcza. To ważne, bo ogranicza możliwość transmisji czynników zakaźnych podczas wykonywania zabiegu. Pasożyt po zamrożeniu nie wydziela toksycznej śliny, która może powodować zakażenie chorobami odkleszczowymi (borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza, anaplazmoza). Nasze sumienie też pozostaje czyste, bo preparat zamrażający nie zawiera środków owadobójczych – jest więc bezpieczny również dla nas.

Zastosowano w nim zaś technologię APRF™ (Anti-Parsite Removal Film). Dzięki niej preparat pokrywa kleszcza powłoką chroniącą jego ciało przed rozerwaniem w trakcie zabiegu. Minimalizuje to ryzyko kontaktu z zakażonymi płynami ustrojowymi.

Zestaw zawiera około 60 dawek, co pozwala na bezpieczne usunięcie około 40 kleszczy.




Zestaw Kick the Tick® składa się z:

– wygodnego w użyciu, działającego pod każdym kątem aplikatora z pojemnikiem aerozolowym do zamrażania,

– przyrządu do usuwania kleszcza – zaprojektowano go z myślą o różnych rozmiarach kleszczy, bo ma dwie, różniące się wielkością końcówki jedna służy do usuwania larw/nimf, druga – osobników dorosłych,

– zamykanej probówki.

Zalety zestawu Kick the Tick®:

– umożliwia samodzielne, szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza – a czas odgrywa istotną rolę,

– ogranicza ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi,

– zamraża kleszcza i zatrzymuje wydzielanie przez niego zakażonej śliny,

– chroni ciało kleszcza przed rozerwaniem w trakcie zabiegu,

– bezpieczny – nie zawiera środków owadobójczych,

– wydajny – pozwala na usunięcie 40 kleszczy,

– wygodny – aplikator działa pod każdym kątem,

– może być stosowany zarówno u ludzi, jak i u zwierząt,

– zawiera komplet akcesoriów potrzebnych do usunięcia kleszcza.

Cena – ok. 35 zł
Producent: ICB Pharma

Kick the Tick – Sposób na kleszcze

Zagrożenie ukłuciami kleszczy trwa w Polsce co najmniej od kwietnia do października. Czym grozi zakażanie boreliozą, jak się przed kleszczami chronić oraz jak bezpiecznie samodzielnie usunąć kleszcza. To tematy konferencji prasowej Kick the Tick dla ICB Pharma przygotowanej w siedzibie IMR advertising by PR.

Dzięki corocznym kampaniom społecznym świadomość o chorobach przenoszonych przez kleszcze jest znaczna. Jednak przypomnień nigdy za wiele, bowiem ewentualne leczenie boreliozy jest długotrwałe (nawet przez lata), często bolesne i nieobojętne dla psychofizycznej równowagi organizmu.

Co prawda, tylko ok. 20 proc. kleszczy jest zainfekowanych bakterią boreliozy, ale wiedzę, czy po ukłuciu kleszcza mieliśmy szczęście i nie ulegliśmy zakażeniu chorobą, zdobędziemy poniewczasie. Lepiej więc stosować środki zapobiegawcze: repelenty odstraszające pajęczaki oraz odpowiedni strój na spacery w parkach i lesie. Ponadto, właściciele zwierząt są dodatkowo narażeni na atak kleszczy, z uwagi na ryzyko przeniesienia agresora w środowisko domowe.

Czynniki zakaźne mogą być przenoszone do krwi żywiciela (człowieka lub zwierzęcia) już w pierwszych godzinach po wczepieniu się kleszcza, stąd bardzo ważne jest jego szybkie znalezienie i usunięcie. Kleszcza nie należy: smarować tłuszczem, alkoholem, polewać olejkiem miętowym, wykręcać palcami, wydrapywać, wypalać, ponieważ takie działania zwiększają ilość wymiocin i śliny kleszcza wydalanych do krwi, a więc ryzyko zakażenia.

Nie ma uzasadnienia wykręcanie kleszcza z uwagi na budowę jego narządu gębowego przypominającego kształtem szyszkę. Polska firma ICB Pharma posiadająca180 opatentowanych produktów, 60 światowych patentów tylko w ostatnich trzech latach, 20 innowacyjnych patentów rocznie, opracowała wyrób medyczny – zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy.

Składa się on z aplikatora powodującego natychmiastowe zamrożenie kleszcza i zatrzymanie jego funkcji fizjologicznych. Do aplikatura dołączony jest dwustronny przyrząd z końcówką do usuwania nimfy oraz dorosłych osobników, a także probówka, do której wkładamy usuniętego pajęczaka. Czyli: Kick the Tick – kopnij kleszcza.

Trzyskładnikowy zestaw umożliwia samodzielne, szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza, ogranicza ryzyko zakażenia, chroni ciało kleszcza przed rozerwaniem podczas zabiegu, nie zawiera środków owadobójczych, jest bezpieczny w użyciu. Aplikator do zamrażania kleszcza jest wygodny w użyciu i działa pod każdym kątem, wystarcza do usunięcia ok. 40 osobników.

Może być stosowany zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Aby maksymalnie ograniczyć możliwość doświadczenia tak przykrej przygody, ICB Pharma poleca Max Repelent Plus odstraszający kleszcze, komary i meszki, działający do czterech godzin. W przypadku kleszczy najskuteczniejsze będą dwie godziny. Preparat posiada bezpieczny profil toksykologiczny, więc w sposób minimalny jest wchłaniany przez skórę. Nie zawiera DEET.

W konferencji prasowej udział wzięli goście: Joanna Stankiewicz-Damięcka – doświadczyła na sobie cierpień związanych z leczeniem boreliozy, prof. dr hab. n. med.

Tadeusz Płusa – ekspert, autor książki „Borelioza”, Klaudia Żur z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz przedstawiciele firmy ICB Pharma: Karina Świętosławska.

David Liszka – szef działu badań i rozwoju, Krzysztof Pękala – kierownik działu marketingu i Agnieszka Czak – specjalistka ds. marketingu.

Specjalnym gościem konferencji była Anna Korcz, właścicielka urokliwego zakątka rekreacyjnego z plażą nad malowniczą rzeką Wkrą, w podwarszawskim Pomiechówku.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ