Zimowa walka z cellulitem. Jak bezboleśnie zmniejszyć rozmiar swojego ciała?



Zimowa walka z cellulitem. Jak bezboleśnie zmniejszyć rozmiar swojego ciała?Okres zimowy sprzyja kamuflowaniu naszych krągłych kształtów. Na co dzień skrzętnie chowamy wszelkie „wypukłości” i fałdki na skórze pod grubymi swetrami, płaszczami i kurtkami. Nie da się jednak ukryć naszych niedoskonałości pod wieczornymi kreacjami, które zakładamy tak chętnie w okresie karnawału.

Rozwojowi pomarańczowej skórki sprzyja rozleniwiony tryb życia i nierozsądna dieta. Problem cellulitu dotyczy zarówno młodych i szczupłych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet. Przyrost tkanki tłuszczowej powoduje, że skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna. A dostarczane wraz z jedzeniem, wodą i używkami toksyny, zaburzają metabolizm w tkance tłuszczowej pogarszając wygląd skóry. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wizyta w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Jeden zabieg, jedna godzina, jeden rozmiar mniej!

W warszawskiej klinice FabSkin na uwagę zasługuje najnowsze urządzenie przeznaczone do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej i nieestetycznego cellulitu – Scizer. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w szybki i bezinwazyjny sposób zmniejszyć rozmiar swojego ciała i pozbyć się zbędnych centymetrów bez rekonwalescencji. W zależności od partii ciała zabieg trwa od 20 do 60 minut.

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FabSkin w Warszawie – „Scizer to nowe urządzenie na polskim rynku. Następca Ultraformera jako pierwszy z systemów HIFU działa na głębokości 13 mm, czyli stricte w tkance tłuszczowej, dzięki czemu możliwe jest trwałe zniszczenie głębokich warstw nawet tych najbardziej opornych miejscowych depozytów tłuszczowych. Głównymi wskazaniami zabiegu jest: cellulit i otyłość miejscowa. Największą zaletą zabiegu jest jego wysoka skuteczność. Już jeden zabieg wystarczy dla uzyskania maksymalnego efektu w danej okolicy”.

Scizer – maksymalne efekty widoczne już po pierwszym zabiegu!

Najważniejsze rezultaty zabiegu to: usunięcie tłuszczu, zmniejszenie obwodu ciała, redukcja cellulitu, wymodelowanie sylwetki i ujędrnienie ciała. Jest to zatem bardzo dobra propozycja zabiegowa dla pań, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i przywitać wiosnę z bardziej jędrną i kształtną sylwetką. Jakie obszary ciała można modelować urządzeniem? Są to: brzuch (jego górna i dolna część), boczki, fałdy tłuszczowe na plecach i biodrach, pośladki, uda, łydki, bryczesy, ramiona.

Efekty leczenia Scizer widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a przez kolejne tygodnie pogłębiają się i polepszają, aż do osiągnięcia maksymalnego rezultatu końcowego. Optymalne rezultaty pojawią się po upływie około 3 miesięcy od wykonania zabiegu. Średnio zabieg pozwala na pozbycie się około 2,5 cm tkanki tłuszczowej, czyli zmniejszenie rozmiaru ciała aż o 1 rozmiar.

Jak przebiega zabieg?

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FabSkin w Warszawie – „Nowoczesny zabieg Scizer polega na przyłożeniu przez lekarza specjalnych głowic na wybrane partie ciała, które działają na odpowiednią głębokość obszaru, dzięki czemu możliwa jest bezpieczna i bezbolesna redukcja tkanki tłuszczowej. Dwie głowice umożliwiają symetryczne działanie na wybrane partie ciała, nie powodując zmian w sąsiednich tkankach.

Fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu przyspieszają metabolizm, a także naturalne procesy usuwania tkanki tłuszczowej przez kolejne 8-12 tygodni. Wówczas też zaobserwować można ostateczny efekt zabiegu. Ważne jest, że urządzenie Scizer posiada wbudowany system chłodzenia, który pozwala chronić skórę przed koniecznością stosowania znieczulenia oraz niweluje ból i dyskomfort. Co więcej, ze względu na pozytywny wpływ fal ultradźwiękowych na włókna kolagenowe następuje usuwanie tkanek tłuszczowych, ale bez ryzyka rozciągania się skóry”.




Dlaczego warto zdecydować się na zabieg w warszawskiej klinice FabSkin? Jakie są korzyści dla pacjenta?

– gwarancja redukcji tkanki tłuszczowej;

– bezpieczeństwo dla pacjenta;

– brak okresu rekonwalescencji;

– brak znieczulenia;

– bezinwazyjność;

– krótki czas zabiegu;

– brak wcześniejszych przygotowań; długotrwałe utrzymywanie się efektów


Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FabSkin w Warszawie

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ