Kosmetyki hand made absolutnym hitem 2019 roku!



Kosmetyki hand-made absolutnym hitem 2019 roku! Cały świat w dzisiejszych czasach dąży do natury. Poszukujemy naturalnych produktów spożywczych, naturalnych środków czystości czy naturalnych ubrań. Wybieramy naturalne i ręcznie robione kosmetyki, które troskliwie pielęgnują skórę. Jakie są ich zalety? I dlaczego warto sięgać po kosmetyki hand-made?

Co to są kosmetyki hand made?

„Hand-made” to wyraz zapożyczony z języka angielskiego. Oznacza kosmetyki wytwarzane ręcznie, z poszanowaniem ludzkiego zdrowia oraz miłością do natury.

Dlaczego naturalne kosmetyki hand-made zyskują na popularności?

Receptury kosmetyków ręcznie wytwarzanych zachwycają konsumentów mnóstwem składników aktywnych. Ich składy są krótkie i pozbawione substancji chemicznych, które mogą niekorzystnie wpływać na ludzki organizm lub naturę. Nasycają skórę i włosy składnikami odżywczymi, czyli witaminami, lipidami, mikroelementami i antyoksydantami. Ponadto produkowane są w mniejszych partiach. A jednym z najnowszych trendów, jeśli chodzi o naturalne kosmetyki hand-made, jest rozpoczynanie procesu produkcji dopiero po zebraniu odpowiedniej ilości zamówień.

Naturalnie ręcznie tworzone kosmetyki są pozbawione niepotrzebnych substancji takich jak syntetyczne konserwanty czy wypełniacze. Oczywiście zawierają składniki konserwujące, aby zapewnić konsumentowi bezpieczne użytkowanie. Każdy kosmetyk powinien być wzbogacony o składnik konserwujący, tak abyśmy mogli go używać przez przynajmniej kilka miesięcy. Zadaniem konserwantów jest zabezpieczenie masy kosmetycznej przed rozwojem bakterii, wirusów i grzybów.

Czasem przeglądając kosmetyki znajdujące się na drogeryjnej półce, z pięknego opisu można wywnioskować, że dany preparat jest niezwykle cenny, bo zawiera wiele składników aktywnych. Jednak dopiero kiedy sprawdzimy, na którym miejscu w składzie INCI znajduje się dana substancja, mamy pewność czy trzymamy w ręku odpowiedni produkt.

Osoby umiejące bez problemów rozszyfrować składy kosmetyków wiedzą, że najważniejsze z nich znajdują się na początku receptury INCI. Jeśli tam znajdziemy kilka składników aktywnych, to preparat będzie wartościowy dla naszej skóry. Natomiast jeśli dana substancja znajduje się w formule kosmetyków po perfumach lub środku konserwującym, wówczas możemy mieć pewność, że cała masa kosmetyku zawiera ten składnik jedynie w niewielkiej ilości, która wynosi maksymalnie kilka procent.

Czyli tyle, co nic! Niewielu konsumentów zdaje sobie sprawę z tego, że taki składnik aktywny w zbyt małej dawce nie jest w stanie poprawić kondycji skóry czy włosów.




Jedną z polskich marek produkujących ręcznie wytwarzane kosmetyki jest firma Kumazu. W jej ofercie znajdziemy zdrowe i bezpieczne kosmetyki, idealne do pielęgnacji dla całej rodziny bez względu na wiek. Ich receptury wypełniają naturalne i selektywnie dobrane składniki, które skutecznie i troskliwie dbają o skórę głowy i włosy. Kosmetyki Kumazu powstają z ekstraktów z polskich ziół oraz roślin leczniczych znanych z medycyny chińskiej.

Te od wieków stosowane w pielęgnacji włosów składniki są odpowiednie dla skóry głowy i kosmyków włosów. Nie zawierają parabenów, olejów mineralnych, silikonów, sztucznych barwników i zapachów, SLS, SLES, ALS, PEG czy innych niepotrzebnych chemikaliów.

Świadomość konsumentów na temat kosmetyków wzrasta z roku na rok. Wiemy coraz więcej o tym, jak rozszyfrować skład INCI kosmetyku. W ten sposób przed zakupem możemy sprawdzić, czy preparat, który zamierzamy kupić, jest naturalny i bezpieczny czy też nie.

Sprawdź receptury ręcznie wytwarzanych kosmetyków Kumazu: Kumazu.pl

Renata Zielezińska / I. D. Media.

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ