Noworoczne postanowienia to dobry moment, by zadbać o kondycję naszego ciała i wygląd skóry



Noworoczne postanowienia to dobry moment, by zadbać o kondycję naszego ciała i wygląd skóry. Jeśli jest coś, co nam przeszkadza i z czym nie radzą sobie stosowane przez nas kremy i maseczki – nowy rok 2019 to idealna okazja, żeby to zmienić. Co możemy zrobić dla skóry naszej twarzy, aby ta odwdzięczyła się promiennością, blaskiem, wyglądała na odmłodzoną i wypoczętą? Z pomocą przychodzą nam nowoczesne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Które z nich warto wybrać i jakich efektów możemy się spodziewać? Na te pytanie odpowiada dr Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej w Centrum Zdrowej Skóry i Centrum Medycznym Damiana.

Jak skutecznie wygładzić zmarszczki, poprawić gęstoś skóry, owal twarzy i uzyskać tym samym naturalny efekt odmłodzenia? Istnieje kilka metod, które pozwolą uzyskać taki rezultat – oto lista tych najskuteczniejszych!

1. Lifting hybrydowy z użyciem kwasu hialuronowego

Jednym z zabiegów, które gwarantują zadowalające efekty jest lifting hybrydowy z użyciem kwasu hialuronowego. Metoda ta pozwala na odmłodzenie naszej twarzy poprzez wypełnianie zmarszczek, a działanie tej substancji jest oparte na utrzymywaniu stanu maksymalnego nawilżenia (warto przy tym podkreślić, że takich efektów nie da stosowanie serum do twarzy zawierającego kwas hialuronowy).

Dzięki zabiegowi mamy szansę odbudować utraconą warstwę tkanki podskórnej oraz nawilżyć i rozjaśnić skórę – czyli działamy na dwóch poziomach. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się zazwyczaj kilka preparatów zawierających kwas hialuronowy. Jest to połączenie różnych produktów (kwas hialuronowy o różnej gęstości), gdzie każdy z nich oddzielnie ma zapewnić pożądane rezultaty – liftingu, poprawy objętości, odżywienia czy rozjaśnienia skóry. Efekt odmłodzenia jest natychmiastowy, a przy tym naturalny i delikatny.

2. HIFU – bezoperacyjny lifting twarzy

HIFU to wysokoenergetyczna, zogniskowana fala ultradźwiękowa o dużym natężeniu. Zabieg polega na kontrolowanym umieszczaniu wiązki tych fal na określonej głębokości skóry – to powoduje drganie komórek, które w wyniku tarcia silnie się rozgrzewają. Dzięki temu włókna kolagenowe skracają się, co rozpoczyna proces regeneracji – czyli tworzenia nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i sprężysta.

W zależności od wybranej głębokości penetracji fal, uzyskujemy różne rezultaty. Dla efektu liftingu – lekarz stosuje koagulację na najgłębszej „warstwie”, czyli na głębokości 4,5 mm (warstwa mięśniowo-powięziowa). Warto zaznaczyć, że efekty liftingu widoczne są już po jednym zabiegu, a skóra staje się napięta. Przez kilka dni może utrzymywać się niewielka nadwrażliwość podczas dotykania skóry oraz delikatne zaczerwienienie.




3. Nici haczykowe Aptos – odmładzanie i rewitalizacja

To kolejny mało inwazyjny zabieg, który warto znać. Pozwala on na odmłodzenie wyglądu twarzy poprzez wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, napięcie i uniesienie skóry w obrębie policzków, kąta żuchwy oraz skóry szyi (lifting szyi). Zabieg daje efekt liftingu bez dodawania nadmiernej objętości.

Procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i polega on na umieszczeniu pod skórą specjalnych nici chirurgicznych zawierających liczne haczyki. Zapewnia to możliwość odpowiedniego uniesienia skóry i napięcia tkanek. Lifting twarzy przy użyciu nici Aptos często jest łączony z plastyką powiek, przeszczepem tkanki tłuszczowej zawierającej cenne komórki macierzyste. Takie połączenie pozwoli osiągnąć najbardziej optymalne i naturalne efekty.

4. Eliksir młodości czyli moc botoksu

Botoks (toksyna botulinowa) służy do wygładzania zmarszczek mimicznych i przywracania młodszego wyglądu skóry. To neurotoksyna, która odpowiada za osłabienia procesów przesyłania impulsów w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Inaczej mówiąc, daje możliwość zmniejszenia napięcia mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych („kurze łapki”, „lwia zmarszczka”, zmarszczki poprzeczne na czole), a efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Co ciekawe, zastosowanie botoksu, poza wypełnianiem bruzd, pozwala walczyć także z nadpotliwością czy migrenami.


Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej, CMD

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ