Zimowa pielęgnacja – 3 kroki do pięknej skóry



Zimowa pielęgnacja – 3 kroki do pięknej skóry. W okresie zimowym skóra wymaga od nas większego poświęcenia i odpowiedniej pielęgnacji. Mróz, nieprzyjemny wiatr i suche powietrze w domach sprawiają, że skóra jest przesuszona i błaga o solidną dawkę nawilżenia. Prócz codziennej pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków, warto również skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Podstawowa pielęgnacja skóry zimą

Zacznijmy od podstaw. Nawet najdroższe kosmetyki nie spełnią swojego zadania, jeżeli skóra nie będzie odpowiednio nawilżona od środka. Dlatego należy pamiętać o piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. Rozwiązaniem na suche powietrze w domu może być nawilżacz powietrza. Tutaj warto jednak pamiętać, że wilgoć i wysoka temperatura sprzyjają rozwojowi bakterii i wirusów, dlatego gdy włączamy wspomniane urządzenie, pamiętajmy, by temperatura powietrza nie przekraczała 21 stopni.

Co do samej pielęgnacji… Podstawą jest dobry krem nawilżający. Na dzień można stosować lekką emulsję, która będzie stanowiła dobra bazę pod makijaż, z kolei na noc można sięgnąć po treściwy krem, który nałożony grubą warstwą odwdzięczy się napiętą i nawilżoną skórą rano. Warto również od czasu do czasu sięgnąć po nawilżającą maseczkę, która nie tylko pomoże nawilżyć skórę, ale również będzie relaksującym zabiegiem po długim dniu.

Zimą nie należy pomijać również kosmetyków z wysokim filtrem SPF – to szczególnie ważne po zabiegach z wykorzystaniem kwasów lub lasera. Zima to również dobry moment na udanie się do gabinetu medycyny estetycznej. Oto trzy zabiegi, za które skóra z pewnością Ci się odwdzięczy.

Nawilżenie i dostarczenie substancji odżywczych – różne rodzaje mezoterapii

Ostatnio bardzo popularna jest – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten pokochały największe hollywoodzkie gwiazdy, „wampirzy lifting” już od dłuższego czasu jest niekwestionowanym hitem.

– Do zabiegu używany jest przygotowany bezpośrednio przed zabiegiem koncentrat autologicznych płytek krwi. Uzyskuje się go w drodze odwirowania krwi pacjenta, pobranej do specjalnych probówek – tłumaczy dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Zabieg ma na celu poprawę gęstości skóry, ujędrnienia, zmniejszenia zmarszczek i bruzd, Zastosowanie bomby energetycznej jaką jest nasze zagęszczone osocze z dużą ilością płytek daje znakomite rezultaty. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg bezpieczny i dzięki zastosowaniu maści znieczulającej praktycznie bezbolesny – chociaż może na taki nie wyglądać. Zaczerwienienie i obrzęk mogą utrzymywać się do 2 dni, warto wziąć to pod uwagę, gdy planujemy wykonanie zabiegu przed „wielkim wyjściem”.

– Mezoterapia może też być wykonana preparatami kwasu hialuronowego zarówno nieusieciowanego -wtedy zabiegi należy powtarzać dość często np. co 2-4 tygodnie, oraz preparatami kwasu hialuronowego usieciowanego (preparat utrzymuje się w skórze znacznie dłużej) np. Volite, gdzie zabieg wykonuje się raz na kilka miesięcy. Mezoterapia kwasami hialuronowymi to nie tylko silne nawilżenie, ale też rewitaliacja skóry – mówi dr Monika Kuźmińska.

Pamiętajmy, że mezoterapię możemy wykonać różnymi preparatami w tym również gotowymi mieszankami peptydów i witamin. Preparatów jest bardzo wiele i dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjentów.




Odnowa skóry – Perfect Derma Peel

The Perfect Derma Peel to peeling średniogłęboki o mocnym działaniu złuszczającym. Zawiera w składzie glutation, kwas kojowy, TCA (kwas trójchlorooctowy), fenol, kwas salicylowy, witaminę C i kwas retinowy. Zalecany w przypadku występujących przebarwień posłonecznych, melasmy, a także na zmniejszenie blizn potrądzikowych, widoczności porów oraz do odmłodzenia i poprawy jędrności skóry poprzez działanie stymulujące kolagen.

– Peeling nakładamy warstwami przy pomocy jałowego gazika po odtłuszczeniu skóry. The Perfect Derma Peel pozostaje na skórze poddanej zabiegowi na minimum 6 godzin Pacjent otrzymuje też specjalny zestaw do pielęgnacji skóry w domu – objaśnia dr Monika Kuźmińska.

Łuszczenie zaczyna się 3-4 dnia i trwa minimum 3 dni. Jest to na ogół silne płatowe złuszczanie skóry co trzeba uwzględnić planując wykonanie zabiegu. Efekty widoczne są po około 10 dniach. Skóra jest promienna, a niedoskonałości stają się niewidoczne.

Fotoodmładzanie i zamykanie naczynek – laser i IPL

Okres jesienno-zimowy to najlepszy moment na zabiegi z wykorzystaniem lasera lub IPL. IPL nie jest laserem – różnica polega na tym, że światło lasera jest skoncentrowaną wiązką światła o określonej długości fali, a IPL emituje szerokie spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina), działanie na zmiany naczyniowe zarówno lasery jak i IPL mają podobne.

– Fotoodmładzanie skóry to zarówno usuwanie zmian naczyniowych i zaburzeń pigmentacji, ale także pobudzanie do regeneracji i odbudowy kolagenu. Zapewnia to efekt wygładzenia skóry twarzy, likwidacji drobnych zmarszczek oraz zwężenia rozszerzonych porów, czyli znaczną poprawę faktury skóry – tłumaczy dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute. Zabieg ten polecamy osobom stosunkowo młodym ze zmianami naczyniowymi i zaburzeniami pigmentacji.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ