Operacja plastyczna nosa – fanaberia czy konieczność?



Operacja plastyczna nosa – fanaberia czy konieczność? Wiele mówi się o różnych sposobach poprawiania naszej urody. Bardzo często spotykamy się z negatywną oceną takich działań przez społeczeństwo. Kiedy mówimy o operacjach plastycznych, niemalże zawsze wspominamy celebrytów. Czy jednak zawsze jest tak, że wykonanie zabiegu takiego jak np. korekta nosa, jest jedynie naszą fanaberią?

Najpopularniejszy zabieg – korekta nosa

Zabieg, jakim jest korekcja nosa, to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii estetycznej. Nie zawsze jednak wiąże się on z chęcią poprawy wyglądu. Bardzo często jest tak, że miewamy różnorodne problemy, np. z oddychaniem i wówczas, korekta nosa jest jedynym sposobem na to, aby się z nimi uporać.

Musimy jednak pamiętać o tym, że zabieg ten, zawsze wykonywany jest przez lekarza i zawsze też, poprzedza go wykonanie szeregu badań, m.in. tomografii komputerowej głowy. Tak, jak w przypadku każdej innej operacji, tak i w przypadku operacji plastycznej nosa, pacjent musi zostać do niej odpowiednio przygotowany.

Operacja plastyczna nosa – kiedy ją wykonać?

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej nosa, musi zostać bardzo skrupulatnie przemyślana. Nie chodzi tutaj jedynie o konsekwencje, związane z naszym późniejszym wyglądem. Bardzo ważne jest także to, o jakiej porze roku taki zabieg zostanie przeprowadzony. Musimy mieć na względzie przede wszystkim to, że po takiej operacji, szwy czy rany, muszą się odpowiednio zagoić.

Nie jest zatem wskazane, aby wykonywać takie operacje latem. Twarz wówczas jest wystawiona na działanie szkodliwych promieni UV, które mogą opóźniać proces gojenia się ran oraz całej rekonwalescencji po przebytej operacji. Jesień, jak również miesiące zimowe, to zdecydowanie lepszy czas na przeprowadzenie takiej operacji. Ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych szkodliwym działaniem promieni UV, jest wówczas znacznie mniejsze.




Nie daj się nabrać!

Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać kiedy nosimy się z zamiarem poddania się korekcie nosa, jest to, że musi być ona wykonana w szpitalu lub klinice. Nie dajmy się nabrać na różnego rodzaju miejsca, które nie mają wiele wspólnego z medycyną, a w których takie zabiegi są w stałej ofercie.

Nie mamy wówczas pewności, że zabieg korekty nosa będzie przeprowadzony przez lekarza specjalistę, a co za tym idzie – że będzie on przeprowadzony w sposób prawidłowy i bezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ