Labioplastyka, ginekologia plastyczna-Trzy zabiegi poprawiające życie seksualne kobiety



Kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi ginekologii plastycznej. Poprawa wyglądu miejsc intymnych nie tylko wpływa na zwiększenie atrakcyjności, ale przede wszystkim na zdrowie oraz poprawę jakości życia seksualnego.

Powrót do symetrii

Wiele kobiet nie akceptuje do końca wyglądu  swojego ciała. Zbyt małe piersi, obwisłe pośladki, oponka na brzuchu, czy cellulit – to tylko niektóre z powodów, dla których wolimy mieć więcej zakryte, niż odkryte. Do tego coraz częściej dochodzą kompleksy związane z okolicami intymnymi, które często są przyczyną wstydu przed partnerem, a nawet zaniechania życia seksualnego.

– Problemy związane z budową warg sromowych wpływają na wiele sfer życia kobiet. Ich przerost lub niesymetryczność może być również powodem podrażnień w miejscach intymnych, na przykład podczas jeżdżenia konno lub na rowerze, a także infekcji –wyjaśnia ginekolog dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach.

Labioplastyka – czyli zmiana kształtu warg sromowych

Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg zwany labioplastyką, polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych lub większych. Operacja trwa zaledwie 20-45 minut i przebiega najczęściej w znieczuleniu miejscowym, ale dopuszcza się także znieczulenie przewodowe lub ogólne. Rana goi się w ciągu tygodnia, w tym samym czasie schodzi także opuchlizna. Normalnie zacząć funkcjonować możemy już po kilku dniach od zabiegu, a do całkowitej aktywności seksualnej wrócić już po 3-6 tygodniach.

– Efekt takiego zabiegu ma wpływ nie tylko na fizyczne zdrowie kobiety, ale przede wszystkim na psychikę. Jej samoocena atrakcyjności seksualnej znacznie wzrasta, kobieta często nabiera także pewności siebie w życiu intymnym – dodaje dr Dawid Serafin.




Udane życie seksualne zależy od… anatomii

Ale asymetria części intymnych to nie jedyny problem.  Według badań przeprowadzonych przez Hackensack University Medical Center w New Jersey aż 63 proc. kobiet cierpi na dysfunkcje seksualne: brak pożądania, problemy z osiągnięciem orgazmu, brak wilgotności pochwy, brak satysfakcji i ból podczas stosunku.

–  Kobiety często zastanawiają się, czy coś z nimi jest nie tak, czy wina leży po stronie partnera, który po prostu nie potrafi ich zaspokoić. Tymczasem przyczyną nieodczuwania dostatecznej satysfakcji podczas współżycia, może być całkowicie lub częściowo zasłonięta przez fałdy łechtaczka, która jest najbardziej unerwionym miejscem na ciele kobiety – mówi specjalista Gyncentrum.

Problem rozwiązuje klitoroplastyka. Taki zabieg jest konieczny m.in. w sytuacji kiedy łechtaczka jest zasłonięta fałdami śluzówki. Co znacząco może wpływać na intensywność doznać seksualnych, jak również na niemożność przeżywania orgazmów. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Choć pacjentka od razu po zabiegu może wrócić do codziennych czynności, to pełna rekonwalescencja trwa około 2 tygodni.

Powrót do młodości

Ginekologia plastyczna umożliwia również odtworzenie błony dziewiczej, czyli tzw. hymenoplastykę. Kobiety poddają się temu zabiegowi z różnych powodów, m.in. religijnych, kulturowych i etnicznych – przekonują lekarze.

– Podczas zabiegu wykorzystuje się diatermię niskotemperaturową, która umożliwia cięcie i koagulację tkanek w niskiej temperaturze. Metoda ta w porównaniu z tradycyjną elektrochirurgią lub też laserem zapewnia mniejszy uraz, obrzęk pooperacyjny i ból. Dzięki temu już po kilku godzinach od zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia – dr Serafin.

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ