Piękne i zdrowe paznokcie, to nie tylko modny lakier
Kiedy rozmawiamy o zadbanych dłoniach i stopach najczęściej myślimy o ładnie pomalowanych paznokciach. Na czerwono, bo to kolor, który jest niezwykle kobiecy, na miętowo, bo w tym sezonie mocnym trendem są pastele albo na czarno, ponieważ ta barwa nigdy nie wychodzi z mody. Tymczasem paznokcie potrzebują znacznie więcej niż tylko eleganckiego lakieru. Warto o nie zadbać, bo zdrowe, odpowiednio pielęgnowane, mocne i błyszczące są naszą najlepszą wizytówką.
O paznokcie u rąk i stóp powinniśmy odpowiednio się troszczyć. Sam lakier to zdecydowanie za mało. Paznokciom należy poświęcić więcej uwagi, ponieważ w wyniku zaniedbania i braku odpowiedniej pielęgnacji mogą pojawić się przebarwienia, a płytka zacznie się rozdwajać i pękać. Te dolegliwości często świadczą nie tylko o nieodpowiedniej pielęgnacji, ale również o złej diecie czy niedoborach minerałów: wapnia, żelaza, cynku, magnezu, krzemu, a także witaminy B albo białka.
„Często na paznokcie u rąk i stóp nakładamy tylko modny kolor i nie interesujemy się stanem płytki. Tymczasem zadbana, zdrowa i lśniąca wygląda pięknie bez potrzeby częstego manicure.Zapominamy także, że zły stan naszych paznokci, może świadczyć o tym, że coś niepokojącego dzieje się w naszym organizmie. Przebarwienia czy smugi na paznokciach mogą świadczyć nawet o poważnych schorzeniach: zatruciach, anemii, stanach zapalnych” – mówi dr Mirosława Gałęcka.
Kruche paznokcie u rąk i stóp są zazwyczaj przesuszone, więc wymagają odpowiedniego natłuszczenia.
Krem albo olejek pielęgnacyjny do paznokci i skórek Gehwol med® przy regularnym stosowaniu sprawia, że płytka stają się elastyczna i błyszcząca. Obowiązkowym elementem w każdej kobiecej torebce powinien być łatwy w aplikacji sztyft do pielęgnacji paznokci, który sprawi że będą one zdrowe i lśniące. Gehwol proponuje ten dostępny w linii med®, który zawiera olej jojoba i witaminę E. Składniki te wzmacniają, ale też regenerują łamliwe paznokcie.
Mówiąc o pielęgnacji paznokci, warto pamiętać, że płytkę u stóp należy modelować inaczej niż u rąk. Paznokcie nie powinny być zbyt długie, ponieważ wtedy są bardziej narażone na urazy, a spiłowane na kształt migdałka mogą boleśnie wrastać w palec. Leczenie tej dolegliwości, może się skończyć zakładaniem specjalnych klamer korygujących płytkę, a w skrajnych przypadkach nawet interwencją chirurgiczną. Istnieją również preparaty, takie jak Gehwol med® płyn zmiękczający paznokcie i skórki, które łagodzą ból spowodowany wrastaniem paznokci. Zawiera dodatkowo wodorotlenek potasu i olej rycynowy.
Produkty Gehwol do pielęgnacji paznokci dostępne są w aptekach i wybranych salonach kosmetycznych.