Pielęgnacja i farbowanie włosów.



Wiosenne pokazy zdominowały, rudy i blond. Odpowiednio dobrane odcieniem do karnacji potrafią odmienić o „180 stopni” są jednak dość trudne do osiągnięcia.

Rudy zawsze był kolorem odważnym i intrygującym, w tym sezonie najmodniejsze są odcienie ciepłe, rdzawe w odcieniach terakoty. Najczęściej kolor ten jest odpowiedni dla osób, które dobrze się czuja i wyglądają w blond fryzurach. Jasne włosy są poza tym lepszą bazą dla koloru, najłatwiej na nich uzyskać pożądany odcień.

Najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie upragnionego koloru jest oczywiście sprawdzony fryzjer, ale jeżeli zdecydujemy się na koloryzację w zaciszu domowym specjaliści polecają produkty do koloryzacji firm, Inoa, L’Oreal, produkty organiczne Simply Organic czy ziołową koloryzację Herbatint.

Blond to kolor, o którym marzy wiele kobiet, ale brutalna prawda jest taka, że nie wszystkim marzącym jest w nim dobrze.

W tym sezonie jest zdecydowanym faworytem, zwłaszcza odcień miękki, złotawy. O ile z rudością jesteśmy sobie w stanie sami poradzić o tyle, z blondem z reguły nie. W profesjonalnych gabinetach fryzjerskich miesza się najczęściej kilka kolorów, aby uzyskać odpowiedni odcień do karnacji. Jeżeli już uda nam się uzyskać wymarzony odcień warto o niego zadbać. Odżywki, maski, szampony pozwalają na pielęgnację i utrzymanie koloru, ponieważ składniki w nich zawarte hamują utlenianie koloru.

Zmorą każdej koloryzacji są odrosty, na szczęście są już sposoby niewymagające nakładania farby na całe włosy i dość proste w użyciu. Są to maskary fryzjerskie, jest to rodzaj zmywalnej, szybkoschnącej farbki. Jest praktyczna w użyciu, nie skleja włosów i utrzymuje się do kolejnego mycia.

Dla odważnych i potrzebujących odrobiny szaleństwa styliści polecają w tym sezonie kolorowe pasemka. Można je zrobić bez kłopotu w domu w zaledwie kilka minut i bez problemu zmyć. Zanim nałożymy taką farbę warto zabezpieczyć włosy warstwą lakieru. Color Bug to ciekawe w kolorystyce, pastelowe farby do włosów.




Zanim jednak przystąpimy do koloryzacji warto zadbać i odpowiednio przygotować włosy do zabiegu. Niestety okres jesienno- zimowy nie sprzyja poprawie kondycji włosów, okrycia głowy, suche powietrze, ogrzewanie, klimatyzacja powodują, że włosy stają się matowe, tracą połysk, sprężystość.

Warto sięgnąć po witaminy i maski odżywcze do włosów, bardzo dobrym rozwiązaniem są zabiegi pozostawione na włosach na noc. Specjaliści radzą, aby w czasie wiosennej regeneracji zredukować stylizację z użyciem mocnych preparatów do stylizacji, lokówek czy prostownic.

Twoje włosy zasługują na odrobinę czułości i luksusu, zafunduj im maseczkę ze zmiksowanych: avocado, miodu, oliwy, cytryny. Odżywi i zrelaksuje skórę oraz nabłyszczy włosy. Płynny jedwab czy kreatyna zastosowana na suche lub wilgotne włosy to także zabieg poprawiający kondycję włosów.

Najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie upragnionego koloru jest oczywiście sprawdzony fryzjer, ale jeżeli zdecydujemy się na koloryzację w zaciszu domowym specjaliści polecają produkty do koloryzacji firm, Inoa, L’Oreal, produkty organiczne Simply Organic czy ziołową koloryzację Herbatint.

Wypadanie włosów na wiosnę to proces naturalny o ile nie wypada ich zbyt wiele. Po zimie organizm jest osłabiony, brakuje witamin i mikroelementów. Ważne, aby oprócz działania z zewnątrz nie zapominać o dostarczeniu właściwych składników odżywczych od wewnątrz. Zdrowa, zbilansowana i bogata w składniki odżywcze dieta to podstawa.

Zanim jednak odzyskamy bujną fryzurę możemy trochę popracować na objętością, która optycznie poprawi wygląd włosów.

Aby włosy były zdrowe i piękne należy o nie dbać przez cały rok nawet najintensywniejsze krótkotrwałe zabiegi regeneracyjne nie dadzą takiego efektu jak systematyczna pielęgnacja.

Ważne, aby przez cały rok rozsądnie aplikować preparaty pielęgnacyjne, odpowiednie farby, jak najmniej uszkadzające włosy. Przed myciem głowy nie należy zapominać o dosyć istotnej rzeczy, jaka jest rozczesanie włosów, po umyciu łatwiej je później rozczesać, nie łamią się, nie wyrywamy ich niepotrzebnie a poza tym poprawiamy krążenie skóry głowy.

Szamponu nie nakładamy bezpośrednio na włosy, ale na dłonie i rozcieramy niewielka ilość szamponu a następnie nakładamy na włosy. Delikatnie masujemy nie drapiemy paznokciami, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku. Bardzo ważne jest dokładne spłukanie szamponu z włosów, ponieważ w przeciwnym wypadku specyfik podrażnia skórę głowy a włosy są matowe.

Nakładając maski czy odżywki należy pamiętać, aby włosy lekko osuszyć, ponieważ jeżeli pozostawimy je mokre wówczas specyfik spłynie wraz z nadmiarem wody i rezultat będzie połowiczny. Specjaliści zalecają, aby do końcowego płukania używać nieco chłodniejszej wody a przy suszeniu chłodnego strumienia powietrza, powoduje to, że łuski włosa lepiej się domykają a w konsekwencji łatwiej je rozczesać i są bardziej lśniące.

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ