Młodsza dzięki własnym komórkom macierzystym



Utrzymanie skóry w nieskazitelnym stanie jest niezwykle trudne, zwłaszcza jeśli na przeszkodzie do osiągnięcia celu stają liczne czynniki zewnętrzne. Zadanie jest jednak o wiele łatwiejsze, kiedy komórki skóry zmotywuje się do odnowy skoncentrowanymi czynnikami wzrostu pozyskanymi z własnej krwi.

Praca nad nowymi technikami odmładzania skóry nie ustaje. O miano najskuteczniejszych walczą nowe technologie, choć nie tylko, bo jakiś czas temu w szranki z nimi stanęły również terapie biostymulujące. Rozwój tej części medycyny estetycznej nie zatrzymał się na spopularyzowanym na cały świat wampirzym liftingu, a przynajmniej nie na metodzie, którą stosowało się w gabinetach już kilka lat temu. W 2018 roku miano najlepszych rozwiązań regeneracyjnych przyznano zabiegom z użyciem skoncentrowanych czynników wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors).

CGF w służbie młodości

Zabieg regeneracji skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi pacjenta to przełom w świecie medycyny estetycznej, ponieważ gwarantuje większe bezpieczeństwo niż mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy autoprzeszczep tłuszczu. Szczególnie przełomowym okazało się połączenie CGF z komórkami macierzystymi CD34+ naturalnie występującymi w organizmie człowieka.

– Skoncentrowane czynniki wzrostu można podać pacjentowi w formie produktu CGF Liquid, czyli wstrzykując w skórę własne czynniki wzrostu i komórki macierzyste CD43+. Przeprowadza się to drogą mezoterapii igłowej w celu rewitalizacji skóry. Drugą opcją jest intensywna regeneracja CGF Harmony, gdzie komórki macierzyste i CGF zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Jego gęstość dobiera się do potrzeb poszczególnego pacjenta, co umożliwia osiągnięcie lepszych efektów w postaci silniejszej regeneracji skóry – wyjaśnia dr Krzysztof Kaczyński z kliniki medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic.




Zabieg poprzedzony jest pobraniem krwi i odseparowaniem z niej komórek macierzystych i czynników wzrostu. Podanie ich drogą iniekcji wspiera procesy regeneracyjne i przyczynia się do zwiększenia jędrności oraz elastyczności skóry, czy wreszcie zahamowania procesu łysienia.

Dzieje się tak dzięki właściwościom regeneracyjnym czynników wzrostu, które wraz z komórkami macierzystymi CD34+ biorą udział w procesach naprawy tkanek. CGF pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, wspomagają mikrokrążenie i wzmacniają zdolności naprawcze skóry, prowadząc do poprawy jej struktury oraz wygładzenia zmarszczek.

Lecznicza moc antyoksydantów

Odmładzanie skóry nie powinno kończyć się w chwili przeprowadzenia zabiegu medycyny estetycznej, bez względu na to, jaki by to zabieg nie był. Uzupełnieniem terapii zawsze jest pielęgnacja domowa zaawansowanymi technologicznie dermokosmetykami

Ponadto nie wolno zapominać, że tak po zabiegach, jak i profilaktycznie, zmarszczki najlepiej zwalczać intensywnie działającymi antyoksydantami oraz poprzez stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Dopiero pamiętając o zaleceniach dotyczących pielęgnacji i łącząc je z odpowiednią, zbilansowaną dietą, można spodziewać się zamierzonych efektów.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ