Młodsza dzięki własnym komórkom macierzystym



Utrzymanie skóry w nieskazitelnym stanie jest niezwykle trudne, zwłaszcza jeśli na przeszkodzie do osiągnięcia celu stają liczne czynniki zewnętrzne. Zadanie jest jednak o wiele łatwiejsze, kiedy komórki skóry zmotywuje się do odnowy skoncentrowanymi czynnikami wzrostu pozyskanymi z własnej krwi.

Praca nad nowymi technikami odmładzania skóry nie ustaje. O miano najskuteczniejszych walczą nowe technologie, choć nie tylko, bo jakiś czas temu w szranki z nimi stanęły również terapie biostymulujące. Rozwój tej części medycyny estetycznej nie zatrzymał się na spopularyzowanym na cały świat wampirzym liftingu, a przynajmniej nie na metodzie, którą stosowało się w gabinetach już kilka lat temu. W 2018 roku miano najlepszych rozwiązań regeneracyjnych przyznano zabiegom z użyciem skoncentrowanych czynników wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors).

CGF w służbie młodości

Zabieg regeneracji skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi pacjenta to przełom w świecie medycyny estetycznej, ponieważ gwarantuje większe bezpieczeństwo niż mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy autoprzeszczep tłuszczu. Szczególnie przełomowym okazało się połączenie CGF z komórkami macierzystymi CD34+ naturalnie występującymi w organizmie człowieka.

– Skoncentrowane czynniki wzrostu można podać pacjentowi w formie produktu CGF Liquid, czyli wstrzykując w skórę własne czynniki wzrostu i komórki macierzyste CD43+. Przeprowadza się to drogą mezoterapii igłowej w celu rewitalizacji skóry. Drugą opcją jest intensywna regeneracja CGF Harmony, gdzie komórki macierzyste i CGF zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Jego gęstość dobiera się do potrzeb poszczególnego pacjenta, co umożliwia osiągnięcie lepszych efektów w postaci silniejszej regeneracji skóry – wyjaśnia dr Krzysztof Kaczyński z kliniki medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic.




Zabieg poprzedzony jest pobraniem krwi i odseparowaniem z niej komórek macierzystych i czynników wzrostu. Podanie ich drogą iniekcji wspiera procesy regeneracyjne i przyczynia się do zwiększenia jędrności oraz elastyczności skóry, czy wreszcie zahamowania procesu łysienia.

Dzieje się tak dzięki właściwościom regeneracyjnym czynników wzrostu, które wraz z komórkami macierzystymi CD34+ biorą udział w procesach naprawy tkanek. CGF pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, wspomagają mikrokrążenie i wzmacniają zdolności naprawcze skóry, prowadząc do poprawy jej struktury oraz wygładzenia zmarszczek.

Lecznicza moc antyoksydantów

Odmładzanie skóry nie powinno kończyć się w chwili przeprowadzenia zabiegu medycyny estetycznej, bez względu na to, jaki by to zabieg nie był. Uzupełnieniem terapii zawsze jest pielęgnacja domowa zaawansowanymi technologicznie dermokosmetykami

Ponadto nie wolno zapominać, że tak po zabiegach, jak i profilaktycznie, zmarszczki najlepiej zwalczać intensywnie działającymi antyoksydantami oraz poprzez stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Dopiero pamiętając o zaleceniach dotyczących pielęgnacji i łącząc je z odpowiednią, zbilansowaną dietą, można spodziewać się zamierzonych efektów.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ