Jakie składniki redukują cellulit?



Jakie składniki redukują cellulit? Kofeina oraz ekstrakty z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, bylicy boże drzewko i alg to składniki, jakie powinien zawierać krem na cellulit. Rozbijają one komórki tłuszczowe, usuwają toksyny i poprawiają krążenie, dzięki czemu mogą redukować tzw. skórkę pomarańczową.

1. Bluszcz pospolity.

W składzie preparatów na cellulit znajdować się może bluszcz pospolity, czyli wiecznie zielone pnącze oplatające drzewa i ściany. Zawiera on flawonoidy, saponiny i polifenole, które poprawiają mikrokrążenie krwi i odprowadzanie limfy spod skóry, dlatego zapobiegają powstawaniu obrzęków. Składniki te wpływają także na rozbijanie komórek tłuszczowych, wspomagają metabolizm i przyspieszają spalanie tłuszczu. Dlatego oprócz zwalczania cellulitu pomagają pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

2. Ruszczyk kolczasty.

Dzięki zawartości ruskogeniny i saponin, wyciąg z ruszczyka kolczastego tonizuje i wzmacnia naczynia krwionośne, uszczelnia i zmniejsza ich przepuszczalność. Zwiększa przepływ, ciśnienie i napięcie żylne. Łagodzi zapalenia i redukuje obrzęki. Poza tym redukuje grudki tłuszczowe pod skórą, przywracając tym samym jej gładkość.

3. Kasztanowiec.

Zawarta w nim escyna hamuje aktywność enzymów, które działają destrukcyjnie na ścianki naczyń włosowatych. Substancja uszczelnia je, poprawia ich elastyczność i zwiększa odporność na rozszerzanie się i pękanie. Kremy na cellulit, które zawierają wyciąg z kasztanowca, poprawiają krążenie krwi w tkance podskórnej, ułatwiając usuwanie z niej toksyn i likwidując charakterystyczne dla cellulitu obrzęki.

4. Algi.

Algi posiadają aż 10 razy więcej witamin i minerałów niż z rośliny lądowe. Zawarte w nich sole mineralne, z których najważniejszą jest jod, usprawniają metabolizm, spalanie tkanki tłuszczowej i wymianę osmotyczną. Dzięki temu nadmiar wody z tkanek jest eliminowany, a złogi tłuszczowe redukowane. Z kolei składniki organiczne, takie jak kwas alginowy, fukoidyna i laminaryna, usprawniają mikrokrążenie i usuwanie z organizmu toksyn, zwiększają elastyczność skóry i działają przeciwzapalnie.

5. Kofeina.

Kosmetyki na cellulit powinny zawierać kofeinę, która stymuluje lipolizę, czyli proces rozkładu tłuszczu do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Kofeina zapobiega także nadmiernemu odkładaniu, w komórkach tłuszczowych, spożytego przez nas tłuszczu. Dzięki niej poprawia się przepływ zarówno krwi w naczyniach krwionośnych, jak i chłonki w naczyniach limfatycznych. Ułatwia to usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.

Kofeina to substancja hydrofilowa, która z łatwością pokonuje naskórek. Jest to istotne, gdyż do zadziałania substancji aktywnej, która znajduje się w kremie, niezbędne jest wcześniejsze pokonanie przez nią bariery, jaką stanowi nasza skóra.

6. Bylica boże drzewko.

W składzie kremów antycellulitowych znajdować się może dodatkowo wyciąg z bylicy boże drzewko, który rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu redukuje liczbę lipidów. Ekstrakt z tego ziela reguluje przemianę materii, poprawia krążenie krwi w skórze oraz działa przeciwzapalnie.




Na rynku dostępne jest serum antycellulitowe Vialise, które zawiera wszystkie powyższe składniki. Ze względu na właściwości możemy podzielić je na następujące grupy:

1. Poprawiające mikrokrążenie.

Ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg i kofeina wzmacniają naczynia krwionośne, przyczyniają się do ich elastyczności i szczelności, co jest podstawą walki z cellulitem. Dzięki temu toksyny, które są główną przyczyną powstawania zmian, mogą zostać swobodnie usunięte. Możliwe jest także odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek oraz rozbicie komórek tłuszczowych (także budujących cellulit). Stymulacja mikrokrążenia pozytywnie wpływa również na poprawę nawilżenia, dotlenienia i odżywienia skóry.

2. Usuwające toksyny.

Ekstrakt z bluszczu, kasztanowca i alg oraz kofeina dodatkowo działają detoksykująco, dzięki czemu zapobiegają rozrostowi lipidów. To właśnie toksyny przyczyniają się do powstawania cellulitu, gdyż z jednej strony powodują przerost lipidów, z drugiej zaś otaczają przerośnięte komórki tłuszczowe. Obrzęk powoduje nacisk na naczynka, które nie są w stanie odprowadzać zbędnych substancji, przez co problem wciąż narasta.

3. Rozbijające lipidy.

Ekstrakt z bylicy boże drzewko i kofeina to substancje, które rozbijają komórki tłuszczowe, pozwalając tym samym na ich usunięcie, a w efekcie eliminację cellulitu. Dzięki sprawnemu mikrokrążeniu lipidy zostaną odprowadzone z tkanek.

4. Pielęgnujące.

Spośród wyżej wymienionych składników, jakie zawarte są w kremie na cellulit Vialise, algi oraz ekstrakt z bluszczu czy ruszczyka dodatkowo nawilżają, odżywiają i dotleniają naszą skórę.

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ