5 kroków do zadbanej męskiej skóry



Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – głównie ze względu na różnice w gospodarkach hormonalnych obydwu płci. U panów jest ona o około 20% grubsza i wydziela dwa razy więcej sebum, przez co szybciej się przetłuszcza, ale jest też bardziej odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, słońce). Jak odpowiednio zadbać o męską skórę? Podpowiadamy w pięciu prostych krokach!

1. Nie podbieraj kremu żonie

Męska pielęgnacja na szczęcie nie jest już tematem tabu, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Panowie coraz częściej świadomie dbają o swój wygląd zewnętrzny – nie tylko w kontekście ubrania, ale także pielęgnacji. Skóra mężczyzny w porównaniu do kobiecej jest grubsza, bardziej owłosiona i posiada więcej gruczołów łojowych.

Dlatego panowie nie mogą sugerować się doborem kremów przez kobiety. Każdy mężczyzna powinien indywidualnie poszukać kosmetyków, które są dla niego najodpowiedniejsze. Spróbuj obserwować swoją skórę i określić jej typ – to czy jest ona sucha, tłusta czy wrażliwa ma ogromne znaczenie w pielęgnacji.

2. Po pierwsze oczyszczenie

Mitem jest, że oczyszczanie skóry jest potrzebne tylko kobietom, które noszą makijaż. Dogłębnego oczyszczenia potrzebuje także mężczyzna: rano, aby zmyć z twarzy sebum wydzielone w nocy i wieczorem, aby usunąć zanieczyszczenia nagromadzone przez cały dzień. Mleczko to dobry wariant dla skóry suchej. Przy problemach z przetłuszczaniem zdecyduj się na żel. Możesz wybrać taki z drobinkami ściernymi – usuną one zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia i zrogowaciały naskórek. Dla skóry podrażnionej wybierz żel micelarny.

3. Co do golenia, co po goleniu?

Usuwanie zarostu to dla wielu mężczyzn jedna z pierwszych czynności w ciągu dnia. Warto pamiętać, że kosmetyki stosowane do golenia i po goleniu nie mogą zawierać alkoholu ani mydła, bo podrażniają one skórę i zmieniają jej odczyn pH. W żelu lub piance powinny znajdować się składniki zmiękczające i nawilżające, na przykład glicerol. Po goleniu obowiązkowo należy nałożyć emulsję albo płyn kojący podrażnienia (z alantoiną albo z wyciągiem z nagietka).

4. Intensywne nawilżenie

Na końcu i na początku dnia należy dostarczyć skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Jeśli masz cerę suchą, dobrym rozwiązaniem będzie głęboko nawilżający krem lub serum. Trzeba być jednak ostrożnym – skóra twarzy mężczyzn jest bardziej wytrzymała za sprawą grubszej warstwy hydrolipidowej, lecz z tego samego powodu szybciej się przetłuszcza, Dobrze, aby produkt miał lekką konsystencję. Nie bój się też kremów przeciwzmarszczkowych – im wcześniej zaczniesz pielęgnację pod tym kątem, tym lepiej.




5. Profesjonalna pielęgnacja w gabinecie

Grubsza skóra lepiej zatrzymuje wilgoć, zawiera więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu wolniej się starzeje, ale sam proces starzenia postępuje gwałtowniej – zmarszczki u mężczyzn są dużo głębsze niż u kobiet. W związku z tym coraz szersze grono mężczyzn uważa, że nie ma nic złego nie tylko w domowej pielęgnacji, ale także w zabiegach medycyny estetycznej.

Dodatkowo niezależnie od płci ważne jest, aby profesjonalnie zadbać o macierz zewnątrzkomórkową, ponieważ to ona decyduje o szybkości starzenia się skóry. Właśnie do tego służy preparat Sunekos®, czyli nowy system regeneracji wspomnianej macierzy.  

– Zabieg z użyciem Sunekos® jest idealny dla męskiej skóry – i to w każdym wieku. Linia Sunekos® 200 nadaje się dla osób po 25. roku życia, które chcą aktywnie przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, zaś Sunekos® 1200 można stosować w celu zapewnienia „rusztowania” w przypadku głębokich zmarszczek, które często są domeną dojrzałej męskiej skóry – mówi dr Marcin Gierek z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach. Co ważne, produkt zapewnia bardzo naturalny efekt.

– Dla panów, którzy korzystają z zabiegów iniekcyjnych bardzo ważne jest, aby efekt był widoczny, ale nie przesadzony. Sunekos® nadaje się do tego celu idealnie, ponieważ pierwsze rezultaty w postaci bardzo naturalnego efektu wolumetrycznego widoczne są natychmiast po zabiegu, a następne (rozświetlenie, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek) pojawiają się już po 10 dniach. Po przeprowadzeniu pełnej, odpowiednio dobranej serii iniekcji rezultaty utrzymują się przez co najmniej pół roku – tłumaczy dr Gierek.

Preparat Sunekos® jest połączeniem kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów. U pacjentów z bardzo głębokimi zmarszczkami i utratą objętości tkanki podskórnej, na początku podaje się Sunekos 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu standardową procedurę Sunekos® 200, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ