Żel myjący do twarzy OnlyBio, czyli…recepta na naturalnie czystą i zdrową cerę



Każda kobieta wie, że sekretem pięknej cery jest dokładne jej oczyszczanie. W dobie skór wrażliwych i alergicznych powinno być ono nie tylko skuteczne ale i zarazem łagodne. A czy istnieje coś bardziej delikatnego od samej natury?

Eko kosmetyk na miarę czasów i potrzeb

Jednym z najważniejszych obecnie wymagań stawianych naturalnym kosmetykom przez konsumentów jest wysokie bezpieczeństwo zdrowotne ich stosowania, zwłaszcza w długim okresie. Poszukiwane są produkty charakteryzujące się: niskim potencjałem drażniącym skórę, ograniczonym działaniem wysuszającym podczas mycia oraz nie zawierające alergenów i innych niebezpiecznych substancji, które zwłaszcza w długim okresie ich oddziaływania są szkodliwe dla naszego zdrowia lub środowiska.

Opracowując formułę ekologicznego kosmetyku myjącego, jakim jest żel do mycia twarzy OnlyBio, zwrócono szczególną uwagę na wszystkie te aspekty. Kluczowym jest w tym przypadku odpowiedni dobór poszczególnych komponentów oraz bazowanie na najwyższej jakości surowcach. Mają one zapewnić jak największą delikatność względem skóry, przy zachowaniu wysokiej skuteczności działania myjącego i pielęgnacyjnego oraz braku na skórze szkodliwego depozytu.

Biorafinowana surfaktyna z rzepaku – misja oczyszczanie

Żel do mycia twarzy OnlyBio, jako jedyny na rynku, zawiera naturalną biorafinowaną surfaktynę. Otrzymuje się ją z rzepaku w procesie fermentacji z użyciem mikroorganizmów, a pozostałości po jej produkcji służą jako pasza dla zwierząt. Biorafinowana surfaktyna doskonale myje.

Ten na wskroś naturalny składnik ma ponadto właściwości antyseptyczne, polegające na hamowaniu wzrostu bakterii i grzybów. Jako substancja pochodzenia mikrobiologicznego wykazuje również właściwości przeciwwirusowe oraz antynowotworowe. Jest ona biodegradowalna, tzn. już po tygodniu rozkłada się w środowisku w blisko 70%.

Fitosterole i olej rzepakowy – misja nawilżanie

Kolejnymi sprzymierzeńcami w walce o czystą i świeżą cerę są: olej z rzepaku a także fitosterole. Wykorzystany w kosmetyku OnlyBio olej z rzepaku nawilża i uelastycznia naskórek oraz zapobiega uszkodzeniu naturalnej warstwy hydrolipidowej.

Dodatkowo fitosterole, znajdujące się w największej ilości w roślinach oleistych, w naturalny sposób ograniczają utratę wody, zabezpieczając skórę przed wysuszeniem. Pobudzają ją również do wytwarzania kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację naskórka.




Żel myjący do twarzy OnlyBio hipoalergiczny 99,55% składników pochodzenia naturalnego

Żel przeznaczony jest do codziennego oczyszczania skóry twarzy, w tym wrażliwej i alergicznej. Pozbawiony został m.in. kompozycji i olejków zapachowych oraz barwników, które często podrażniają cerę. Skutecznie a zarazem łagodnie usuwa wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia, sebum oraz pozostałości innych kosmetyków.

Wyróżnikiem tego wyjątkowego produktu, marki OnlyBio, jest wytwarzana przez mikroorganizmy naturalna biorafinowana surfaktyna z rzepaku, która doskonale oczyszcza oraz działa antyseptycznie. Zawarty w nim olej z rzepaku wzmacnia skórę, a fitosterole dbają o jej prawidłowe nawilżenie i pobudzają do wytwarzania kolagenu.

Najlepsze efekty można osiągnąć stosując żel razem z micelarnym płynem do demakijażu podczas wieczornego rytuału oczyszczania cery. Kosmetyk przeznaczony jest również do porannego mycia twarzy. Oczyszczona nim skóra zdecydowanie lepiej przyjmuje wszystkie produkty pielęgnacyjne.

Jest wegański i biodegradowalny, a ponadto zawiera aż 99,55% składników pochodzenia naturalnego. Opatrzony międzynarodowym certyfikatem naturalności ECOCERT COSMOS NATURAL daje pewność i gwarancję wysokiej jakości produktu naturalnego.

Pojemność: 250 ml
Cena: 35 zł

Skład – tylko to co ważne i zdrowe

Skład żelu oparty jest na niezbędnych do skutecznego działania i pielęgnacji surowcach. Nie zawiera barwników. Ponadto pozbawiony jest takich niepożądanych substancji jak SLS, SLES, PEG, parabeny, silikony, parafiny itp. Nie znajdziemy w nim również olejków i kompozycji zapachowych, które są częstą przyczyną podrażnień i alergii.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ