Kobiecość na urlopie



W końcu nastał czas, na który większość z nas czeka zazwyczaj przez cały rok. Upragnione lato – sezon urlopowy, a wraz z nim wszystko to, co kochamy najbardziej: podróże, piękna pogoda i błogi wypoczynek. Chętniej niż zwykle korzystamy obecnie z miejsc takich jak baseny, sauny czy jacuzzi, stosujemy niekoniecznie sprawdzone wcześniej kosmetyki, nocujemy w hotelach, korzystamy z toalet publicznych.

To wszystko sprawia, że oprócz niewątpliwych przyjemności, mogą spotkać Cię również nieprzyjemne i krępujące dolegliwości, które w konsekwencji z pewnością uprzykrzą Twój urlop. Co gorsza, często mogą ciągnąć się one za Tobą jeszcze przez długi czas po powrocie z wakacji. Dlatego Przed nadchodzącym wypoczynkiem dobrze poświęcić chwilę na to, żeby sprawdzić, jakie niebezpieczeństwa na Ciebie czekają… a przede wszystkim dowiedzieć się, jak ustrzec się tych zagrożeń!

 

 W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego to właśnie lato jest czasem, w którym zdrowie kobiecych stref intymnych powinno być otoczone szczególną opieką. Zwłaszcza, że większość przyczyn zwiększających ryzyko infekcji pochwy bardzo często wiąże się z dość przyjemnymi sytuacjami, w trakcie których dbałość o odpowiednią higienę nie zawsze jest stawiana na pierwszym miejscu…

 

Wakacyjne przyjemności

Pierwsze zagrożenie czeka na nas, jeszcze zanim w ogóle dotrzemy na miejsce upragnionego wypoczynku. Mowa o długich podróżach, a co się z tym wiąże – o utrudnionej higienie, korzystaniu z publicznych toalet czy o przetrzymywaniu moczu. Czynniki te w znacznym stopniu sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych i infekcji, w związku z czym możemy nabawić się nieprzyjemności jeszcze zanim w ogóle na dobre rozpoczniemy urlop. Dlatego, mimo utrudnień, warto mieć to na uwadze!

Załóżmy, że dotarłaś już na upragniony urlop, bez nabawienia się infekcji w trakcie podróży. I co dalej? Oczywiście basen! Niestety, tutaj czeka na Ciebie kolejne zagrożenie… – Chlor dodawany do wody ma za zadanie niszczyć szkodliwe drobnoustroje. Przy okazji może podrażniać delikatną śluzówkę okolic intymnych i niszczyć naturalną dla tych miejsc florę bakteryjną, która ma chronić przed zakażeniami – tłumaczy Kierownik Produktu Lactovaginal. – A stąd już prosta droga do rozwoju grzybicy czy waginozy bakteryjnej. Innym przykładem, w jaki woda może nam zaszkodzić, są też kąpieliska, w których woda wprawdzie nie jest chlorowana, ale może oznaczać to wyższy poziom bakterii. Również woda morska ze względu na zasolenie może podrażniać strefy intymne, szczególnie po depilacji.

Jeśli jednak zetknięcie z wodą również nie zaszkodziło Twojej kobiecości, przejdźmy do tego, co dla pewnej części urlopowiczów stanowi główną atrakcję wakacyjnych wyjazdów, czyli do… seksu! Długie i intensywne stosunki, choć niewątpliwie przyjemne, powodują również otarcia, wysuszenia i zmiany w naturalnej mikroflorze narządów rodnych. Zagrożeniem jest również seks bez prezerwatywy, zwłaszcza z nowo poznanym partnerem. Oprócz wielu groźnych chorób, jakich można nabawić się w ten sposób, już sam kontakt ze spermą może podnieść pH pochwy do niebezpiecznego stanu.

Gdyby tego jeszcze było mało, dodajmy, że latem częściej decydujemy się na pogłębioną depilację, wysokie temperatury sprawiają, że bardziej się pocimy, a delikatna skóra stref intymnych ma stały kontakt z wilgotnym strojem kąpielowym, wysuszającą wodą morską i wszędobylskim piaskiem. To wszystko również może być potencjalnym powodem infekcji… jednak wcale nie musi!




Niebezpieczeństwa czyhają!

Jak widać na powyższych przykładach, istnieje sporo urlopowych sytuacji, w których kobieta powinna zachować ostrożność, żeby uchronić się przed infekcjami. Jednocześnie ciężko oczekiwać, że z obawy przed złapaniem infekcji narzucisz sobie na czas wakacji restrykcyjny celibat, najlepiej połączony z nieopuszczaniem pokoju hotelowego.

Masz więc zasadniczo trzy wyjścia z sytuacji, żeby czuć się bezpiecznie podczas wakacji. W wariancie pierwszym po prostu zostajesz w domu. To rozwiązanie o tyle pewne, co raczej mało atrakcyjne – możemy je więc w tym momencie odrzucić. Wariant drugi to wspomniana wcześniej sytuacja, w której co prawda jedziesz na wakacje, jednak spędzasz je w zaciszu hotelowego pokoju, praktycznie nie korzystając z asortymentu dostępnych przyjemności. To rozwiązanie również raczej średnio atrakcyjne.

Na szczęście istnieje racjonalne rozwiązanie, PROFILAKTYKA, która pozwoli Ci na korzystanie  z wakacyjnych przyjemności, przy jednoczesnym zachowaniu pewności, że o swoje zdrowie również zadbałaś w odpowiednim stopniu. – Aby uniknąć na wakacjach kobiecych problemów typu grzybica, upławy czy świąd, warto pomyśleć o wzmocnieniu naturalnej odporności intymnej jeszcze przed samym wyjazdem – tłumaczy Kierownik Produktu Lactovaginal.

 Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w produkt, który w razie potrzeby pomoże nam przy pierwszych objawach tego typu infekcji. Takim godnym zaufania lekiem jest polecany przez ginekologów probiotyk dopochwowy Lactovaginal, który zaleca się stosować w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Można stosować go zarówno profilaktycznie, jak i w stanach zapalnych narządów rodnych oraz przy występowaniu upławów. Zabranie ze sobą tego typu probiotyku na wakacje to pewny sposób na urlop bez dolegliwości intymnych!

 

Wiesz już, co grozi Ci podczas wakacyjnego wypoczynku, a co ważniejsze – masz już również wiedzę, jak możesz się przed tym chronić. Teraz nie pozostaje Ci już nic innego, jak wybrać cel swojej podróży, spakować się i ruszyć w drogę. Udanych (i zdrowych) wakacji!

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ