Odwróć bieg czasu



Czy proces starzenia da się odwrócić? Okazuje się, że… tak! Wystarczy pobudzić skórę do produkcji kolagenu. W tej roli sprawdzi się preparat Radiesse firmy MERZ Aesthetics.

Kolagen – białko młodości

Za proces starzenia się odpowiedzialna jest utrata białka odpornego na rozciąganie, tzw. kolagenu. Wraz z wiekiem jego produkcja drastycznie spada, przez co skóra nie jest w stanie samodzielnie utrzymać silnej struktury i staje się cieńsza. Zanika też tkanka tłuszczowa, skumulowana w okolicach skroni, brwi i policzków. Skóra traci jędrność oraz elastyczność, w efekcie czego owal twarzy, który wcześniej przypominał literę ‘V’, zaczyna opadać. W rezultacie powstaje tzw. „piramida starości”

 – trójkąt, którego podstawa znajduje się miejscu brody, a wierzchołek skierowany jest ku górze. Proces ten zaczyna być widoczny około 35.-40. roku życia i pogłębia się w miarę upływu lat. Tu z pomocą przychodzi dermatologia estetyczna, oferująca zabiegi, które umożliwiają precyzyjne modelowanie i uzyskanie efektu chirurgicznego liftingu skóry przy zachowaniu indywidualnych cech twarzy 
– 
tłumaczy dr n. med. Joanna Magdziarz-Orlitz, dermatolog z kliniki Derma Clinic.

Efekt ‘V’ od ręki!

Jedną ze skutecznych metod walki z procesem starzenia się skóry jest hydroksyapatyt wapnia, zawarty w preparacie Radiesse. Składa się on w 70 proc. z żelu i w 30 proc. z mikrogranulek wapnia oraz fosforu w nim zawieszonych. Preparat działa podwójnie.

-Pierwszy efekt zabiegu Radiesse widoczny jest bezpośrednio po podaniu preparatu. Jest to związane z objętością wstrzykniętego preparatu. Natomiast poprawa stanu skóry, która jest wynikiem stymulacji włókien kolagenowych, pojawia się stopniowo i najlepiej ją oceniać po 3-4 miesiącach. Rezultaty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także od obszaru, który poddajemy kuracji. Jednak u większości pacjentów utrzymują się one przez ponad rok –podkreśla dr Iwona Radziejewska-Choma, lek. med. estetycznej w Saska Clinic.




Dobry na wszystko

Radiesse można stosować w niemal każdym miejscu, gdzie dostrzegamy objawy starzenia się skóry. Świetnie radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi, bruzdami nosowo-wargowymi, liniami marionetki. Równie skutecznie wygładza grzbietowe powierzchnie dłoni, płatki uszne, grzbiet nosa czy brwi (http://www.radiesse.pl/treatments/). Natomiast zastosowanie Radiesse w technice wektorowej pozwala unieść owal, zlikwidować tzw. “chomiczki”, podkreślić policzki i zredukować zmarszczki statyczne w górnej części twarzy.

U niektórych osób lifting daje również efekt podniesienia górnej powieki, tym samym otwierając spojrzenie. Co ciekawe, Radiesse można też stosować profilaktycznie. Sprawdza się on świetnie w przypadku jędrnej, młodej skóry dotkniętej ubytkami tkanki, dlatego zalecamy go m.in. kobietom, które gwałtownie schudły – wymienia dr Małgorzata Kocot, dermatolog z kliniki Ikona City.

Kuracja Radiesse

Podanie Radiesse poprzedza konsultacja z lekarzem. W trakcie iniekcji do preparatu dodaje się środek znieczulający i z reguły zaraz po wypełnieniu można wrócić do normalnych aktywnościPonadto Radiesse jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, ponieważ zawarte w nim związki fosforu i wapnia są naturalnym budulcem tkanek.

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ