Wiosenne porządki urodowe



Wiosna tuż tuż! Robi się coraz cieplej, mamy więcej energii i chcemy jak najszybciej zapomnieć o zimie. Podobnie jest ze skórą – ona też na pewno nie tęskni za mrozami, zmianami temperatur i ogrzewaniem. Po tym trudnym okresie wymaga jednak szczególnej pielęgnacji i mocniejszej niż zawsze regeneracji. Jak jej to zapewnić? Podpowiadamy!

Zacznij jeść dla skóry

Kiedy myślimy o negatywnym wpływie zimy na skórę z reguły na pierwszy plan wysuwają się warunki zewnętrze, np. wiatr czy temperatura. Nie powinniśmy jednak zapominać o związanej z nimi pośrednio zmianie diety. Bogatsza w tłuszcze, a uboższa w witaminy niestety nie przyczynia się do poprawy stanu cery.

Jak możesz to zmienić? Przede wszystkim unikaj dań typu fast food – zawarte w nich toksyczne substancje osłabiają barierę ochronną naskórka. Ogranicz również słodycze, ponieważ nadmiar glukozy skraca żywotność kolagenu, białka odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry.

Kluczem do poprawy wyglądu cery jest też zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia, dzięki czemu dłużej zachowa świeży i młodzieńczy wygląd. Nie chodzi tylko picie wody (najlepiej ok. 2l dziennie), ale również o unikanie alkoholu i kofeiny, które niestety działają odwadniająco.

Domowe SPA dla skóry

Zmęczona i szara skóra potrzebuje również pomocy od zewnątrz. Do kosmetyków, które używasz do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych warto dodać produkty zawierające witaminę A, C i E, które uelastycznią ją, zahamują proces rogowacenia naskórka i będą skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami. Wczesną wiosną postaw też na mocniejsze niż zawsze nawilżenie.

W tym celu szukaj kosmetyków z kwasem hialuronowym czy gliceryną, która pełni nie tylko funkcję natłuszczającą, ale również łagodzi podrażnienia i przyśpiesza regenerację skóry. Cennymi składnikami są również algi morskie, olej arganowy, makadamia czy ten z awokado, które nie tylko zatrzymują wilgoć w naskórku, ale również dostarczają witamin.

Raz w tygodniu zastosuj też maseczkę nawilżającą (wybierz taką, która zawiera silniej skoncentrowane składniki). Najlepiej zaaplikuj ją wieczorem, aby wykorzystać noc – czas najbardziej intensywnej regeneracji skóry.




Wiosenna regeneracja

Pielęgnacja domowa i właściwa dieta oczywiście są bardzo ważne. Jednak wiosną, kiedy skóra naprawdę potrzebuje silnego odżywienia i regeneracji warto sprezentować jej profesjonalny zabieg, który przywróci jej blask. Jakich zabiegów należy szukać? Przede wszystkim oczyszczających, bo oczyszczenia cera po zimie potrzebuje najbardziej.

Złuszczenie martwych komórek naskórka, usuniecie brudu, łoju i innych zanieczyszczeń pomoże jej prawidłowo funkcjonować. Warto jednak wybrać zabieg, który nie niesie za sobą ryzyka podrażnień i będzie wykonany odpowiednio delikatnie, ale przy tym skutecznie.

– HydraFacial, czyli hydradermabrazja, która łączy hydropeeling próżniowy z aplikacją substancji aktywnych zapewnia efekt silnej eksfoliacji, ale nie podrażnia, ponieważ w procesie oczyszczania nie są stosowanie kryształy diamentowe złuszczające powierzchnię skóry – mówi Agata Nowak, kosmetolog Spa Land.

– Dzięki zastosowaniu opatentowanych jednorazowych końcówek, cała procedura charakteryzuje się wysokim poziomem antyseptyki oraz sprawia, że proces eksfoliacji jest łagodny i delikatny. A co potem? Bezpośrednio po oczyszczeniu skóry warto wykorzystać moment maksymalnego otwarcia porów i zaaplikować bardzo potrzebne skórze substancje aktywne zawierające składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne oraz przeciwutleniacze.

– Kompleksowość działania hydradermabrazji umożliwia szybkie wchłanianie substancji aktywnych, co w rezultacie nawilża i odmładza skórę – to główna przewaga HydraFacial nad pozostałymi metodami oczyszczania i rewitalizacji skóry – dodaje Agata Nowak.

O oczyszczonej, odżywionej i rozświetlonej skórze marzymy nie tylko na wiosnę, ale jest to idealny moment na zadbanie o swój wygląd i przywrócenie zmęczonej po zimie cerze blasku. Efektami będziesz mogła cieszyć się już po pierwszym zabiegu, który trwa zaledwie 30 minut.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ