Powiedz „STOP” pajączkom!



Rozszerzone naczynka krwionośne nie tylko szpecą, ale też szkodzą zdrowiu. Na szczęście można zapobiec tej przypadłości i cieszyć się zdrową, piękną skórą!

Zima to dla wrażliwej cery wyjątkowo trudny czas. Niska temperatura na zewnątrz powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, z kolei ciepło panujące w pomieszczeniach rozszerza je. Takie różnice poważnie nadwyrężają układ krwionośny i prowadzą do powstawania rumienia i pajączków. Na szczęście odpowiedni program pielęgnacyjny może zatrzymać, a nawet cofnąć zmiany w skórze, dzięki czemu powitamy wiosnę ze zdrową, promienną cerą!

Wzmocnienie od wewnątrz

Zimą najlepiej stosować specjalne kremy ochronne, o łagodnej formule. Nawet najlepszy krem nie poprawi jednak funkcjonowania delikatnych naczyń krwionośnych tak, jak rutyna czy hesperydyna:

– Obie te substancje wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i chronią przed dalszymi uszkodzeniami. Jeśli wzbogacimy naszą dietę o produkty takie jak: sok z czarnej porzeczki, kasze, czy cytrusy, skóra odwdzięczy się zdrowym kolorytem i młodszym wyglądem.- poleca doktor Marek Janisz z warszawskiej Kliniki Korona.




Marsz po zdrowie!

Problem popękanych naczynek dotyczy nie tylko osób o wrażliwej cerze, lecz także każdego, kto spędza długie godziny siedząc za biurkiem:
– Skłonność do tej przypadłości jest niestety dziedziczna, dodatkowo, siedzący tryb życia wzmaga powstawanie pajączków na nogach. To problem nie tylko natury estetycznej, ale też zdrowotnej: nieleczone, niepozornie wyglądające pajączki mogą z czasem przeobrazić się w groźne żylaki. – ostrzega doktor Marek Janisz.

Naszym sprzymierzeńcem w walce z pękającymi naczynkami jest zatem ruch, najlepiej w postaci energicznych spacerów czy jazdy na rowerze!

Profesjonalne zabiegi – raz, a dobrze!

Jeśli pajączki coraz bardziej nam dokuczają, to znak, że należy pozbyć się ich stosując zaawansowane metody, takie jak jonoforeza czy sonoforeza!

– Oba te zabiegi dają fantastyczne rezultaty, przy minimalnych skutkach ubocznych. Celem zarówno jonoforezy, jaki sonoforezy jest wprowadzenie w głąb skóry substancji leczniczych, które pomagają zniwelować problem pękających naczynek zarówno na twarzy, jak i na nogach. Każdy z wymienionych zabiegów ma odmienne wskazania oraz przeciwwskazania, dlatego o tym, jakie leczenie wybrać, powinien zadecydować lekarz, po konsultacji z pacjentem. – dodaje doktor Marek Janisz z Kliniki Korona, oferującej profesjonalne wsparcie przy wyborze właściwego zabiegu.

Pajączki są groźne zwłaszcza zimą: różnice temperatur dokuczają naszej cerze, a brak ruchu sprzyja ich powstawaniu na nogach. Warto więc rozprawić się z tym problemem właśnie teraz, po to, by latem bez kompleksów założyć ulubione szorty czy bikini!

Źródło dyskomfortu i wyzwanie estetyczne. Sprawdzone sposoby na trądzik

Trądzik oraz inne niedoskonałości skórne to nie tylko problem estetyczny, ale również źródło dyskomfortu, a nawet obniżenia samooceny i zmniejszenia…
CZYTAJ

Składnik, który wspiera foto protekcję-Super-moc kwasu ferulowego

Kwas ferulowy to substancja o wielu właściwościach. Działa antyoksydacyjnie, przeciwdziała objawom starzenia, zwalcza przebarwienia i… pochłania pewien zakres promieni UV,…
CZYTAJ

5 naturalnych sposobów na zdrowe i piękne włosy

Mieć zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet, niestety nie każda z nas dostała taki prezent od matki natury.…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze – cichy zabójca Twojego mózgu i serca. Ta choroba zwiększa ryzyko wystąpienia udaru aż czterokrotnie!

Blisko 1/3 dorosłych Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze, przy czym ponad 20% kobiet i 40% mężczyzn nie zdaje sobie z…
CZYTAJ

5 faktów o nadciśnieniu, które powinien znać każdy Polak

Nadciśnienie tętnicze to podstępna choroba, która dotyka już ponad 11 milionów Polaków! Niestety leczy się tylko 1/3 z nich. Nadciśnienie…
CZYTAJ

Jak spowolnić wskazówki zegara? Duet: ceramidy i peptydy dla odmłodzenia skóry

Jednym z najważniejszych wyzwań dla skóry o każdej porze roku zdecydowanie jest zapobieganie objawom upływającego czasu. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczowa…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym – ale czy na pewno? Mimo że sytuacja…
CZYTAJ

Witamy wiosenną symfonię smaków

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, przynosząc ze sobą świeżość, kolorowe pejzaże i bogactwo aromatów. To idealny…
CZYTAJ

Siekane kotleciki z kurczaka z kolorowym ryżem

Siekane kotleciki z kurczaka mają złocisty kolor, są chrupiące i pełne wartościowych dodatków, np. w postaci marchewki czy cukinii. Podane…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób wpływających zarówno na długość naszego życia, jak i…
CZYTAJ

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Nadciśnienie tętnicze – cichy zabójca Twojego mózgu i serca. Ta choroba zwiększa ryzyko wystąpienia udaru aż czterokrotnie!

Blisko 1/3 dorosłych Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze, przy czym ponad 20%…
CZYTAJ

5 faktów o nadciśnieniu, które powinien znać każdy Polak

Nadciśnienie tętnicze to podstępna choroba, która dotyka już ponad 11 milionów Polaków!…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ