Wybierz swoją broń w walce z cellulitem



Cellulit dokucza większości z nas, jednak nie musimy się z nim godzić. Współczesna medycyna estetyczna dostarcza nam szereg nowoczesnych zabiegów, które skutecznie pozwalają pozbyć się pomarańczowej skórki, a dodatkowo ujędrnić ciało i wymodelować sylwetkę. Wraz z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova poznajemy szczegóły takich zabiegów.

 

Cellactor

Opatentowana przez firmę Storz głowica do zabiegu Cellactor pozwala wykorzystywać fale akustyczne do walki z cellulitem i nadmiarem niechcianego tłuszczyku. Siła fal pobudza przepływ krwi we wszystkich warstwach tkanki, co powoduje jej dotlenienie, odżywienie oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego. Podczas zabiegu uzyskujemy efekt rozbijania tkanki, pobudzenia krążenia jak i stymulację naturalnych procesów metabolizmu, co skutkuje widoczną redukcją cellulitu” – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Endermologia

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki oraz komorę ssącą. Podczas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium. W trakcie masowany fałd skóry jest zasysany i ugniatany, co stymuluje proces lipolizy. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a jego skuteczność potwierdziły badania kliniczne. Można stosować go w różnych stadiach cellulitu, a także w celu wymodelowania sylwetki, ujędrnienia skóry po odchudzaniu, poprawy krążenia krwi i limfy, eliminacji toksyn oraz rozluźnienia napiętych mięśni” – dodaje dr Ewa Rybicka.




Lipoliza iniekcyjna

To zabieg, który polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej preparatu niszczącego komórki tłuszczowe. Metoda ta sprawdza się gdy chcemy wymodelować konkretne górne lub dolne partie ciała, albo poprawić kontur żuchwy i pozbyć się podwójnego podbródka. Zalety lipolizy iniekcyjnej wykonywanej preparatem Aqualyx to niewielki dyskomfort, mała bolesność, niewielkie ryzyko powikłań, skuteczność oraz pewność, że używamy preparatu bezpiecznego, czyli z certyfikatami bezpieczeństwa.

Kriolipoliza

Kriolipoliza polega na ochłodzeniu tkanki tłuszczowej do co najmniej -3 st. C przez minimum 50 minut. Zabieg przebiega w kilku etapach, jest bezpieczny i nie grozi odmrożeniem. W jego trakcie skóra najpierw jest rozgrzewana, aby uwolniły się lipidy z komórek tłuszczowych, a następnie chłodzona. Jednocześnie utrzymywane jest niedokrwienie, co uławia selektywne działanie na tkankę tłuszczową, a także chroni tkankę podskórną i naczynia przed uszkodzeniem” – wyjaśnia dr Rybicka. W ten sposób można pozbyć się 25-30% tkanki tłuszczowej podskórnej w danej okolicy. Na pełen efekt zabiegu trzeba poczekać około 12 tygodni.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ