Wybierz swoją broń w walce z cellulitem



Cellulit dokucza większości z nas, jednak nie musimy się z nim godzić. Współczesna medycyna estetyczna dostarcza nam szereg nowoczesnych zabiegów, które skutecznie pozwalają pozbyć się pomarańczowej skórki, a dodatkowo ujędrnić ciało i wymodelować sylwetkę. Wraz z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova poznajemy szczegóły takich zabiegów.

 

Cellactor

Opatentowana przez firmę Storz głowica do zabiegu Cellactor pozwala wykorzystywać fale akustyczne do walki z cellulitem i nadmiarem niechcianego tłuszczyku. Siła fal pobudza przepływ krwi we wszystkich warstwach tkanki, co powoduje jej dotlenienie, odżywienie oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego. Podczas zabiegu uzyskujemy efekt rozbijania tkanki, pobudzenia krążenia jak i stymulację naturalnych procesów metabolizmu, co skutkuje widoczną redukcją cellulitu” – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Endermologia

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki oraz komorę ssącą. Podczas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium. W trakcie masowany fałd skóry jest zasysany i ugniatany, co stymuluje proces lipolizy. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a jego skuteczność potwierdziły badania kliniczne. Można stosować go w różnych stadiach cellulitu, a także w celu wymodelowania sylwetki, ujędrnienia skóry po odchudzaniu, poprawy krążenia krwi i limfy, eliminacji toksyn oraz rozluźnienia napiętych mięśni” – dodaje dr Ewa Rybicka.




Lipoliza iniekcyjna

To zabieg, który polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej preparatu niszczącego komórki tłuszczowe. Metoda ta sprawdza się gdy chcemy wymodelować konkretne górne lub dolne partie ciała, albo poprawić kontur żuchwy i pozbyć się podwójnego podbródka. Zalety lipolizy iniekcyjnej wykonywanej preparatem Aqualyx to niewielki dyskomfort, mała bolesność, niewielkie ryzyko powikłań, skuteczność oraz pewność, że używamy preparatu bezpiecznego, czyli z certyfikatami bezpieczeństwa.

Kriolipoliza

Kriolipoliza polega na ochłodzeniu tkanki tłuszczowej do co najmniej -3 st. C przez minimum 50 minut. Zabieg przebiega w kilku etapach, jest bezpieczny i nie grozi odmrożeniem. W jego trakcie skóra najpierw jest rozgrzewana, aby uwolniły się lipidy z komórek tłuszczowych, a następnie chłodzona. Jednocześnie utrzymywane jest niedokrwienie, co uławia selektywne działanie na tkankę tłuszczową, a także chroni tkankę podskórną i naczynia przed uszkodzeniem” – wyjaśnia dr Rybicka. W ten sposób można pozbyć się 25-30% tkanki tłuszczowej podskórnej w danej okolicy. Na pełen efekt zabiegu trzeba poczekać około 12 tygodni.

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ