Delikatna pielęgnacja i stylizacja brwi



Z powodu złej regulacji, stresu, hormonów czy chorób, nasze brwi nie zawsze wyglądają tak jakbyśmy chciały. Wówczas pomocne będą wypełniacze brwi, które nie tylko przyciemniają i nabłyszczają, ale też optycznie wypełniają brwi, regulując ich kształt. Warto, aby miały kremową konsystencję, a w ich składzie znajdował się olejek arganowy i wosk pszczeli.

Przyczyny wypadania brwi.

Każdy włos ma określony czas życia, po którym wypada, a w jego miejsce rośnie nowy. Jednak na nadmierne wypadanie brwi, które jest nienaturalnym procesem, skarży się wiele kobiet. Do głównych przyczyn łysienia brwi zalicza się:

1. Nieprofesjonalna regulacja.

Gdy wyrwiemy włosek z cebulką, będzie odrastał powoli, nawet 2 tygodnie. Jednak odrastają one określoną ilość razy, czyli w pewnym momencie mieszki włosowe stracą aktywność i już nigdy nie odrosną. Źle wykonana depilacja woskiem może znacznie zmniejszyć ilość włosków. Dlatego powinniśmy regulować brwi tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba i w określonych obszarach. Decydujmy się na zabieg regulacji, który będzie wykonywany przez profesjonalistkę.

2. Stres.

Pod wpływem długotrwałego i intensywnego stresu, organizm wydziela zwiększone ilości kortyzolu. Hormon ten może zaburzać wiele funkcji naszego organizmu, np. powodować wypadanie brwi. Często problem wypadania kończy się, gdy okres nadmiernego stresu mija.

3. Zaburzenia metabolizmu.

Wraz z wiekiem metabolizm działa coraz wolniej, co zaburza równowagę naszego organizmu. Włosy rosną wolniej niż wtedy, gdy byliśmy młodsi. Do tego ilość włosów, które wypadają przerasta ilość nowych, które się pojawiają.

4. Hormony tarczycy.

Jednym z charakterystycznych objawów skórnych, które towarzyszą niedoczynności tarczycy jest wypadanie włosów, a także ich suchość i łamliwość, co dotyczy również brwi. Powinno ono ulec zahamowaniu po wyrównaniu zaburzeń czynności tarczycy.

5. Choroby.

Wypadanie rzęs i brwi powoduje np. atopowe zapalenie skóry, które może rozwijać się na powiekach. Przyczyną mogą być także infekcje grzybicze i pasożytnicze, np. nużeńcem, który bytuje w okolicach gruczołów łojowych i torebek włosowych. Pozostałe choroby mogące wywołać łysienie to zapalenie spojówek lub brzegów powiek, cukrzyca, choroby wątroby, toczeń rumieniowaty czy łojotokowe zapalenie skóry.




6. Pozostałe przyczyny.

Łysienie brwi i rzęs wywoływać mogą także: reakcje alergiczne na kosmetyki do oczu, niezmywanie makijażu na noc lub zbyt mocne pocieranie w czasie demakijażu, niektóre leki (szczególnie na zapalenie stawów), niedobór witamin i minerałów czy spadek odporności.

Z pomocą wypełniacz brwi.

Z myślą o osobach, które chciałyby mieć brwi bardziej regularne i wyraziste, laboratorium polskiej firmy kosmetycznej Coloris, stworzyło wypełniacz brwi Inveo, w kolorze czarnym i brązowym. Pozwala na łatwą i szybką stylizację brwi, zapewnia długotrwałe wykończenie makijażu. Dzięki niemu nie tylko przyciemnimy i nabłyszczymy, ale również optycznie wypełnimy brwi, regulując w ten sposób ich kształt.

Olejek arganowy i wosk pszczeli.

Formuła wypełniacza wzbogacona została o olejek arganowy, który dzięki wysokiej zawartości witaminy E, wpływa pozytywnie na rzęsy i brwi. Odżywia je i nawilża, wpływa na lepsze ukorzenienie cebulek i pogrubia włoski. Poza tym stymuluje szybszy wzrost i zmniejsza ich wypadanie.

Innym składnikiem wypełniacza jest wosk pszczeli, który jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki niemu kosmetyki lepiej się rozprowadzają i wchłaniają. Nadaje brwiom połysk, a także wygładza rozdwajające się końcówki.

Krem i szczoteczka.

Kremowa konsystencja i wyprofilowana szczoteczka pozwalają na łatwą i precyzyjną aplikację, której efekt utrzymuje się przez cały dzień. Praktycznie możemy pokryć wypełniaczem każdy włosek oddzielnie. Rozprowadzamy go równomiernie po włoskach, uzyskując jednolity efekt bez smug, grudek, ani uczucia sztywności.

Sposób użycia.

Wyjmujemy szczoteczkę z opakowania. Poczynając od nasady włosków, nakładamy preparat na brwi, poprzez delikatne pociągnięcia, muśnięcia. Pamiętajmy, aby nie dociskać szczoteczki, tak by preparat był tylko na włoskach, a nie dotykał skóry. Następnie pozostawiamy do wyschnięcia, później można jeszcze delikatnie rozczesać brwi. Preparat usuwają standardowe kosmetyki do demakijażu.

Nawet najlepiej wykonanemu makijażowi oka, będzie czegoś brakować bez odpowiedniej oprawy brwi. Dlatego warto spróbować nowych metod, które postawią kropkę nad i, jeśli chodzi o oprawę naszych oczu.

Link do wypełniacza brwi Inveo http://coloris.sklep.pl/index.php?cPath=0_5_43

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ