Jakie kolory powinny nosić blondynki?



Dobór makijażu oraz ubioru nie powinien zależeć jedynie od aktualnej mody czy własnych upodobań. Aby czuć się świetnie i wyglądać znakomicie, należy również dobrać barwy do swojego typu urody. Inne bowiem kolory pasują brunetkom, szatynkom czy blondynkom. Jeśli masz jasne włosy, sprawdź jakie barwy powinny wybierać blondynki.

 

Podobno mężczyźni wolą blondynki. Niezależnie od tego, ile w tym stwierdzeniu jest prawdy, Marilyn Monroe grająca w filmie o takim właśnie tytule, była przykładem kobiety, która makijażem i ubiorem potrafiła znakomicie podkreślić walory swojej urody. Blond włosy sprawiają, że wygląda się młodziej, a cera promienieje. Jakie jednak kolory powinny nosić blondynki?

Pani wiosna i pani lato

Wedle teorii koloru oraz klasyfikacji typów urody, blondynki są zazwyczaj wiosną lub latem. To właśnie dla tych typów urody, cechą charakterystyczną są jasne odcienie włosów. Mogą być one chłodne np. platynowe, jak w przypadku kobiet wiosen.

Mogą być także ciepłe np. w kolorze słomy – takie włosy mają kobiety o typie urody lato. To właśnie ten podział na chłodny i ciepły odcień blondu decyduje o tym, jakie barwy będą się dobrze komponować z urodą. A jeśli lato to właśnie Twój typ urody, na https://blog.tagomago.pl/typ-urody-lato-jaki-makijaz-i-kolor-wlosow/ znajdziesz praktyczne wskazówki stylizacyjne i makijażowe.

jakie-kolory-powinny-nosic-blondynki-1

Ciepłe odcienie

Słoneczny odcień włosów idący w parze z brzoskwiniową karnacją oraz ciemnymi oczami to tzw. ciepła blondynka. Do tego typu urody znakomicie pasować będą jasne i żywe barwy – soczysty pomarańcz, intensywna zieleń, piaskowa żółć. Ponadto blondynka o ciepłym odcieniu włosów i karnacji będzie wyglądać znakomicie w ubraniach w kolorze świeżej moreli. Dobrym rozwiązaniem będą także złociste kolory. Dopełnieniem stylizacji blondynki o ciepłym typie urody będzie intensywnie czerwona pomadka na ustach.



Zimne odcienie

Blondynki o chłodnym typie urody to posiadaczki bardzo jasnych włosów. Ich cera jest wręcz porcelanowa, a kolor białek oczu wyraźnie kontrastuje z barwą źrenic. Panie, które charakteryzuje powyższy opis powinny stawiać na delikatne zestawienia kolorystyczne, które będą dobrze współgrały z ich efemerycznym wyglądem.

Doskonałą receptą na udaną stylizację będą pastelowe kolory – blady róż czy delikatna mięta idealnie podkreślą delikatną karnację. Ponadto chłodny blond będzie efektownie komponować się z wszelkimi odcieniami niebieskiego – od błękitu, poprzez kobalt, a na granacie skończywszy.

W makijażu idealnym uzupełnieniem chłodnego blond będą stonowane szarości cieni do powiek oraz zgaszony róż błyszczyka lub pomadki do ust.

jakie-kolory-powinny-nosic-blondynki-2

Klasyka dla blondynek

Doskonałym rozwiązaniem w przypadku obu typów blondynek – zarówno chłodnych, jak i ciepłych, będzie modowa klasyka, czyli czerń. Barwa ta będzie doskonale kontrastować z jasnymi włosami oraz cerą, dodatkowo je podkreślając. Sprawa jest bardziej skomplikowana w przypadku bieli. O ile w przypadku ciepłych blondynek wygląda ona znakomicie, o tyle w przypadku pań o chłodnym typie urody, biel może potęgować wrażenie bladości cery.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ