Marzysz o idealnie dobranych perfumach? Sprawdź nasze wskazówki



Perfumy skrojone na miarę naszej osobowości – która kobieta nie marzy, by każdego dnia otulać się takim zapachem? Dobrze dobrane perfumy mogą bowiem stać się naszą drugą skórą, definiować nasze upodobania i podkreślać charakter. Jeśli jednak wciąż szukasz tej idealnej kompozycji, ten krótki przewodnik pomoże ci odnaleźć się w świecie perfum.

 

Z pewnością każdy z nas zna osobę, która dobiera perfumy pod wpływem chwili i obecnego nastroju. W gronie naszych znajomych bez wątpienia nie brakuje także tych, którzy są wierni jednemu zapachowi od lat. To, do której grupy się zaliczasz, nie ma jednak większego znaczenia – w każdym z tych przypadków warto poświęcić trochę czasu na poznanie różnych rodzajów perfum.

 

Rodzaje zapachów

Podstawowy podział wyróżnia cztery rodzaje zapachów: kwiatowe, cytrusowe, orientalne i szyprowe. Najpopularniejszą grupą perfum są zapachy o wiodących nutach kwiatowych. Akordy przywołujące na myśl konkretny kwiat lub cały bukiet urzekają swą delikatnością i subtelnością, zaś połączone z nutami owocowymi czy drzewnymi, jak w przypadku perfum Donna Karan https://tagomago.pl/producent/83/donna-karan/, zaskakują swoją głębią i zmysłowym charakterem.

Spore grono fanów mają również zapachy cytrusowe. Perfumy zawierające olejki eteryczne tłoczone z cytryny, limetki czy bergamotki uznawane są za niezwykle orzeźwiające, a ponadto dodają energii i poprawiają nastrój.

marzysz-o-idealnie-dobranych-perfumach-donna-karan-1

Z kolei w obrębie zainteresowań zwolenników intensywnych, mocnych zapachów znajdować się będą głównie perfumy orientalne. Aromaty wanilii, drzewa sandałowego, piżma, ambry i cedru, jak również cynamonu, gałki muszkatołowej czy goździków występują w nich zdecydowanie najczęściej, choć bywają też łączone z nutami kwiatowymi i owocowymi.

Ostatnią grupą są zapachy szyprowe. Powstają one na bazie aromatu mchu dębowego, który komponowany jest między innymi z paczulą, różą i żywicą, przez co są dość ciężkie, ale zarazem bardzo intensywne.



Perfumy na miarę charakteru

Zgodnie z podstawową zasadą, perfumy powinny pasować przede wszystkim do pory dnia i okazji. Mimo to, poszukując idealnego zapachu, nie możemy nie wziąć pod uwagę dominujących cech naszego charakteru.

Romantyczki z reguły fantastycznie czują się w perfumach kwiatowych, które podkreślają ich wrodzoną subtelność i niewinność. Połączone z nutami owocowymi nabierają niezwykle oryginalnego charakteru, a także tworzą wokół właścicielki delikatną aurę tajemniczości.

marzysz-o-idealnie-dobranych-perfumach-donna-karan-3

Elegantkom natomiast poleca się głównie klasyczne zapachy, niemniej świetnie egzamin zdadzą także intensywne, orientalne aromaty z wiodącą nutą piżma, kardamonu, cynamonu czy mchu dębowego.

Urodzone uwodzicielki powinny stawiać na zmysłowe, intensywne i trwałe zapachy – nuty kwiatowe czy owocowe mogą okazać się dla nich zbyt delikatne. W tej roli fantastycznie odnajdują się perfumy z dominującym akordem jaśminu, skomponowanym z miodową nutą ylang-ylang i mleczną gardenią.

W ofercie perfumerii nie zabrakło oczywiście miejsca na perfumy dla sportsmenek. Kobiece wulkany energii powinny sięgać przede wszystkim po orzeźwiające i dodające świeżości zapachy, na które składają się głównie aromaty owoców cytrusowych.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ