Płasaki brzuch, ćwiczenia i porady.



Każda kobieta chce miec ładną i zgrabną sylwetkę a co za tym idzie, piękny płaski brzuch. Nie wystarczy stosowac liczne diety. Trzeba przede wszystkim zadbac o odpowiedni zestaw cwiczeń, który pomoże nam uzyskac wymarzony pieknego i płaskiego brzucha. 

modanaurode.pl  -  plaski brzuch - cwiczenie 1-sze

Musimy położyc się na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę zachowując przy tym kąt 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas cwiczenia, unosimy  barki bez odrywania tułowia od podłoża. Ten moment cwiczenia to  moment największego napięcia mięśni, w tej pozycji musimy wytrzymac około 3 sekundy.



modanaurode.pl  -  plaski brzuch - cwiczenie 2-ie

Cwiczenie 2-ie przypomina cwiczenie na płaski brzuch wyżrj wymienione. Czyli kładziemy się na płaskim podłożu, ale w tym cwiczeniu  unosimy jednocześnie obie nogi zachowujac odpowiedni kąt nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymujemy w takiej pozycji 3 sekundy podczas których zachowane jest maksymalnie napięcie mięśniowe.

modanaurode.pl  -  plaski brzuch - cwiczenie 3-ie

To cwiczenie dokładnie przypomina 2 w/w cwiczenia.Jedynie różnica polega na tym, że ręce  nie są trzymane wzdłuż tułowia, a splatamy je na karku. Musimy pamietac jak przy poprzednich cwiczeniach o 3 sekundowym napieciu miesni.

modanaurode.pl  -  plaski brzuch - cwiczenie 4-te

Cwiczenie numer 4 jest połączeniem ćwiczeń numer 2 i 3. Polega na podnoszeniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i utrzymaniu w pozycji napięcia mięśniowego przez  3 sekundy.

modanaurode.pl  -  plaski brzuch - cwiczenie 5-te

W tym cwiczeniu musimy pamiętac by zapleśc ręce na karku i unieś klatkę piersiową. W ten sam sposób jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnosimy raz jedną, raz drugą nogę, ale w tym wypadku nie zatrzymujemy ich w momencie największego napięcia mięśni, a wykonujemy  rowerek  zmieniając na przemian nogi 10 do 20 razy.

modanaurode.pl  -  plaski brzuch - cwiczenie 6-te

W tym cwiczeniu musimy unieśc część barkową tułowia, zarazem podnosząc  obie nogi. W tej pozycji musimy wytrzymac  przez 5 sekundy.

Musimy  pamiętać, że czas wykonana wszystkich   ćwiczeń czas ich robienia nie powinien przekraczać wiecej 45 minut. Jest to konsekwencja systematyczności czyli  każdego kolejnego dnia zwiększamy intensywność treningu , po 15 dniach powinniśmy zwiększyc  tempo wykonywania ćwiczeń.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ