Jędrna skóra ramion. Urodo, wróć! Laser na ratunek zwiotczałym ramionom…



Pozbawiona jędrności skóra ramion jest jednym z częstych powodów, dla których kobiety decydują się odwiedzić gabinet medycyny estetycznej.

Wśród nieinwazyjnych zabiegów skutecznie rozprawiających się z tzw. motylkami znajduje się terapia światłem.

Jędrna skóra ramion? – wiotka skóra w parze z przebarwieniami

Na przebiegające wielotorowo procesy starzenia naszego organizmu mamy ograniczony wpływ. Warto jednak wiedzieć, że zwiotczenie mięśni i zanik elastyczności skóry w okolicy ramion dotyczy osób w różnym wieku. Z tym mankamentem urody z racji wieku zmagają się oczywiście 40- lub 50-latkowie, ale również panie, które straciły sporą ilość kilogramów, a nawet ludzie młodzi preferujący siedzący tryb życia lub narażeni na przedwczesne procesy starzenia.

Niekiedy marzenia o sprężystych i kształtnych ramionach rozbudza w nas hollywoodzka moda na brachioplastykę, czyli operacją plastyczną ramion. Tego rodzaju ingerencja w zaawansowanych przypadkach przynosi oczekiwane rezultaty, ale pozostawia przy tym pokaźne blizny. Najlepszą profilaktyką pozostają regularne ćwiczenia fizyczne, raczej wzmacniające i poprawiające elastyczność mięśni niż te budujące masę.

Stosowane doraźnie masaże czy kosmetyki mogą wykazać jedynie działanie wspomagające wobec zwiotczałej skóry ramion, której nieatrakcyjność nierzadko wzmagają plamy posłoneczne czy rozszerzone naczynka. Na gimnastykę nie zawsze wystarcza nam jednak czasu bądź sił, dlatego alternatywnym sposobem jest nieinwazyjne fotoodmładzanie, np. w formie kompleksowego programu ReFirme.



Lecznicze i odmładzające właściwości światła

Unikalna procedura ReFirme opracowana przez firmę Syneron-Candela obejmuje zarówno wyrównanie kolorytu skóry, jak i jej ujędrnienie oraz wygładzenie

. – Na całość programu ReFirme składają się dwa etapy kuracji przeprowadzone z wykorzystaniem kolejno: aplikatora IPL oraz Sublime. Zabieg może być wykonywany na całym ciele, w tym na ramionach. Łączenie obu etapów w jednym zabiegu pozwala znacznie rozszerzyć zakres oddziaływania na skórę, a jednocześnie zaoszczędzić czas – wyjaśnia Krzysztof Makarski, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Szeroki program fotoodmładzania w trakcie jednej sesji jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii elős. Równoczesne nagrzewania jednego obszaru ciała energią światła i prądem RF pozwala niwelować różnorodne procesy starzenia się skóry w sposób skuteczny, a zarazem bezpieczny.

Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu, a powrót do codziennych zajęć natychmiastowy.

– Przywrócenie jędrności ramionom w etapie Sublime wiąże się z głębokim (3,5 mm) podgrzewaniem warstw skóry tak, aby pobudzić włókna kolagenowe odpowiedzialne za właściwe napięcie skóry, ale w żaden sposób nie naruszyć naskórka. Kompleksowa procedura ReFirme różni się więc znacznie od tradycyjnych metod fotoodmładzania – dodaje specjalista. Aby cieszyć się sprężystą i jędrną skórą ramion, kurację należy powtórzyć trzykrotnie w odstępie 3 tygodni, a po upływie pół roku poddać się tzw. zabiegowi przypominającemu.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ