Jak skutecznie zmniejszyć zmarszczki?



Jak skutecznie zmniejszyć zmarszczki? Bożena Seidel, Koordynator SPA z Hotelu Natura Residence:

Zmarszczki spędzają wielu kobietom sen z powiek – każda z nas chce zatrzymać młodość jak najdłużej. I choć bardziej liczy się to, na ile lat się czujemy, to wygląd potrafi nas zdradzić. Niestety, starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Ale nie wszystko stracone! W gabinetach kosmetycznych i SPA znajdziemy wiele nieinwazyjnych zabiegów, które pozwolą nam nieco zredukować zmarszczki.

Z biegiem lat aktywność komórkowa spowalnia, maleją więc zdolności regeneracyjne organizmu. Jedną z pierwszych oznak starzenia się skóry jest jej suchość. Stąd blisko już do odwodnienia, które pociąga za sobą zmniejszenie elastyczności. Tak pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Jeśli więc chcemy im zapobiegać lub zmniejszyć ich widoczność, podstawą jest nawilżenie.

Tu doskonale sprawdzają się profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne takie jak Advanced Biogen, które intensywnie regenerują i wzmacniają cerę zmęczoną i wymagającą, przez co aktywizują jej naturalne funkcje, intensywnie ją wygładzają, poprawiają kontur oraz owal twarzy. Warto też skusić się na zabieg A’la Nefretete przywracający równowagę gospodarce hydrolipidowej i stabilizujący naturalny płaszcz ochronny skóry. Dzięki nim zmarszczki spowodowane przesuszeniem zostają wygładzone.



Wraz z wiekiem cera staje się cienka i szorstka w dotyku – uwidaczniają się tzw. kurze łapki. Winne jest temu spowolnienie metabolizmu komórkowego, które z kolei prowadzi do spadku tempa namnażania się keratynocytów czyli najogólniej mówiąc – komórek naskórka. I na to znalazł się sposób. Dziś zabiegi typu anty-aging są w stanie spłycić zmarszczki już w 15 minut, a efekty widoczne są gołym okiem. Jednym z nich jest oparty na ultranowoczesnych odkryciach morskiej biotechnologii perfekcyjnie odmładzający Pionniere XMF. Polega on na specjalnym masażu liftingującym opracowanym przez ekspertów osteopatii. Kuracja nie dość, że pożyteczna, to jeszcze przyjemna – jednocześnie intensywnie ujędrnia i głęboko relaksuje.

W tak zwanym wieku dojrzałym dochodzi do zaburzenia owalu twarzy. Skóra staje się wiotka z uwagi na ograniczoną aktywność fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej odpowiedzialnych za syntezę  kolagenu i elastyny – włókien, które zapewniają elastyczność. Także i na tę przypadłość znajdziemy całą masę zabiegów: zastrzyk młodości, 3D lifting treatment, HSR Firming i lifting bez użycia skalpela mamy zapewniony.

Szukając u siebie pierwszych oznak starzenia czy obserwując ich pogłębianie się nie możemy zapominać, że na stan naszej skóry w dużej mierze wpływa zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta. Nie bez znaczenia są uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, a także czynniki zewnętrzne – promieniowanie UV, używki czy zanieczyszczenie środowiska. Powinniśmy też zadbać o naszą kondycję. Pamiętajmy – w zdrowym ciele, zdrowy duch – to aktualne bez względu na metrykę.

***

Hotel Natura Residence**** Business&SPA to nie tylko baza noclegowa. W niezwykłym otoczeniu lasu i jezior na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajduje się również Waters SPA, restauracja, klub muzyczny oraz sale konferencyjne. Hotel Natura Residence**** Business&SPA to prestiż, nowoczesność, styl i elegancja. Tu prosta forma splata się z nowoczesnością, a przede wszystkim z naturą. Miejsce to sprzyja aktywnym formom spędzania czasu wolnego. Hotel sąsiaduje z rezerwatem przyrody, malowniczym jeziorem i lasem sosnowym, co tworzy niezwykły klimat w sercu Śląska. Hotel Natura Residence**** Business&SPA jest laureatem wielu nagród, takich jak: Złoty Standard Obsługi Klienta, Quality International 2012 w kategorii Usługi, Srebrna Pieczęć Natury 2012 w konkursie na Najlepszy Ośrodek Odnowy Biologicznej w Polsce w kategorii SPA w plenerze (II miejsce) czy Best Hotel Award w kategorii Hotel 4* na Śląsku (II miejsce). Należy on także do prestiżowego klubu Polish Prestige Hotels and Resorts, który skupia wokół siebie polskie hotele dbające o najwyższy standard usług.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ