Lewatywa a odchudzanie, prawdy i mity.



#Lewatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania, wszelkich zanieczyszczeń z  jelita grubego. Lewatywa polega na wlewaniu płynu do jelita grubego poprzez odbyt. Większośc z nas, zastanawia się czy, zabieg usuwania zanieczyszczeń z jelita grubego jest bezpieczny i czy nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji? W tym artykule postaramy się odpowiedziec na kilka podstawowych pytań, oraz przybliżyć zagadnienie „Lewatywa”. 

Wykonanie lewatywy.

W dzisiejszych czasach lewatywa nie jest wykonywana na taką skalę jak w dawnych czasach, z prostej przyczyny, dzisiejsza medycyna pozwala nam oczyszczac jelito grube poprzez zażywanie specjalnych tabletek, suplementów diety, które mają za zadanie oczyścic jelito. Obecnie na wykonanie lewatywy decydują się ludzie, którzy uważają iż ten zabieg pomoże im schudnąc. Fakt jest faktem iż po tym zabiegu osoby, które wykonały lewatywę maja kilka kilogramów mniej, a to na skutek oczyszczenie wszystkich złogów jakie zalegały w jelicie grubym




Robic nie robic lewatywę?

Jak donoszą badania w jelicie grubym u osób w średnim wieku może zalegac nawet do 15 kilogramów różnego rodzaju złogów. Specjaliści zalecaja lewatywę w celu nie tylko oczyszczenia organizmu, ale też poprawia to nasz metabolizm. W celu oczyszczenia jelita grubego, możemy spożywać błonnik, jednak nie jest on tak skuteczny w oczyszczaniu jak sama lewatywa.

Jak lewatywa to kiedy?

Specjaliści zalecają przeprowadzenie lewatywy, w poniższych przypadkach:

Gdy cierpimy na nasilające się wzdęcia lub zaparcia, jesteśmy rozdrażnieni, mamy gorsze samopoczucie. Wykonanie lewatywy wskazane tez jest przy dolegliwości nieprzyjemnego zapachu z ust, także w przypadku gdy cierpimy na bóle brzucha, skurcze jelit.

Dodatkowo #lewatywa też jest wskazana w przypadku choroby nerek, tarczycy, przy dolegliwościach z cerą, tzn. mamy liczne wypryski i wągry.

Lewatywa jest doceniania głównie przez ludzi opierających się na naturalnej medycynie. Uważają oni bowiem iż zabieg pozwala uwolnic nasz organizm od różnego rodzaju toksyn i zanieczyszczeń.

Są tez i przeciwnicy, uważają bowiem iż lewatywa to nic dobrego, iż jest to zabieg proponowany przez różnego rodzaju „fabryki piekności”, który pozwala na szybkie zrzucenie paru kilogramów. Częste zabiegi mogą prowadzic do wypłukiwania flory bakteryjnej oraz do podrażnienia śluzówki.

Gdzie i jak przeprowadzic zabieg?

Aby wykonac lewatywę wcale nie musimy udawac się do specjalistycznych gabinetów. Możemy taki zabieg wykonac w domu , uzywając do tego specjalnych zestawów jakie możemy nabyc w aptece. Sam zabieg nie jest bolesny, po zaaplikowaniu płynu, będziemy odczuwali parcie, przypominające biegunkę. Towarzyszący „zapach” (raczej ta woń nie należy do najmilszych), jest naprawdę nieprzyjemny, ponieważ usuwane są wszystkie złogi z jelita grubego.

Przeciwwskazaniem jest wykonanie zabiegu u osób które cierpią na choroby jelita grubego, hemoroidy i innych chorób związanych z jelitem grubym. Przed pierwszym zabiegiem warto skonsultowac się z lekarzem i dowiedziec się czy istnieją jakieś przeciwwskazania.

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i profilaktyka na błoniach PGE Narodowego w weekend 25-26 stycznia 2025 r.

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i…
CZYTAJ

Niacyna i biotyna zimą Moc witamin B dla nawilżenia i regeneracji

Zima to czas, kiedy skóra jeszcze bardziej niż zwykle potrzebuje dogłębnej regeneracji i nawilżenia. Zmęczenie po lecie i trudne warunki…
CZYTAJ

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ