Lewatywa a odchudzanie, prawdy i mity.



#Lewatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania, wszelkich zanieczyszczeń z  jelita grubego. Lewatywa polega na wlewaniu płynu do jelita grubego poprzez odbyt. Większośc z nas, zastanawia się czy, zabieg usuwania zanieczyszczeń z jelita grubego jest bezpieczny i czy nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji? W tym artykule postaramy się odpowiedziec na kilka podstawowych pytań, oraz przybliżyć zagadnienie „Lewatywa”. 

Wykonanie lewatywy.

W dzisiejszych czasach lewatywa nie jest wykonywana na taką skalę jak w dawnych czasach, z prostej przyczyny, dzisiejsza medycyna pozwala nam oczyszczac jelito grube poprzez zażywanie specjalnych tabletek, suplementów diety, które mają za zadanie oczyścic jelito. Obecnie na wykonanie lewatywy decydują się ludzie, którzy uważają iż ten zabieg pomoże im schudnąc. Fakt jest faktem iż po tym zabiegu osoby, które wykonały lewatywę maja kilka kilogramów mniej, a to na skutek oczyszczenie wszystkich złogów jakie zalegały w jelicie grubym




Robic nie robic lewatywę?

Jak donoszą badania w jelicie grubym u osób w średnim wieku może zalegac nawet do 15 kilogramów różnego rodzaju złogów. Specjaliści zalecaja lewatywę w celu nie tylko oczyszczenia organizmu, ale też poprawia to nasz metabolizm. W celu oczyszczenia jelita grubego, możemy spożywać błonnik, jednak nie jest on tak skuteczny w oczyszczaniu jak sama lewatywa.

Jak lewatywa to kiedy?

Specjaliści zalecają przeprowadzenie lewatywy, w poniższych przypadkach:

Gdy cierpimy na nasilające się wzdęcia lub zaparcia, jesteśmy rozdrażnieni, mamy gorsze samopoczucie. Wykonanie lewatywy wskazane tez jest przy dolegliwości nieprzyjemnego zapachu z ust, także w przypadku gdy cierpimy na bóle brzucha, skurcze jelit.

Dodatkowo #lewatywa też jest wskazana w przypadku choroby nerek, tarczycy, przy dolegliwościach z cerą, tzn. mamy liczne wypryski i wągry.

Lewatywa jest doceniania głównie przez ludzi opierających się na naturalnej medycynie. Uważają oni bowiem iż zabieg pozwala uwolnic nasz organizm od różnego rodzaju toksyn i zanieczyszczeń.

Są tez i przeciwnicy, uważają bowiem iż lewatywa to nic dobrego, iż jest to zabieg proponowany przez różnego rodzaju „fabryki piekności”, który pozwala na szybkie zrzucenie paru kilogramów. Częste zabiegi mogą prowadzic do wypłukiwania flory bakteryjnej oraz do podrażnienia śluzówki.

Gdzie i jak przeprowadzic zabieg?

Aby wykonac lewatywę wcale nie musimy udawac się do specjalistycznych gabinetów. Możemy taki zabieg wykonac w domu , uzywając do tego specjalnych zestawów jakie możemy nabyc w aptece. Sam zabieg nie jest bolesny, po zaaplikowaniu płynu, będziemy odczuwali parcie, przypominające biegunkę. Towarzyszący „zapach” (raczej ta woń nie należy do najmilszych), jest naprawdę nieprzyjemny, ponieważ usuwane są wszystkie złogi z jelita grubego.

Przeciwwskazaniem jest wykonanie zabiegu u osób które cierpią na choroby jelita grubego, hemoroidy i innych chorób związanych z jelitem grubym. Przed pierwszym zabiegiem warto skonsultowac się z lekarzem i dowiedziec się czy istnieją jakieś przeciwwskazania.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ