Zioła i owoce. Kolory i aromaty. Pyszna porcja słodyczy z orzeźwiającym aromatem!



Cukierki ziołowe o smaku lawendy i borówki. Pola lawendy, las pełen borówek – skojarzenia zapachów i obrazów są jak najbardziej na miejscu. Zioła i owoce. Kolory i aromaty. Czy tylko?

Ziołowe cukierki Verbena o smaku lawendy i borówki to pyszna porcja słodyczy z orzeźwiającym aromatem łąk i czystego, polskiego lasu.

Okay, ale dlaczego połowa Polaków myli borówki amerykańskie z rodzimymi jagodami? Bo nie wie, jaka jest między nimi różnica, choć widoczna na pierwszy rzut oka.

Otóż, borówki amerykańskie są większe niż jagody. Mają ciemnoniebieski kolor, a po ich przekrojeniu nie wypływa sok. Jagody są mniejsze, ciemniejsze, a ich sok jest brudzący i czerwono-fioletowy. Obie odmiany bogate są w witaminy i minerały i są jednymi z najzdrowszych owoców na świecie.

Borówki amerykańskie wspomagają zapobieganie chorobom cywilizacyjnym: cukrzycy, miażdżycy, otyłości, spowalniają procesy starzenia komórek, regulują metabolizm, zwalczają wolne rodniki, chronią struktury DNA. Są niskokaloryczne (w 100 g jest to tylko 57 kcal) i zawierają bardzo dużo błonnika pokarmowego (w 100 g owoców 2,4 g), polifenole, witaminy: C, K1, E, B6, A oraz składniki mineralne: żelazo, miedź, mangan.

Lawenda to nie tylko piękny zapach. Jej kwiaty kryją w sobie wszystkie najbardziej pożądane składniki – jest w nich wyjątkowo duża ilość garbników (aż 12 proc.), a ponadto triterpeny, kumaryny, fitosterole, antocyjany, kwasy organiczne, sole mineralne. Ale najcenniejsze jest olejek eteryczny. W jego skład wchodzą substancje dość rzadkie w świecie roślinnym, ale o szerokim spektrum działania – linalol, geraniol, furfurol, pinen, cyneol, borneol, a ponadto garbniki, cukry i związki mineralne. Ponadto, lawenda wpływa uspokajająco na układ nerwowy, łagodzi ból, skutki stresu, napięcia nerwowego, ułatwia zasypianie. Lawenda wspomaga też układ trawienny, łagodzi kolki i wzdęcia.




Sposób produkcji cukierków Verbena

Metody upraw roślin leczniczych używanych w produktach marki #Verbena, poczynając od selekcji sadzonek, kontrolę mikrobiologiczną po jakość gleby, pozwalają uzyskać doskonały smak. Z odpowiednio przygotowanych ziół i po ich obróbce, powstaje nadzienie. W czasie, gdy jest ono gotowane, przygotowuje się tzw. masę cukierkową. Ugotowane nadzienie, za pomocą specjalnego urządzenia jest łączone z masą cukierkową i z maszyny wychodzą świeże cukierki, które po stężeniu i schłodzeniu są pakowane.



Jak należy delektować się cukierkami Verbena o smaku lawendy i borówki?

Cukierki należy wolno ssać, aby powoli uwalniały swe dobroczynne właściwości zawarte w nadzieniu.
Opakowanie: torebka 60 g, a w niej od 18 do 20 sztuk małych fioletowych cukierków zawiniętych w papierki.
Cena: ok. 2,89 zł

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ