Nowe punkty testów w kierunku COVID-19 przy lotniskach w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku



Pasażerowie odlatujący z portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu otrzymają możliwość wykonania testów w kierunku koronawirusa. Punkty obsługiwane przez Centrum Medyczne Damiana będą otwarte od 7.00 do 20.00 przy hotelach należących do Polskiego Holdingu Hotelowego. Pierwszy z nich został już uruchomiony w Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Dwa następne – w Katowicach i Poznaniu – będą funkcjonować od 29 kwietnia. Podróżni mogą w nich wykonać test antygenowy, a od 1 maja również test RT-PCR. Wynik badania dostępny jest w języku polskim i angielskim. Testy odbywają się bez zapisów.

Chociaż #pandemia #COVID19 znacząco wpłynęła na nasze życie (w tym na kwestie podróżowania), wciąż wiele osób z przyczyn służbowych, prywatnych lub wypoczynkowych korzysta z samolotów, jako najwygodniejszego i najszybszego środka transportu. Jednak, przed wylotem do większości krajów wymagane jest posiadanie aktualnego wyniku testu, a dodatkowo po powrocie do kraju na podróżujących nakładana jest obowiązkowa kwarantanna. Zwolnienie z niej jest możliwe tylko wówczas, gdy osoby przylatujące do Polski uzyskają negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Badanie musi zostać wykonane maksymalnie 48 godzin wcześniej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób korzystających z lotów krajowych i zagranicznych, Centrum Medyczne Damiana uruchomiło kolejne punkty do wykonywania testów, które zlokalizowane są na parkingach hoteli PHH przy lotniskach – Moxy Katowice Airport przy lotnisku Katowice-Pyrzowice, Moxy Poznań Airport przy lotnisku Poznań-Ławica oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport.

Uruchomienie nowych punktów, które zostały zlokalizowane przy trzech polskich lotniskach sprawia, że podróżni otrzymują możliwość szybkiego wykonania niezbędnych badań przed wylotem, ale także po powrocie. Tym samym unikają oni ewentualnego stresu związanego z poszukiwaniem punktów wymazowych, ponieważ mogą zapisać się na badanie przy porcie lotniczym. To bardzo duże ułatwienie – zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się okres urlopowy, który naturalnie wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem przelotami – komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej.




Punkty do wykonywania testów zostały uruchomione we współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym. Cieszymy się, że Centrum Medyczne Damiana nam zaufało i wspólnie mogliśmy przygotować miejsce do wykonywania testów dla pasażerów portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu. Możemy zapewnić, że załoga w naszych hotelach dołoży wszelkich starań, aby proces ten przebiegał sprawnie. Trzy nowo otwarte punkty pobrań to już kolejne takie miejsca działające przy hotelach PHH. Pierwszy Mobilny Punkt Pobrań został uruchomiony w naszym hotelu, który znajduje się na Lotnisku Chopina w Warszawie – Courtyard by Marriott Warsaw Airport – podkreśla Magdalena Szefernaker, rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego.

We wskazanych miejscach pasażerowie mogą wykonać dwa rodzaje testów RT-PCR (wynik dostępny jest po 6 godzinach) oraz szybki test antygenowy (wynik dostępny już po 15 minutach). W przypadku szybkiego testu antygenowego koszt badania wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

Punkty do wykonywania testów również na innych lotniskach

Lotniska w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku to kolejne miejsca, w których w ostatnim czasie Centrum Medyczne Damiana uruchomiło punkty do badań w kierunku #koronawirus. Od marca testy RT-PCR oraz antygenowe dostępne są dla podróżujących z Lotniska Warszawa/Modlin, natomiast na początku kwietnia otwarte zostały dwa punkty na Lotnisku Chopina, w których istnieje możliwość poddania się szybkim testom antygenowym.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ