Pilates z dzieckiem – ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie!



Powrót do formy po ciąży wcale nie musi oznaczać wielogodzinnych treningów na siłowni. Dzięki ćwiczeniom pilates wykonywanym z dzieckiem, każda mama może w prosty sposób zadbać o płaski brzuch. Przykładowy trening z maluchem w domowym zaciszu prezentuje ekspert marki „Mama i ja” – Agnieszka Bajer-Ciszewska, trenerka fitness i specjalista ds. żywienia.

 

Dlaczego pilates?

Pilates to idealna forma aktywności dla kobiet po porodzie, gdyż dzięki niej wzmacniane zostają mięśnie, które zostały osłabione w trakcie trwania ciąży. Chodzi tutaj głównie o mięśnie dna miednicy, kręgosłupa oraz brzucha – tłumaczy ekspert marki „Mama i ja” trenerka fitness i specjalista ds. żywienia – Agnieszka Bajer-Ciszewska.

Co więcej, dzięki regularnym treningom skóra staje się jędrna, sylwetka wyprostowana, a ciało dużo bardziej elastyczne. Ćwiczenia pilates nie zabierają dużo czasu, a z uwagi na ich łatwość można wykonywać je razem z dzieckiem. Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek wysiłek fizyczny pamiętajmy, aby koniecznie skonsultować go z lekarzem – dodaje ekspert.

 

PILATAS NA PŁASKI BRZUCH

Trening należy powtarzać regularnie od 3 do 4 razy w tygodniu. W trakcie jego trwania pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu.  Idealnie sprawdzi się tutaj niskominalizowana woda dla mam i dzieci „Mama i ja”.

Ćwiczenie nr 1: „Przysiad w wypadzie” – wykonujemy 12 powtórzeń na   każdą nogę.

Pozycja wyjściowa: Stań w wypadzie przytrzymując dziecko w pasie obiema rękami.
pilates cwiczenia na plaski brzuch__przysiad_w_wypadzie_-_pozycja_wyjsciowa

Ruch: Zejdź w dół (tak, jakbyś chciała uklęknąć) na wdechu, a następnie wróć do pozycji wyjściowej na wydechu. Pamiętaj o napięciu mięśni brzucha, utrzymaniu palców stóp w jednym kierunku oraz przedniego kolana w linii stopy.




pilates cwiczenia na plaski brzuch__przysiad_w_wypadzie_-_ruch

Ćwiczenie nr 2 „Setka” – wykonujemy 50 powtórzeń na każdą rękę.

Pozycja wyjściowa: Połóż się na plecach, podnieś tułów i barki utrzymując stabilne mięsnie brzucha. Nogi unieś w pozycji „stołu” (zachowując kąt prosty między udem a podudziem). Jedną ręką przytrzymaj dziecko, drugą wyprostuj na wysokości bioder.

pilates cwiczenia na plaski brzuch__setka_-_pozycja_wyjsciowa

Ruch: Wyprostowanym ramieniem wykonuj ruchy do góry i na dół utrzymując stabilnie całe ciało. Maksymalnie napnij mięśnie brzucha. Po 5 pierwszych ruchach ramieniem wykonuj wdech, po 5 następnych wydech.

pilates cwiczenia na plaski brzuch_setka-ruch

Ćwiczenie nr 3 „Rolowanie do połowy” –  wykonujemy 6 powtórzeń na każdą rękę.

Pozycja wyjściowa: Usiądź prosto z delikatnie ugiętymi nogami. Dziecko oprzyj na udach. Jedną rękę wysuń do przodu, drugą przytrzymuj dziecko.

pilates cwiczenia na plaski brzuch__rolowanie_do_polowy_-_pozycja_wyjsciowa

Ruch: Podwiń miednicę, zroluj kręgosłup i w tej pozycji na wdechu zejdź do końca pośladków. Cały czas utrzymuj bardzo silne mięśnie brzucha. Wróć do pozycji wyjściowej na wydechu.

pilates cwiczenia na plaski brzuch__rolowanie_do_polowy_-_ruch

Fot. Wosana

Woda źródlana Mama i ja

Cena: 1,5 L – cena: 2zł, 0,5 L- cena: 1,50zł

dr Agnieszka Bajer-Ciszewska

Właścicielka „Ciszewska Pilates Studio”. Doświadczony szkoleniowiec AFP, prezenterka i wykładowca na warsztatach, konwencjach oraz szkoleniach fitness, uczestniczka i prowadząca programy telewizyjne poświęcone kondycji fizycznej. Absolwentka AWF we Wrocławiu, gdzie w katedrze Anatomii i Antropomotoryki napisała pracę doktorską. Ukończyła również studia podyplomowe Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie na kierunku „Żywność, żywienie a zdrowie”. Dyplomowana instruktorka fitness z trzynastoletnim doświadczeniem, wyspecjalizowana w zajęciach pilates, body ball, schwinn cycling, nordic walking, a także tancerka posiadająca międzynarodową klasę „S”.

„Mama i ja” to marka źródlanej wody niegazowanej. Produkt przeznaczony jest w szczególności dla niemowląt i małych dzieci, kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią.  „Mama i ja” to marka należąca do firmy WOSANA S.A. Początki firmy sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą, jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą EN ISO 22000: 2005. „Mama i ja” posiada pozytywną opinię od Centrum Zdrowia Dziecka. Produkt dostępny jest w sieciach: Real, Makro, Tesco, Kaufland, Netto, Carrefour, Selgros, Auchan, Eurosklep e-sklepach dodomku.pl, frisco.pl oraz bdsklep.pl.

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ