Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?



Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od lat stanowi jeden z filarów pielęgnacji gabinetowej, a ostatnio śmiało wkroczył także w obszar domowego SPA. Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym? Jak stosować go w domowej pielęgnacji i jakie jeszcze właściwości w nim drzemią? Kosmetolog radzi.

Kwas ferulowy to inaczej kwas 4-hydroksy-3-metoksycynamonowy. Jest organicznym związkiem należącym do grupy kwasów hydroksycynamonowych. To polifenol pochodzenia roślinnego, dobrze rozpuszczalny w wodzie i etanolu. Występuje w zbożach, takich jak żyto, jęczmień czy pszenica, a także np. w rabarbarze, winogronach, szpinaku i pietruszce. Z punktu widzenia kosmetologii, ze względu na swoje szczególne właściwości, kwas ferulowy jest jednym z najcenniejszych składników aktywnych. Na podium mocy kwasu ferulowego znajdują się antyoksydacja i pozytywny wpływ na koloryt skóry.

Neutralizacja wolnych rodników

„Mocą numer jeden” kwasu ferulowego jest antyoksydacja. Eksperci wskazują, że ten składnik aktywny „potrafi” neutralizować aż trzy rodzaje wolnych rodników: tlenek azotu, podtlenek i rodnik hydroksylowy. Dodatkowo pochłania pewien zakres promieniowania UV. – Kwas ferulowy wyróżnia się wyjątkową właściwością – chroni skórę przed negatywnym wpływem promieniowania UV, absorbując i rozpraszając promienie słoneczne. Dzięki temu wspiera ochronę komórek skóry oraz spowalnia procesy starzenia. Choć nie zastępuje kremu z filtrem, znacząco wzmacnia jego skuteczność – wyjaśnia Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®.

– Co istotne, kwas ferulowy działa przeciwzapalnie i redukuje stres oksydacyjny. To właściwość na wagę złota – od lat doceniana w kosmetyce profesjonalnej. Niedawno ten wyjątkowy polifenol wkroczył w obszar pielęgnacji domowej… i sprawdza się świetnie. Możemy go znaleźć m.in. w linii Ferul Power mesoBoost® – dodaje.

Eksperci podkreślają także, że kwas ferulowy to antyoksydant o podwójnym działaniu – nie tylko neutralizuje wolne rodniki, ale także potęguje skuteczność innych przeciwutleniaczy, w tym cenionej w branży beauty witaminy C. – Dzięki swoim unikalnym właściwościom, kwas ferulowy bardzo skutecznie przeciwdziała fotostarzeniu, stając na podium składników wykorzystywanych w kuracjach anti-agingowych – mówi Agnieszka Kowalska.

Ujędrnienie i poprawa kolorytu skóry

Praktyka pokazuje, że jednym z najczęściej wskazywanych celów profesjonalnej pielęgnacji domowej jest poprawa kolorytu skóry. I to właśnie również za tę moc świat beauty pokochał kwas ferulowy, który celnie łączy działanie odmładzające z wyrównaniem kolorytu skóry. „Potrafi” także rozjaśniać cerę i skutecznie wpływać na niwelowanie przebarwień, takich jak plamy i piegi. Jest to możliwe, ponieważ substancja hamuje enzymy wpływające na produkcję melaniny w skórze. Co jeszcze warto wiedzieć o mocach kwasu ferulowego? Kosmetolodzy zwracają uwagę, że skutecznie stymuluje on fibroblasty do produkcji kolagenu, a w efekcie – pozytywnie wpływa na jędrność i młody wygląd skóry. Ale to jeszcze nie wszystko. Bardzo pozytywnie wpływa także na odbudowę bariery hydrolipidowej skóry.

Codzienna rutyna pielęgnacyjna

Eksperci wskazują, że kosmetyki z kwasem ferulowym powinny stać się kluczowym elementem codziennej pielęgnacji, szczególnie w przypadku skóry dojrzałej. Jakie produkty powinny stanowić filar ferulowej rutyny? – Must-have to, oczywiście, krem do twarzy i serum. Warto jednak pamiętać, że kwas ferulowy świetnie sprawdza się również w formie pianki do demakijażu, toniku, masła do demakijażu czy peelingu. Dzięki włączeniu tego składnika do całego rytuału, także demakijażowego, uzupełniamy działanie aktyoksydacyjne i maksymalizujemy pozytywne efekty dla skóry – wyjaśnia Agnieszka Kowalska.




mesoBoost® FERUL POWER Krem do twarzy

Wysoce skuteczny krem o działaniu przeciwstarzeniowym i depigmentującym. Bogata zawartość kwasu ferulowego reguluje produkcję melaniny, rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych, dzięki czemu skóra uzyskuje równomierny koloryt.

Zawiera jedną z najbardziej skutecznych form witaminy C, która efektywnie wnika w warstwę lipidową skóry, poprawiając jej jędrność i koloryt. Dodatkowo wyjątkowe połączenie specjalnie dobranych olejów dostarcza skórze drogocennych witamin, które odżywiają i poprawiają jej kondycję.

Pojemność: 50 ml
Cena: 70 zł

mesoBoost® FERUL POWER Serum do twarzy

Innowacyjna kuracja odmładzająca i redukująca przebarwienia. Dzięki bogatej zawartości kwasu ferulowego rozjaśnia widoczne przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu. W połączeniu z jedną z najskuteczniejszych form witaminy C wzmacnia działanie w korekcji widocznych zmarszczek, regeneruje i poprawia witalność skóry. Dodatkowo zawarty olej z awokado bogaty w witaminy efektywnie penetruje naskórek, silnie go nawilżając. Uzupełnieniem formuły jest olej ze słodkich migdałów bogaty w witaminę E, która stymuluje syntezę włókien kolagenowych i spowalnia procesy starzenia.

Pojemność: 30 ml
Cena: 60 zł

Linię uzupełniają:
Mesoboost® FERUL POWER, masełko do demakijażu
Mesoboost® FERUL POWER, peeling do twarzy
Mesoboost® FERUL POWER, pianka do demakijażu
Mesoboost® FERUL POWER, tonik do twarzy

###
mesoBoost® to marka z wieloletnim doświadczeniem na rynku profesjonalnym, która od lat wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów w całej Polsce. Obecnie linie produktowe mesoBoost® dostępne są w drogeriach HEBE – dla efektywnej i spersonalizowanej pielęgnacji domowej. mesoBoost® oznacza ponadprzeciętną skuteczność oferowanych terapii przeciwstarzeniowych, aktywnie poprawiających stan skóry, redukujących zmarszczki, przywracających gęstość, jędrność i blask skóry. Bazą produktów są wyselekcjonowane składniki aktywne o najwyższej skuteczności terapeutycznej
Więcej informacji: www.mesoboost.pl




Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ