Kwas GABA i heksapeptyd w domowej pielęgnacji Przełomowy duet dla odmłodzenia skóry



Karnawałowy początek roku to czas, kiedy myślimy o odmłodzeniu „tu i teraz” – z „efektem wow”. Podczas „wielkich wyjść” chcemy olśniewać piękną cerą, na której nie widać śladów upływu czasu. Rynek kosmetyki profesjonalnej od dawna docenia zabiegi bankietowe i składniki aktywne, które sprzyjają ekspresowemu odmłodzeniu. Kosmetolodzy podpowiadają, że dwa z nich – kwas GABA i heksapeptyd, doskonale sprawdzają się również w domowej pielęgnacji, będąc alternatywą dla toksyny botulinowej.

„Wielkie wyjścia” to momenty, kiedy chcemy lśnić jak najpiękniejszy klejnot – pragniemy zachwycać elegancją, sex-apealem i młodością. Tu i teraz! Rynek beauty od dawna docenia rozwiązania anti-agingowe „do zadań specjalnych”, czyli składniki aktywne, które w widoczny sposób działają, odmładzając naszą skórę na krótko przed wymarzonym wydarzeniem. Hasło-klucz to szybki i zauważalny efekt. Jednym z bardziej znanych składników, które wychodzą naprzeciw potrzebie natychmiastowego odmłodzenia jest toksyna botulinowa, dzięki której możliwe jest szybkie i widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych. Kosmetolodzy zwracają uwagę na inny, ekstremalnie skuteczny duet o podobnym działaniu – kwas GABA i heksapeptyd. Okazuje się, że te składniki aktywne, które od lat z powodzeniem stosowane są w kosmetyce zabiegowej, ostatnio pojawiły się w pielęgnacji domowej… i tu również znalazły się na podium.

Tandem inspirowany kosmetyką profesjonalną

Czym jest kwas GABA? Jego pełna nazwa brzmi kwas gamma-aminomasłowy. To neurotransmiter, który działa podobnie do toksyny botulinowej. – Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®.

– W linii LIFT SHOT mesoBoost® kwas GABA połączony został z heksapeptydem – substancją białkową, której struktura i właściwości są analogiczne do toksyny botulinowej. Oba składniki aktywne wykazują skuteczne działanie spłycające zmarszczki mimiczne, jednak każdy z nich działa w inny chemicznie sposób. Z uwagi na to, mamy do czynienia z multiplikacją efektywności – dodaje.

Domowa pielęgnacja przeciw zmarszczkom mimicznym

W gabinetach kosmetycznych połączenie kwasu GABA i heksapeptydu stanowi jedną z najbardziej docenianych baz tzw. zabiegów bankietowych, czyli takich, które wykonywane są przed „wielkim wyjściem” dla osiągnięcia doskonałego, widocznego efektu. Kosmetolodzy wskazują, że ten duet – przy zachowaniu perfekcyjnie dobranych proporcji składników, może nie tylko być stosowany jako domowy synonim zabiegu bankietowego – „z efektem wow”… ale także może stać się bazą codziennej, anti-agingowej rutyny pielęgnacyjnej.

– Składniki aktywne o zdecydowanym, szybkim działaniu z powodzeniem stosowane są w gabinetowych zabiegach bankietowych dla osiągnięcia „efektu wow”. Marka mesoBoost® przenosi tę efektywność, sprawdzoną na gruncie zabiegowym, na obszar domowej, profesjonalnej pielęgnacji – mówi Agnieszka Kowalska.

– Praktyka pokazuje, że w domowym SPA również możemy nie tylko sięgnąć po efekt bankietowy, ale także wykorzystać zalety kwasu gamma-aminomasłowego i heksapeptydu do długotrwałego stosowania w anti-agingu. Warto włączyć ten tandem do codziennego rytuału pielęgnacyjnego dla skóry dojrzałej lub wymagającej ujędrnienia – dodaje.

Karnawał to synonim „wielkiego wyjścia”, kiedy chcemy wyglądać jak klejnot w koronie. Początek roku zdecydowanie stoi na podium jeśli chodzi o liczbę okazji do tego, by zachwycać młodym, pięknym wyglądem… czyli żeby olśniewać! To także czas, który skłania do dobrych, urodowych postanowień, także tych w obszarze anti-agingu. Warto włączyć inspiracje kosmetyką profesjonalną do codziennej domowej pielęgnacji i… zalśnić!




mesoBoost® LIFT SHOT SERUM Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Serum do twarzy LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

HEKSAPEPTYD – białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.
KWAS GABA – aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.

Pojemność: 30 ml
Cena: 50 zł

mesoBoost® LIFT SHOT MASKA Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Bankietowa maska LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomałsowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

KWAS GABA – aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.
HEKSAPEPTYD – białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Pojemność: 30 ml
Cena: 40 zł

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Nowakowska-Twardowska
Manager PR
e-mail: agnieszka.nowakowska@festcom.pl
mob: 660777909

###
mesoBoost® to marka z wieloletnim doświadczeniem na rynku profesjonalnym, która od lat wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów w całej Polsce. Obecnie linie produktowe mesoBoost® dostępne są w drogeriach HEBE – dla efektywnej i spersonalizowanej pielęgnacji domowej. mesoBoost® oznacza ponadprzeciętną skuteczność oferowanych terapii przeciwstarzeniowych, aktywnie poprawiających stan skóry, redukujących zmarszczki, przywracających gęstość, jędrność i blask skóry. Bazą produktów są wyselekcjonowane składniki aktywne o najwyższej skuteczności terapeutycznej
Więcej informacji: www.mesoboost.pl

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ