Kwas GABA i heksapeptyd w domowej pielęgnacji Przełomowy duet dla odmłodzenia skóry



Karnawałowy początek roku to czas, kiedy myślimy o odmłodzeniu „tu i teraz” – z „efektem wow”. Podczas „wielkich wyjść” chcemy olśniewać piękną cerą, na której nie widać śladów upływu czasu. Rynek kosmetyki profesjonalnej od dawna docenia zabiegi bankietowe i składniki aktywne, które sprzyjają ekspresowemu odmłodzeniu. Kosmetolodzy podpowiadają, że dwa z nich – kwas GABA i heksapeptyd, doskonale sprawdzają się również w domowej pielęgnacji, będąc alternatywą dla toksyny botulinowej.

„Wielkie wyjścia” to momenty, kiedy chcemy lśnić jak najpiękniejszy klejnot – pragniemy zachwycać elegancją, sex-apealem i młodością. Tu i teraz! Rynek beauty od dawna docenia rozwiązania anti-agingowe „do zadań specjalnych”, czyli składniki aktywne, które w widoczny sposób działają, odmładzając naszą skórę na krótko przed wymarzonym wydarzeniem. Hasło-klucz to szybki i zauważalny efekt. Jednym z bardziej znanych składników, które wychodzą naprzeciw potrzebie natychmiastowego odmłodzenia jest toksyna botulinowa, dzięki której możliwe jest szybkie i widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych. Kosmetolodzy zwracają uwagę na inny, ekstremalnie skuteczny duet o podobnym działaniu – kwas GABA i heksapeptyd. Okazuje się, że te składniki aktywne, które od lat z powodzeniem stosowane są w kosmetyce zabiegowej, ostatnio pojawiły się w pielęgnacji domowej… i tu również znalazły się na podium.

Tandem inspirowany kosmetyką profesjonalną

Czym jest kwas GABA? Jego pełna nazwa brzmi kwas gamma-aminomasłowy. To neurotransmiter, który działa podobnie do toksyny botulinowej. – Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®.

– W linii LIFT SHOT mesoBoost® kwas GABA połączony został z heksapeptydem – substancją białkową, której struktura i właściwości są analogiczne do toksyny botulinowej. Oba składniki aktywne wykazują skuteczne działanie spłycające zmarszczki mimiczne, jednak każdy z nich działa w inny chemicznie sposób. Z uwagi na to, mamy do czynienia z multiplikacją efektywności – dodaje.

Domowa pielęgnacja przeciw zmarszczkom mimicznym

W gabinetach kosmetycznych połączenie kwasu GABA i heksapeptydu stanowi jedną z najbardziej docenianych baz tzw. zabiegów bankietowych, czyli takich, które wykonywane są przed „wielkim wyjściem” dla osiągnięcia doskonałego, widocznego efektu. Kosmetolodzy wskazują, że ten duet – przy zachowaniu perfekcyjnie dobranych proporcji składników, może nie tylko być stosowany jako domowy synonim zabiegu bankietowego – „z efektem wow”… ale także może stać się bazą codziennej, anti-agingowej rutyny pielęgnacyjnej.

– Składniki aktywne o zdecydowanym, szybkim działaniu z powodzeniem stosowane są w gabinetowych zabiegach bankietowych dla osiągnięcia „efektu wow”. Marka mesoBoost® przenosi tę efektywność, sprawdzoną na gruncie zabiegowym, na obszar domowej, profesjonalnej pielęgnacji – mówi Agnieszka Kowalska.

– Praktyka pokazuje, że w domowym SPA również możemy nie tylko sięgnąć po efekt bankietowy, ale także wykorzystać zalety kwasu gamma-aminomasłowego i heksapeptydu do długotrwałego stosowania w anti-agingu. Warto włączyć ten tandem do codziennego rytuału pielęgnacyjnego dla skóry dojrzałej lub wymagającej ujędrnienia – dodaje.

Karnawał to synonim „wielkiego wyjścia”, kiedy chcemy wyglądać jak klejnot w koronie. Początek roku zdecydowanie stoi na podium jeśli chodzi o liczbę okazji do tego, by zachwycać młodym, pięknym wyglądem… czyli żeby olśniewać! To także czas, który skłania do dobrych, urodowych postanowień, także tych w obszarze anti-agingu. Warto włączyć inspiracje kosmetyką profesjonalną do codziennej domowej pielęgnacji i… zalśnić!




mesoBoost® LIFT SHOT SERUM Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Serum do twarzy LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

HEKSAPEPTYD – białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.
KWAS GABA – aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.

Pojemność: 30 ml
Cena: 50 zł

mesoBoost® LIFT SHOT MASKA Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Bankietowa maska LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomałsowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

KWAS GABA – aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.
HEKSAPEPTYD – białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Pojemność: 30 ml
Cena: 40 zł

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Nowakowska-Twardowska
Manager PR
e-mail: agnieszka.nowakowska@festcom.pl
mob: 660777909

###
mesoBoost® to marka z wieloletnim doświadczeniem na rynku profesjonalnym, która od lat wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów w całej Polsce. Obecnie linie produktowe mesoBoost® dostępne są w drogeriach HEBE – dla efektywnej i spersonalizowanej pielęgnacji domowej. mesoBoost® oznacza ponadprzeciętną skuteczność oferowanych terapii przeciwstarzeniowych, aktywnie poprawiających stan skóry, redukujących zmarszczki, przywracających gęstość, jędrność i blask skóry. Bazą produktów są wyselekcjonowane składniki aktywne o najwyższej skuteczności terapeutycznej
Więcej informacji: www.mesoboost.pl

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ