Znany Lekarz i Grupa LUX MED zapraszają na bezpłatne badania profilaktyczne podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy



Już 28 stycznia na błoniach PGE Narodowego stanie „Przychodnia WOŚP, Znanego Lekarza i Grupy LUX MED”. Przychodnia to już stały punkt na mapie finałowego miasteczka WOŚP. Znany Lekarz dba o to, żeby uczestnicy tej największej w Polsce zbiórki mieli możliwość zadbania o swoje zdrowie. W tym roku specjaliści LUX MED zapewnią uczestnikom wydarzenia bezpłatne badania profilaktyczne.

„Tu wszystko gra OK!”

Hasło przewodnie tegorocznego Finału to też doskonała motywacja do tego, żeby zadbać o siebie i wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie. Grupa LUX MED wspólnie z firmą Znany Lekarz przygotują specjalną strefę, w której uczestnicy finału będą mogli uzyskać profesjonalną poradę medyczną, wykonać badania profilaktyczne i potwierdzić, że w ich organizmie „wszystko gra OK!”

– Jako Znany Lekarz chcemy każdego dnia wpływać na to, żeby opieka medyczna w Polsce zmieniała się na lepsze i była bliżej człowieka. Dlatego 28 stycznia jesteśmy tam, gdzie bije serce całej Polski – na błoniach PGE Narodowego, razem z Fundacją WOŚP i naszym tegorocznym partnerem Grupą LUX MED. I konsekwentnie przypominamy, że regularne i terminowe badania pozwalają odpowiednio wcześniej wykryć – i często wyleczyć! – choroby, które przez wiele lat mogą nie dawać żadnych widocznych objawów – mówi Piotr Radecki, CEO Znanylekarz.


Siła partnerstwa

Partnerstwo Grupy LUX MED i Znany Lekarz w z okazji 32. Finału WOŚP to wyraz wsparcia dla wspaniałej idei, która przyświeca Orkiestrze, ale także ważna współpraca na rzecz promocji działań profilaktycznych, które niejednokrotnie mogą uratować życie.

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to wydarzenie niezwykle ważne dla nas jako firmy medycznej, która na co dzień dba o zdrowie milionów Polaków. Podczas tegorocznego Finału razem kształtujemy świadomość, motywujemy do działań profilaktycznych i wspólnie budujemy fundament zdrowszej przyszłości dla każdego – podkreśla Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED.

Dla dzieci i dorosłych

W Przychodni WOŚP, na przestrzeni 150m2, w ramach 6 gabinetów specjalistycznych, odwiedzający będą mogli dokonać profilaktycznego przeglądu swojego zdrowia. Wśród dostępnych badań profilaktycznych znajdą się m.in: spirometria, lipidogram, analiza składu ciała (BMI), badanie wzroku, pomiar ciśnienia oraz przegląd stomatologiczny. Dodatkowo specjaliści z Grupy LUX MED będą prowadzić działania edukacyjne obejmujące m.in samobadanie piersi oraz naukę badania jąder na fantomach. Poczekalnia przekształcona zostanie w przyjazne miejsce dla najmłodszych, gdzie bandażowanie czy higienizacja jamy ustnej staną się interesującą przygodą.

Przychodnia będzie czynna w dniu finału, 28.01.2024.




Wspólny cel – razem dla zdrowia

Cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. W przestrzeni przychodni przez cały czas dostępna będzie skarbonka, która zasili konto fundacji. Dodatkowo uruchomiona została także eSkarobonka https://eskarbonka.wosp.org.pl/byzezylere

Więcej o Grupie LUX MED:

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce od ponad 30 lat. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz ok. 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 9000 lekarzy i 6000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Więcej informacji: www.luxmed.pl

Więcej o Znany Lekarz:

Znanylekarz jest częścią Grupy DocPlanner, wiodącej na świecie platformy łączącej pacjentów i lekarzy, czyniącej służbę zdrowia przyjazną pacjentom. Znanylekarz oferuje pacjentom przestrzeń na znalezienie i sprawdzenie najlepszego lekarza w zależności od ich potrzeb. Z kolei lekarzom i placówkom medycznym udostępnia narzędzia, które pomagają zarządzać przepływem pacjentów, poprawiają efektywność pracy i budują renomę w Internecie. DocPlanner powstał w 2012 roku w Polsce.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ