POPRACUJ NAD MIMIKĄ



CHOCIAŻ NIEKTÓRE SKÓRY ZACHOWUJĄ GŁADKOŚĆ DŁUŻEJ NIŻ INNE – OSTATECZNIE NIKT NIE JEST ODPORNY NA ZMARSZCZKI I DROBNE LINIE, KTÓRE POJAWIAJĄ SIĘ WRAZ Z WIEKIEM. DLATEGO KAŻDEMU PRZYDA SIĘ WSPARCIE NA TYM POLU. MĄDRE DZIAŁANIE, OBEJMUJĄCE PIELĘGNACJĘ I SUPLEMENTACJĘ, DZIĘKI KTÓREMU SKÓRA ZACHOWA GŁADKOŚĆ I JĘDRNOŚĆ 
TO SPOSÓB BY CZUĆ SIĘ ATRAKCYJNIE BEZ WZGLĘDU NA CYFERKI W DOWODZIE.

Zmarszczki mimiczne powstają przez długotrwałe, intensywne używanie mięśni w danym obszarze twarzy. Z wiekiem skóra zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, lipidów oraz kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie cząsteczek wody i właściwy poziom jej nawilżenia. Mięśnie, które latami kurczą 
i rozkurczają, w pewnym momencie nie wracają już do pierwotnego stanu, podobnie dzieje się ze skórą. Efekt – widoczne linie, które z wiekiem się pogłębiają. Gdzie pojawiają się najczęściej? Przede wszystkim pod oczami. Tutaj skóra jest cienka, delikatna, szybko się odwadnia.

Zmarszczki mimiczne pod oczami – to one często jako pierwsze pojawiają się na naszej twarzy. Jest to spowodowane tym, że skóra wokół oczu jest najcieńsza i najszybciej traci wodę. Zmarszczki mimiczne występują też często na czole 
i pomiędzy brwiami (jeśli jeździsz samochodem, co jest bardzo stresującym zajęciem – niemal na pewno je masz!) i wreszcie linie przy kącikach ust, które powstają, jeśli dużo się śmiejesz 
a paradoksalnie powodują, że wyglądasz na osobę zasmuconą. Jak można sobie z nimi radzić? Wzmacniając ogólną kondycję skóry, dbając o to, aby była dotleniona, nawilżona 
i jędrna.

Ważny jest styl życia – odpowiednia ilość snu, regularny ruch i codzienne przebywanie na świeżym powietrzu, choćby przez pół godziny. Dalej – zdrowa dieta bazująca na nieprzetworzonych produktach oraz pielęgnacja bogata 
w kwas hialuronowy, witaminę C, która stymuluje produkcję kolagenu i retinol, który odpowiednio stosowany ma właściwości odnawiające skórę nawet na poziomie komórkowym. A na koniec suplementacja kolagenu od wewnątrz. Jednym z najczęstszych błędów dotyczących pielęgnacji przeciwstarzeniowej jest stosowanie kolagenu na skórę podczas gdy wszystkie badania pokazują, że dużo skuteczniejsze jest suplementowanie kolagenu doustnie.




Badania wykazują również, że największą skuteczność wykazuje hydrolizowany kolagen typu I o nazwie VERISOL®. Jest on rozkładany na peptydy (krótkie łańcuchy aminokwasów), które mogą być optymalnie wykorzystane przez skórę, sprawiając, że będzie ona coraz bardziej elastyczna a zmarszczki i zagłębienia niejako zaczną się wypełniać od wewnątrz.

Produkt REMÉ KOLAGENOWA FORMUŁA PIĘKNA 80 zł/150 g oferuje efektywne porcje kolagenu VERISOL® (specjalna łyżeczka odmierza ilość preparatu), witaminę A, witaminy z grupy B (ryboflawina, niacyna, biotyna), cynk i jod, niezbędną dla produkcji kolagenu witaminę C oraz miedź, selen, mangan i biotynę. Taka kombinacja pomaga nie tylko zachować gładką, zdrową skórę 
z minimalnymi zmarszczkami mimicznymi, ale także piękne włosy i paznokcie. Preparat REMÉ nie zawiera laktozy, jest bezglutenowy oraz bez dodatku cukrów (zawiera naturalnie występujące cukry).

#zmarszczkimimiczne

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ